Căutarea a găsit 6 rezultate
- 26 Aug 2012, 13:18
- Forum: Identificari Ceasuri
- Subiect: Doxa si Orient
- Răspunsuri: 27
- Vizualizări: 8605
Re: Doxa si Orient
Ok. Sa il stapaniti sanatos si sa il purtati cu placere ! Arata foarte frumos. Eu am un Doxa incabloc, are cadranmul aproape identic cu al dvs, doar ca nu are data.
- 26 Aug 2012, 02:57
- Forum: Identificari Ceasuri
- Subiect: Doxa si Orient
- Răspunsuri: 27
- Vizualizări: 8605
Re: Doxa si Orient
Daca Doxa acesta e de vanzare, pot oferi eu 70 lei.
- 12 Aug 2012, 00:42
- Forum: Ceasuri Militare, Military Watches
- Subiect: militari cu ceasuri la mana (1900-1945) / colectie foto
- Răspunsuri: 132
- Vizualizări: 155759
Re: Mariana Dragescu si Escadrila Alba
In anii celui de-al doilea razboi mondial, Romania a fost singura tara din lume care a dispus de avioane sanitare pilotate de femei - vestita Escadrila Alba. Dupa instaurarea regimului comunist, rasplata lor a fost inchisoarea sau, in cel mai bun caz, eliminarea din aviatie si marginalizarea. Celeb...
- 23 Mar 2012, 17:35
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Intrebare
- Răspunsuri: 9
- Vizualizări: 3477
Re: Intrebare
100 si ceva de lei, poate 150, parca asa am retinut.
Da, cred ca ar fi o investitie care ar merita facuta, este un ceas bun si imi place.
Da, cred ca ar fi o investitie care ar merita facuta, este un ceas bun si imi place.
- 23 Mar 2012, 12:55
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Intrebare
- Răspunsuri: 9
- Vizualizări: 3477
Re: Intrebare
Ceasul l-am folosit cu unele pauze, intrucat mai am un Doxa incabloc mai vechi :) si le port alternativ, cateva luni pe unul, cateva luni pe celalalt. E posibil sa il fi purtat totusi mai mult pe cel nou, nu stiu. Mi s-a spus acolo ca o revizie ar costa peste 100 lei, mi s-a parut extrem de mult. Da...
- 23 Mar 2012, 03:33
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Intrebare
- Răspunsuri: 9
- Vizualizări: 3477
Intrebare
Am un ceas Doxa mechanical, cumparat in 2006 (nou). Constat ca ramane in urma, cu cateva minute pe saptamana (aproximativ 3- 4 minute cred). Cand am vrut sa il las la ceasornicaria autorizata Doxa de la magazinul Unirea dinBucuresti, mi s-a spus ca aceasta ramanere in urma neste normala, incadrandu-...