As dori sa achizionez si eu un ceas de dama in jurul a 1000 de ron. As vrea sa fie automatic si de preferat cu cristal safir.Am fost prin cam toate magazinele existente in Bucuresti si am probat destule modele. Ma hotarasem la un Seiko 5 automatic de la B&B, dar cand m-am dus sa il cumpar si l-am probat iar mi s-a parut prea gros si am inteles ca e din cauza mecanismului. Am citit diverse subiecte pe aici si am inteles ca Seiko 5 nu e chiar cel mai bun model. Am continuat cautarea si am gasit un Tissot de la Helvetansa la 1100 de roni care mi-a plakut. Avea cristal safir, dar nu era automatic, ci quartz.Si nu am notat nici modelul. As vrea cu bratara metalica si destul de simplu.
Astept cat mai multe pareri..
Si acesta e seiko pe care am vrut sa il achizionez: http://www.bbcollection.ro/Ceasuri_cole ... 653-2.html

