Căutarea a găsit 47 rezultate

de Notka
04 Feb 2011, 13:55
Forum: Discutii , Discussions
Subiect: CITIZEN CB0010-02E
Răspunsuri: 5
Vizualizări: 2183

Re: CITIZEN CB0010-02E

L-am gasit pe ceasuridemana.ro la 1000 Ron, dar mi-ar place sa-l vad inainte de al cumpara. Mi se pare cam gros.
de Notka
03 Feb 2011, 20:56
Forum: Discutii , Discussions
Subiect: CITIZEN CB0010-02E
Răspunsuri: 5
Vizualizări: 2183

CITIZEN CB0010-02E

Mi-as dori un ceas cat mai precis. Ce parere aveti despre CITIZEN CB0010-02E:
http://www.citizenwatch.com/COA/English ... CB0010-02E
de Notka
18 Ian 2011, 22:17
Forum: Discutii , Discussions
Subiect: cutii pastrare ceasuri
Răspunsuri: 57
Vizualizări: 23453

Re: cutii pastrare ceasuri

Sa o stapaniti sanatos! de curiozitate, marca ei e "portico" sau ceva asemanator? in orice caz, a mea mi-a placut pentru ca e de lemn masiv si are si inchizatoare si da bine ca piesa de mobilier. Ma bucur ca v-am fost de folos! Nu stiu ce marca este, e din lemn (pare a fi masiv). http://i...
de Notka
18 Ian 2011, 17:15
Forum: Discutii , Discussions
Subiect: cutii pastrare ceasuri
Răspunsuri: 57
Vizualizări: 23453

Re: cutii pastrare ceasuri

Erau acum cativa ani cutii pentru ceasuri la magazinele bamboo, am si eu una cu 4 locuri. Catifea rosie, inchise la culoare - daca se mai gasesc, merita, nu erau f scumpe, parca 60 de lei. Multumesc pentru informatie. Am fost azi la Bamboo si am luat o cutie pentru 8 ceasuri. Pret 178Ron. Nu-i chia...
de Notka
14 Ian 2011, 22:20
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Orient 60th anniversary
Răspunsuri: 121
Vizualizări: 52442

Re: Orient 60th anniversary

Alexandrion scrie:Cat despre parere, este a dumneavoastra, si nu conteaza daca imi convine sau nu, de aceea suntem aici sa deschidem polemici care sa dezvolte subiecte frumoase. :)
Tinand cont ca "totul e relativ ...", asemanarea poate fi mai mica sau mai mare ... :D
de Notka
14 Ian 2011, 20:13
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Orient 60th anniversary
Răspunsuri: 121
Vizualizări: 52442

Re: Orient 60th anniversary

Imi cer scuze dar seamana cu Orient 60th cum seamana un Fossil cu un Rolex. Intradevar au amandoua carcasa rotunda. Ma rog ...., iti convine, nu iti convine, parerea mea e ca seamana, asa cum foarte multe ceasuri, seamana de exemplu cu Rolex Submariner si nu ma refer aici la fake-uri ci la marci re...
de Notka
14 Ian 2011, 16:50
Forum: Discutii , Discussions
Subiect: cutii pastrare ceasuri
Răspunsuri: 57
Vizualizări: 23453

Re: cutii pastrare ceasuri

Am gasit aici: http://www.watch-shop.com/watch-box/?aoff=s niste preturi rezonabile la cutii de o calitate foarte buna. In cazul in care, comanda depaseste valoarea de 50 euro, livrarea este gratuita in UE si se face in 2-3 zile (http://www.watch-shop.com/watch-shop/versand/)
de Notka
14 Ian 2011, 10:37
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Orient 60th anniversary
Răspunsuri: 121
Vizualizări: 52442

Re: Orient 60th anniversary

Pentru cei pe care nu il lasa inima/punga sa ia un Orient 60th Anniversary, ar putea lua in considerare si urmatorul model: http://www.orientalwatchsite.com/orient ... tic-watch/ care seamana destul de bine cu varianta aniversara.
de Notka
13 Ian 2011, 11:44
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: istoria seiko
Răspunsuri: 17
Vizualizări: 10573

Re: istoria seiko

Tot cautand informatii despre Seiko, am gasit o colectie interesanta: http://seikoandcitizen.blogspot.com/
de Notka
11 Ian 2011, 22:02
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Ceas automatic la 1500 ron
Răspunsuri: 118
Vizualizări: 24390

Re: Ceas automatic la 1500 ron

Multe dintre ceasurile recomandate nu prea respecta criteriile enuntate initial. Mido Dorada nu cred sa fie automatic, numai quartz, pozitiile 4, 5, 6 depasesc cu mult bugetul (costa in jur de 1000 de euro sau chiar mai mult). Eu as merge pe Hamilton Jazzmaster, urmat de Certina DS1. Poti lua in ca...
de Notka
10 Ian 2011, 23:38
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Ceas automatic la 1500 ron
Răspunsuri: 118
Vizualizări: 24390

Re: Ceas automatic la 1500 ron

Ma chinui si eu sa aleg ceva mai clasic, automatic pana in 1500 Ron (+/- 300Ron). Acum stau si ma tot gandesc la variantele: 1. Certina DS1; 2. Certina DS Podium; 3. Hamilton American Classic Jazzmaster Viewmatic; 4. Longines Master Collection; 5. Mido Baroncelli Chronograph; 6. Mido Baroncelli Jubi...
de Notka
10 Ian 2011, 22:25
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: istoria seiko
Răspunsuri: 17
Vizualizări: 10573

Re: istoria seiko

Pot spune ca sunt impresionat de renumele firmei Seiko si de realizarile tehnice. Asta e si motivul pentru care mi-as dori un Seiko. Din pacate, nu gasesc un model (eu caut varianta clasica nu sport) care sa imi placa. Din punctul meu de vedere ceasurile arata la fel ca acum 20 de ani si par ieftine...
de Notka
10 Ian 2011, 21:24
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: istoria seiko
Răspunsuri: 17
Vizualizări: 10573

Re: istoria seiko

Am inteles ca Grand Seiko, nu se poate cumpara in Europa. Exista vreo versiune europeana a acestuia si la ce pret? Dar Grand Seiko cat costa?
de Notka
10 Ian 2011, 19:12
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: istoria seiko
Răspunsuri: 17
Vizualizări: 10573

Re: istoria seiko

Clipper scrie:
Notka scrie:Intre Grand Seiko si Seiko 5, nu mi se pare a fi vreo mare diferenta.
E o diferenta colosala, daca nu o vezi, nu o vezi, asta e :D
Eu ma refeream la design. Cu siguranta e o diferenta mare din punct de vedere al mecanismului.
de Notka
10 Ian 2011, 19:05
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: istoria seiko
Răspunsuri: 17
Vizualizări: 10573

Re: istoria seiko

In zona Seiko 5 e o destul de mare diversitate la un pret bun, dar nici unul nu cred ca e ISO diver. Exista desigur 'monstrii' (SKX781 / SKX779 si altele) cu look-ul lor inovator (il recomand personal) precum si linia mai 'clasica' de genul SKX007. Caut un model automatic, mai subtirel si cu o form...