Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 18 Apr 2024, 04:53

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: 11 Dec 2014, 16:49 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6393
Localitate: petrosani
Andreigj , nu este aceeasi persoana cu Nicola. Desi posteaza de la acelasi calculator.
Asta stiu din discutiile telefonice.
Insa daca la vinzare apare si unul si altul...atunci spunem cuiva dintre cei doi La revedere .
Asta o scriu inainte , ca sa se stie ! Mai sint postari...pina la 50 .

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 11 Dec 2014, 16:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mai 2008, 11:11
Mesaje: 1548
Localitate: Tg-jiu
Sigur sunt 2 persoane distincte, chiar daca e acelasi calculator. Mistica pare doar vanzarea, dar asta nu e o noutate si nici un motiv de suparare, cel putin pentru mine. Povestea este chiar placuta si interesanta, insa nu inedita. Salutari celor 2, vanzator si cumparator!

_________________
Mihai P.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 11 Dec 2014, 20:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Noi 2014, 15:54
Mesaje: 18
Buna seara tuturor!
Multumesc mult celor care au intrat in discutie si mai exact, domnului Alexvintage, dlui Gherghin Nicolae,
dlui Mihai P. si dlui xxxbanxxx, pentru sfaturile aduse. Tinand cont ca sunt inca la inceput, asa cum am fost cu totii candva, stiu ca ceasurile imi plac foare mult. Cu respect va spun ca cele doua ceasurise afla in colectia mea.
O sa ma bazez in continuare pe ajutorul dumneavoastra. Recunosc faptul ca, acum ceva timp in urma am primit cateva impulsuri din partea dlui Mihai P.
Respect, stima si consideratie tuturor!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 12 Dec 2014, 20:16 
Neconectat

Membru din: 22 Apr 2014, 14:09
Mesaje: 1337
Daca am deranjat s-au jignit pe cineva pe acest forum eu -"Nicola56"- i-mi cer scuze .

Multumesc ! O seara buna tuturor.






" In viata poti pacali o singura data" - Emil Nicola -


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 13 Dec 2014, 22:18 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2006, 22:13
Mesaje: 1607
Localitate: Radauti
Cica ceasornicar.ro nu emite preturi iar cei care scriu pe aici sunt sfatuiti sa nu acorde limite valorice posibile pe nici un ceas. Eu o fac ! Ador sa fac preturi pe ceasuri ! ...si imi asum acesta placere chiar cu risculs a fiu exmatriculat de aici !

Cotatie Dent : modest chiar mediocru atat ca mecanism, stadiu de conservare, atractie pentru curiosi . Piese similare vandute pe ebay exista la preturi modice ...atata de scazute la forma proasta si nefunctionale incat cumparatorii puteau la un moment dat sa scoata pe "scrap silver" mai mult. ( 30 si un maxim de 60-70 lire sterline)

Cotatie Cronograph in opinia mea .. sub 700 lei ... Intr`o vanzare deschisa de jos cred ca poate sari de 120 lire pe ebay ...

Impreuna un maxim de 200 coco !

_________________
http://www.pocketwatch.ch/kaliber.htm
sterlingsilv3r@yahoo.com


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România