Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 28 Mar 2024, 11:22

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 158 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 03 Mar 2010, 21:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Sep 2008, 13:32
Mesaje: 215
Localitate: Chateauroux
Multumesc Claudiu.
Dar e bine sa vedem si sa stim toti, ca te poti baza pe noi, si ca suntem dispusi sa ajutam cum putem, daca va fi necesar.
Asa...pentru a pastra spiritul "ceasornicar.ro".


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Mar 2010, 21:51 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Ma bucur sa stiu ca in caz de nevoie am alaturi niste oameni de nadejde si saritori! :mrgreen:
Multumesc tuturor! :wink:

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 04 Mar 2010, 01:30 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 1712
Am primit prezentarile lui bob13 si bbcbbc! Multumiri!
Daca sunt si alti colegi interesati sa le fie incluse in noua sectiune "Prezentari", materialele de la Moeciu, rog sa fie trimise direct lui Claudiu ( office@ceasornicar.ro ) sau lui Gabi (contact via PM).


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 04 Mar 2010, 01:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mai 2008, 11:11
Mesaje: 1548
Localitate: Tg-jiu
Sa stiti ca si noi cei care nu am reusit sa participam la intalnire din diverse motive,financiare sau de program prea incarcat,nu inseamna ca nu am fost alaturi de voi,mai ales ca de data asta ati avut inspiratia sa postati poze in timp real,sincer va spun ca am simtit ca sunt alaturi de voi,fizic n-am reusit,in schimb gandul meu a fost acolo.Ma bucur ca totul a fost un succes si sper ca asa sa fie mereu,se demonstreaza clar ca exista o "echipa"care tinde sa se transforme intr-o "mare familie",ceea ce este un lucru deosebit si demn de admirat.Va salut si va respect,Mihai!!!
PS:Lucian Marcu chiar cred ca a produs o maxima surpriza,mi-ar placea sa am ocazia sa-l intalnesc candva,fie cand e "moderator",fie cand nu este.Cine stie ce ne ofera viata?

_________________
Mihai P.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 04 Mar 2010, 10:57 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 4458
Localitate: Balanesti,capital
Am fost surprins si eu.
Intalnirea a fost :shock: :shock: si o lectie "dura " pentru mine.
Inainte "judecam" prea usor....
Acum am gasit prieteni....trecutul e trecut :oops:


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 05 Mar 2010, 11:15 
Neconectat

Membru din: 30 Ian 2010, 01:38
Mesaje: 228
Localitate: Bacau
Multumim inca o data lui Claudiu si celorlati organizatori.
Desi, cu modestie nobila Claudiu considera ca nu este necesar un sprijin colectiv financiar,
apreciem eforturile colegilor direct implicati in organizarea evenimentului. Sa ne gandim doar la stresul si oboseala ce au fost necesare.
Observam ca incepand cu aceasta intalnire, Forumul evolueaza catre o forma superioara. Au fost multi participanti din tara, unii s-au cunoscut acum direct si s-au initiat noi prietenii si colaborari. Este deja o miscare nationala care reuneste spontan si firesc pasionati, experti, oameni de caracter, toti avand un "ceva" in comun. Claudiu are meritul incontestabil de initiator si promotor al acestei miscari, fara de care breasla noastra ar fi ramas inca multa vreme in cenusa "iepocii" actuale. Suntem alaturi de el, oricand ne solicita.
De aceea am curajul sa anticipez ca mai devreme sau mai tarziu, prin colaborare, Forumul va genera si o Asociatie Profesionala a Ceasornicarilor, Colectionarilor si Pasionatilor de Ceasuri. A existat o institutie similara in tara si inainte de 2WW (vezi: "istorii/Ioan Ratiu" in www.ceasuripentruromania.ro) si acum exista multe ONG-uri si asociatii constituite pe criterii si necesitati mult mai ... simple. Astfel, ar fi un cadru oficial de reprezentare, de organizare si argumente sunt inca ... si: 1. daca altii pot, noi de ce nu? 2. daca nu acum, atunci cand? 3. daca nu noi, atunci cine? 4. ne opreste cineva sau ceva?
Fie intr-un ceas bun!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 05 Mar 2010, 16:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2009, 17:47
Mesaje: 1720
Localitate: Bucuresti
Mihai P. scrie:
Sa stiti ca si noi cei care nu am reusit sa participam la intalnire din diverse motive,financiare sau de program prea incarcat,nu inseamna ca nu am fost alaturi de voi,mai ales ca de data asta ati avut inspiratia sa postati poze in timp real,sincer va spun ca am simtit ca sunt alaturi de voi,fizic n-am reusit,in schimb gandul meu a fost acolo.Ma bucur ca totul a fost un succes si sper ca asa sa fie mereu,se demonstreaza clar ca exista o "echipa"care tinde sa se transforme intr-o "mare familie",ceea ce este un lucru deosebit si demn de admirat.Va salut si va respect,Mihai!!!
PS:Lucian Marcu chiar cred ca a produs o maxima surpriza,mi-ar placea sa am ocazia sa-l intalnesc candva,fie cand e "moderator",fie cand nu este.Cine stie ce ne ofera viata?


