Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 10:08

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: S-a umplut forumul de postaci
MesajScris: 09 Mar 2014, 11:21 
Neconectat

Membru din: 03 Mai 2013, 19:10
Mesaje: 217
Localitate: București
Gabi, eu sunt un tip vorbăreț, care mi place să socializez. Numărul de postări îl am înainte de introducerea celor 50 post minime necesare în vânzări (oricum e irelevant pt. că nu am anunțuri în vânzări). Diferența apare la faptul că pe lângă userii activi în mod constant, au apărut useri, care am impresia că ne ironizează prin postarea de mesaje care au un singur semn (punct) ca subiect.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: S-a umplut forumul de postaci
MesajScris: 09 Mar 2014, 11:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Mesaje: 4336
Localitate: BUCURESTI
Citat:
am impresia că ne ironizează prin postarea de mesaje care au un singur semn (punct) ca subiect.

"Interesul poarta fesul", atitudine tipic "smechereasca" de gang sau spatele blocului.

_________________
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: S-a umplut forumul de postaci
MesajScris: 09 Mar 2014, 11:40 
Neconectat

Membru din: 04 Ian 2013, 14:31
Mesaje: 272
Localitate: Bucuresti
- daca n-o sa se mai contorizeze posturile din cafenea atunci o sa dea buzna prin alte zone si-or sa polueze treaduri care va sunt poate mai dragi.
- daca o sa se amendeze toate posturile fara continut iar o sa fie cam nasol pt ca unii(me included) cam asa posteaza mai tot timpul [dar care altminteri sunt bine intentionati].
- daca puneti o restrictie de vechime pt a putea pune thead pe vanzari iar nu e tocmai ok pt ca poate intra vreun xxxbanxxx ce vrea sa vanda niste ceasuri f frumoase pe care altminteri le-ati vedea direct pe ceasuridemana.

oricum moderatorii si adminii or sa faca asa cum doresc insa cu nebunii/nesimtitii nu prea te poti lupta asa ca eu spre exemplu as reduce la 10 numarul minim de posturi necesar pt a putea deschide un thread pe publicitate si i-as lasa sa-si deschida threadul asigurandu-ma insa ca daca omu are comportament deviant(up prea des, limbaj necorespunzator, se baga in seama aiurea cu altii, etc) e pedepsit si poate chiar exclus din comunitate.

anyhow, choose wisely, the future of post hunting depends on this :)

_________________
Petre Tutea: Am dorit întotdeauna să fac o teză de doctorat cu tema "Aflarea în treabă ca metodă de lucru la Români”.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: S-a umplut forumul de postaci
MesajScris: 09 Mar 2014, 12:00 
Neconectat

Membru din: 03 Mai 2013, 19:10
Mesaje: 217
Localitate: București
Desigur punctele de vedere, ideile, propunerile sunt binevenite, pot fi multe și interesante. Ideal este să reușim să selectăm doar ce este eficient. Oricum cu educația fiecăruia nu ne putem lupta.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: S-a umplut forumul de postaci
MesajScris: 09 Mar 2014, 17:53 
Neconectat

Membru din: 13 Sep 2011, 19:33
Mesaje: 498
"Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si-ai castigat.
Dar duci o lupta colosala
Cu prostul care are scoala!"

(autor popular, cred. Daca nu, mea culpa)

_________________
"Esti prost si vrei sa te remarci?
Aprinde proiectoarele de ceata!
Esti cel mai prost si vrei sa se stie asta?
Aprinde si stopul de ceata!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: S-a umplut forumul de postaci
MesajScris: 31 Mar 2014, 12:10 
Neconectat

Membru din: 30 Dec 2011, 16:21
Mesaje: 80
Localitate: Pitesti
Decat restrictia cu minim 50 de postari, parerea mea e ca mai bine s-ar introduce feedback-ul in sectiunea vand-cumpar. De exemplu eu sunt membru din 2011 pe acest cont,am mai avut unul inainte dar i-am uitat parola si era o perioada in care nu stiu din ce motive nu mergea s-o recuperez asa ca am fost nevoit sa-mi fac alt cont. In fine,sa revin la subiect. Eu nu sunt nici un aplaudac de genul "frumos ceas,felicitari...bla bla ba" la orice postare aparuta si nici un fin critic si bun cunoscator a orice pe lume.In schimb,am avut cateva ceasuri PERSONALE vandute aici pe forum catre persoane care au fost foarte multumite de ceea ce au primit.Acum am din nou un ceas de vanzare pe care am constatat ca nu-l mai pot posta,ca nu indeplinesc "baremul". Stiu ca nu este un drept,ci un privilegiu de a fi aici pe forum dar daca tot se primesc sugestii m-am gandit sa-mi spun parerea.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: S-a umplut forumul de postaci
MesajScris: 31 Mar 2014, 12:36 
Neconectat

Membru din: 30 Dec 2011, 16:21
Mesaje: 80
Localitate: Pitesti
Si inca ceva,nu inteleg de ce atata surprindere ca s-a umplut forumul de postari.Daca asta s-a cerut pentru a fi "membru cu drepturi depline",asta s-a primit.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: S-a umplut forumul de postaci
MesajScris: 31 Mar 2014, 12:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
ionut279 scrie:
...dar daca tot se primesc sugestii m-am gandit sa-mi spun parerea.

Si foarte bine faci. Dar, asa cum au remarcat si altii, incepand cu 29 martie a.c. ai inceput sa postezi intr-un ritm accelerat.
Eu nu zic ca este rau - si m-as bucura sa vad ca cineva cu bun-simt ar recunoaste ca vrea sa dispuna de sectiunea Vanzari si "aplica" pentru 50 :P . Dar sistemul acesta se pare ca nu-i cel mai bun pentru motivele deja scrise in alte parti: a inceput avalansa postarilor despre orice si oriunde.
Se pare ca sistemul "50 pentru vanzare" nu-i cel mai bun - practic, un user tot va ajunge in sectiunea respectiva, doar ca nu din prima si calcand putin pe nervi pe unii (probabil fara rea intentie, ci doar pentru ca trebuie sa urmeze o anumita procedura). Dar trebuie sa recunosti ca devine suparator sa gasesti intr-un interval scurt de timp acelasi user peste tot - si de cele mai multe ori cu postari cam sterile...

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: S-a umplut forumul de postaci
MesajScris: 31 Mar 2014, 12:54 
Neconectat

Membru din: 30 Dec 2011, 16:21
Mesaje: 80
Localitate: Pitesti
ionut279 scrie:
.Acum am din nou un ceas de vanzare pe care am constatat ca nu-l mai pot posta,ca nu indeplinesc "baremul". .


Am specificat asta.Si postari mai multe am facut in sectiune de cafenea,la glume.Care este problema ca un user posteaza niste bancuri in sectiunea cu bancuri,nu inteleg.Mi-am mai postat ultimul ceas cumparat la ultima achizitie,si inca doua-trei postari pe unde am avut ceva de spus. Care ar fi postarile "sterile"?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România