Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 13:46

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ceas vintage(fabricant necunoscut)
MesajScris: 08 Dec 2011, 20:45 
Neconectat

Membru din: 06 Mar 2010, 18:22
Mesaje: 230
Pentru a identifica ceasul,am deschis un topic la Intreaba ceasornicarul.
Doresc sa precizez,ca am achizitionat ceasul din Germania la un pret de nimic,doar ca sa nu fie gratis.Starea lui era aceea de parca ar fi fost pregatit pentru aruncat.Felul in care arata in prezent,te duce la gindul ca este un ceas nou,model retro.Reconditionarea ceasului a fost posibila datorita maiestriei lui CLAUDIU,care i-a schimbat complet aspectul si starea de functionare,pastrind toate componentele originale,carora le-a dat stralucire,atit la propriu ,cit si la figurat.Ca un adevarat magician,a facut ca un lucru "disparut" sa apara din nou la lumina.
Multumesc,CLAUDIU !
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Dec 2011, 21:15 
Nu pot sa identific ceasul, dar tin sa spun ca, personal, primele ceasuri de mana ma intereseaza in cel mai inalt grad, iar maiestria lui Claudiu m-a lasat, o data-n plus, fara cuvinte. Pentru ce-a facut la partea mecanica, Claudiu e un om de stiinta, iar pentru ce-a facut la partea estetica - UN ARTIST! Eu nu i-am trimis niciodata un ceas sa mi-l repare, dar mi se pare reconfortant sa stii ca mai exista-n Romania ceasornicari care nu-ti returneaza ceasul intr-o stare mai proasta decat cea in care l-au primit.


Sus
  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România