+1

Indraznesc sa ma alaturi si eu lui Mihai si sa adaug doar ca va multumesc tuturor celor ce au organizat si in special lui Claudiu pentru tot ce face! Din pacate nu am reusit sa ajung la intalnire desi am sperat pana in ultima clipa, dar poate la anul!
Si chiar daca suntem destui care nu am venit, va asigur ca am fost cu ochii atintiti asupra acesti topic pentru a vedea fiecare noua insemnare din aceasta minunata intalnire. Sper sa vad cat mai curand materialele prezentate!
Felicitari tuturor!

Multe multumiri!

_________________
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 07 Mar 2010, 16:53 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Acum ca euforia intilnirii a mai trecut,doresc sa multumesc in mod deosebit lui Grig,care a facut posibila prezenta lui Jorg Schauer printre noi.
Deasemenea ii multumesc lui montana care s-a ocupat de logistica acestei intilniri.
Edi,ca intotdeauna discret isi aduce aportul la buna desfasurare a acestor intilniri.

Si nu in ultimul rind tuturor care au fost alaturi de Ceasornicar.ro la aceasta intilnire.

MULTUMESC!

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Mar 2010, 11:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Iun 2008, 15:45
Mesaje: 2622
Localitate: Banat
Am facut cd cu poze, unde sa il trimit? Sa se centralizeze undeva si apoi sa se puna pe net sau sa se trimita la lume..

Trece timpul si raman fara poze:)

_________________
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu
Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Mar 2010, 19:00 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Ori mi-l trimiti mie,ori il dai lui user-e mai aproape,ori le postezi aici,in acest topic! :lol:
Ce consideri ca este mai usor! :wink:

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Mar 2010, 20:21 
Neconectat
Membru Special
Avatar utilizator

Membru din: 01 Apr 2008, 13:15
Mesaje: 1718
Localitate: Iasi
au ajuns la mine cd-urile cu Bielmann 2009 si Moeciu 2010.
:D

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 11 Mar 2010, 15:21 
Neconectat

Membru din: 30 Ian 2010, 01:38
Mesaje: 228
Localitate: Bacau
Cand si cum putem primi CD (DVD)-uri cu "Moeciu 2010" (+alte evenimente interesante)?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 11 Mar 2010, 19:16 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Domnul Manea-mnm- are DVD-ul.Puteti sa va adresati dinsului cu incredere.

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 11 Mar 2010, 19:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iun 2008, 16:23
Mesaje: 1564
Localitate: Bucuresti
Claudiu scrie:
Domnul Manea-mnm- are DVD-ul.Puteti sa va adresati dinsului cu incredere.

Ma repet....pozele facute de mine...aici http://www.slide.com/r/KOQR3pay1T85_7si-wu1RXLfUwED7XI5?previous_view=mscd_embedded_url&view=original
D-nu'. Waisler ....DVD cu ce am filmat eu pe 27.02.2010 +cine mai doreste...Free of Charge rog PM....Pe mine m-a costat 1,6 roni Posta normala la cine am trimis....

_________________
Homo suus fortuna faber est.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 11 Mar 2010, 21:01 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 4458
Localitate: Balanesti,capital
mnm scrie:
Claudiu scrie:
Domnul Manea-mnm- are DVD-ul.Puteti sa va adresati dinsului cu incredere.

Ma repet....pozele facute de mine...aici http://www.slide.com/r/KOQR3pay1T85_7si-wu1RXLfUwED7XI5?previous_view=mscd_embedded_url&view=original
D-nu'. Waisler ....DVD cu ce am filmat eu pe 27.02.2010 +cine mai doreste...Free of Charge rog PM....Pe mine m-a costat 1,6 roni Posta normala la cine am trimis....

:oops: CD-ul a ajuns si la mine ,multumesc muuuuuuult dl Manea.
Daca il vrea cineva din Tg-Mures fac tot posibilul :twisted: .
Poate asa cunosc si colegul muresean care a spus vamesului din Targ(Mures) ca eu am in colectie un ceas de 7 mii eu :shock: si altele asemanatoare dpdv valoric ori aiurea.
Colegul respectiv imi este dator cu o bere cel putin,din pricina acestor laude :wink: am fost taxat astazi cu 60 ron pt un Zodiac Glorious si vamesul avea ganduri ca este si acesta un ceas de cel putin 1000 eu :lol: :lol: :lol:
Deci ,multa vorba ,astept colegul respectiv(colegii) mai bine zis solicitarea lor pt cd :wink:


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 158 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România