Căutarea a găsit 14 rezultate

de shtefanel
04 Noi 2012, 20:55
Forum: Discutii , Discussions
Subiect: Targuri de antichitati
Răspunsuri: 560
Vizualizări: 338201

Re: Targuri de antichitati

stie cineva daca urmeaza ceva in urmatoarea luna in cluj napoca sau craiova?
de shtefanel
02 Mar 2012, 00:31
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Casio EFE 500D 1AVEF ramane in urma
Răspunsuri: 5
Vizualizări: 1520

Re: Casio EFE 500D 1AVEF ramane in urma

Nu este radio controlat.
100% este bateria, am avut un model similar pentru o perioada relativ scurta de timp si i-am schimbat odata bateria.
Du-te cu incredere sa schimbi bateria, se stie ca ceasurile din aceasta gama consuma bateria in mai putin de 2 ani.
de shtefanel
08 Feb 2012, 15:09
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: ce model este acest doxa?
Răspunsuri: 3
Vizualizări: 1422

Re: ce model este acest doxa?

emilmaga scrie:Gasesti aici ceva despre ceas:
http://www.watchlounge.com/wbb3/wl/watc ... ess-watch/
nu prea seamana :)
de shtefanel
08 Feb 2012, 14:21
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: ce model este acest doxa?
Răspunsuri: 3
Vizualizări: 1422

ce model este acest doxa?

Vreau sa zic din capul locului ca imi pare rau de calitatea imaginilor, le-a facut un amic cu un telefon slab,din pacate alte poze nu am..daca poate cineva sa descifreze, as fi recunoscator. http://www.craiovaforum.ro/attachments/accesorii/885640d1328632612-ceas-vechi-doxa-fotografie-0158-jpg http:/...
de shtefanel
29 Ian 2012, 21:36
Forum: Poze, Cataloage, Clipuri - Pictures, Catalogues, Videos
Subiect: Ultima achizitie
Răspunsuri: 13795
Vizualizări: 4670892

Re: Ultima achizitie

La ceasurile astea mai "destepte" gen Protrek,T-Touch,etc si producatorul recomanda sa fie luate de pe mana,si tinute asa macar 30min... pentru o citire corecta. Sa-l porti sanatos,de altfel. :wink: Multumesc! Oricum,nu il tinusem la mana inainte sa fac fotografia,aia era temperatura din ...
de shtefanel
29 Ian 2012, 19:20
Forum: Poze, Cataloage, Clipuri - Pictures, Catalogues, Videos
Subiect: Ultima achizitie
Răspunsuri: 13795
Vizualizări: 4670892

Re: Ultima achizitie

cetateanpoznas scrie:in casa la 28,7 grade...bine :shock:
ce ti-se pare asa anormal?
de shtefanel
29 Ian 2012, 15:59
Forum: Poze, Cataloage, Clipuri - Pictures, Catalogues, Videos
Subiect: Ultima achizitie
Răspunsuri: 13795
Vizualizări: 4670892

Re: Ultima achizitie

cetateanpoznas scrie:..pe fond verde in jumatatea superioara se vede clar 28,7 C ,e cumva termometru ? ca nu pricep si mai mult e cu oleaca(asa se zice la moldova) de zapada :mrgreen:

Da,28.7 grade arata pentru ca doar ce iesisem din casa si nu a avut timp sa inregistreze :)
de shtefanel
29 Ian 2012, 14:41
Forum: Poze, Cataloage, Clipuri - Pictures, Catalogues, Videos
Subiect: Ultima achizitie
Răspunsuri: 13795
Vizualizări: 4670892

Re: Ultima achizitie

Mi-am dorit demult un ceas din gama Fishing Gear de la Casio si se pare ca mos craciun mi-a indeplinit dorinta :D http://i193.photobucket.com/albums/z24/dinvaluriard/IMG_1654.jpg http://i193.photobucket.com/albums/z24/dinvaluriard/IMG_1653.jpg http://i193.photobucket.com/albums/z24/dinvaluriard/IMG_...
de shtefanel
15 Ian 2012, 00:45
Forum: Discutii , Discussions
Subiect: Hydro Mechanical Horologist
Răspunsuri: 3
Vizualizări: 2049

Re: Hydro Mechanical Horologist

asta merge cu apa,nu cu ulei :))
de shtefanel
14 Ian 2012, 22:31
Forum: Discutii , Discussions
Subiect: Hydro Mechanical Horologist
Răspunsuri: 3
Vizualizări: 2049

Hydro Mechanical Horologist

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zn1fTtbp84#!

ce parere aveti?merita 45 000 de cocostarci?
de shtefanel
08 Ian 2012, 15:54
Forum: Ceasuri Outdoor - Survival - Diver's - Sport
Subiect: Cel mai bun ceas CASIO
Răspunsuri: 24
Vizualizări: 18741

Re: Cel mai bun ceas CASIO

Eu mi-am luat modelul asta de curand si sunt foarte multumit de el. http://www.bodying.com/casio-outgear-sports-aqw-101-1av/watches/15645 N-are o paleta asa mare de functii ca cele Protrek sau o anduranta ca G-Shock,dar aveam nevoie de un ceas pentru iesiri outdoor,eu fiind si pasionat de pescuit ce...
de shtefanel
07 Ian 2012, 23:46
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Reconditionare Raketa
Răspunsuri: 4
Vizualizări: 1778

Re: Reconditionare Raketa

Salut, din Craiova sunt!

De ce ziceti sa las cadranul asa?Are cateva urme mai urate,si am vazut ca nu-s asa scumpe..
Uite ce frumos e asta,
http://ceasuridemana.ro/cadran-raketa_a105616.html
e acelasi model nu?
de shtefanel
07 Ian 2012, 23:31
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Reconditionare Raketa
Răspunsuri: 4
Vizualizări: 1778

Reconditionare Raketa

Va salut! Am inceput sa urmaresc acest forum de scurt-timp,dupa ce l-am gasit cautand comunitati online ale iubitorilor de ceasuri.Am ramas placut surprins sa vad ca nu sunt putini cei care colectioneaza cu adevarat ceasuri in Romania. Scriu in aceasta rubrica pentru ca am un ceas destul de vechi,ga...
de shtefanel
07 Ian 2012, 21:27
Forum: Ceasuri Outdoor - Survival - Diver's - Sport
Subiect: Casio G-Shock GA-100-1A2 rezistenta
Răspunsuri: 11
Vizualizări: 7947

Re: Casio G-Shock GA-100-1A2 rezistenta

Salut! Am avut si eu un ga-100 pana de curand si intr-adevar e un ceas foarte rezistent,ca de altfel toata gama g-shock.Eu nu l-am pus la astfel de teste pentru ca nu le vad rostul..nu inteleg in ce circumstante ai avea tu nevoie de o astfel de caracteristica la un ceas. Dar ma rog,in principiu am v...