Orient 60th anniversary

Sfaturi, intrebari, cu privire la viitoarele achizitii orologere.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
User
Membru Special
Mesaje: 1722
Membru din: 01 Apr 2008, 13:15
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de User »

cureaua e schimbata cu totul.
poate ne ajuta cineva din cei care au ceasul sa vedem cateva imagini cu mecanismul?
Imagine
ImportWatches
Mesaje: 24
Membru din: 25 Oct 2010, 20:29
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de ImportWatches »

Da, am scris intr-un posting mai sus, am schimbat cureaua cu un Hirsch Genuine Alligator.

Zar scrie:Catarama a fost schimbata ? Ar trebui sa arate altfel, inclusiv marcajul ...

http://yeomanseiko.wordpress.com/2010/0 ... -dt00002w/ :arrow:
Va multumesc,
Florin


ImportWatches
email.florin@gmail.com
Imagine
boris
Mesaje: 398
Membru din: 26 Aug 2009, 00:50

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de boris »

Imagine
sursa forum.watch.ru
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Zar »

ImportWatches scrie:Da, am scris intr-un posting mai sus, am schimbat cureaua cu un Hirsch Genuine Alligator.
Scuze, mi-a scapat la citit. Sugestie : Poti sa-i montezi catarama originala de Orient (e cu telescop) la noua curea, ca sa fie in ton cu ceasul. :)
AR1070-56E
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Zar »

Mecanismul e foarte asemanator cu cal. 46941 doar ca nu are modulul de armare automata. :wink:
AR1070-56E
Alexandrion
Mesaje: 492
Membru din: 02 Oct 2010, 23:05
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Alexandrion »

Scuze daca ati inteles cum ca as fi toma necredinciosul.Nu asta a fost intentia doar ca ceea ce am vrut sa spun este ca imi vine greu sa cred ca a fost cumparat la noi in tara cu 850 ron si atat.

Cat despre ceas eu il vreau pentru mine si pentru cum arata, dar totusi este o suma de bani care fata de munca pe 2 - 3 sap[tamani pentru unii este salariul pe 2 luni. Nu este cazul meu dar nici nu imi permit zilnic ceasuri de 300 euro.
Faptul ca ii creste valoarea in timp nu poate fi decat un bonus, nu intentionez sa il revand dar , nu se stie peste ani si ani.

Mai mult ca sigur pana la urma am sa imi iau unul dar de unde, ramane de vazut.

Iar cat despre stilul romanesc, nu suntem totusi romani ? :)

Cu stima,
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Zar »

Referitor la pretul de 850 lei - noi nu avem detalii, dar nu este imposibil. Probabil e luat de ocazie. Si eu am vandut mai demult un ceas nou luat la pretul de 1800 lei din magazin (purtat 1 zi) si dat la cateva zile cu 700 lei - pt. ca am avut nevoie urgenta de bani si nu a oferit rapid nimeni mai mult. :|
AR1070-56E
sicone
Mesaje: 410
Membru din: 15 Apr 2010, 19:10

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de sicone »

pentru cei care nu cred, o sa atasez si bonul linga poze ,nu am pus poze deoarece aparatul meu foto e ieftin ,da o sa incerc,si ceasul e nou in cutie de lemn,nu dau 850 ron pe second hand
Alexandrion
Mesaje: 492
Membru din: 02 Oct 2010, 23:05
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Alexandrion »

Si un telefon Nokia 6300 este de ajuns daca ai destula lumina. Eu cu asa ceva fac pozele. :D
Astept cu foarte mare interes pozele.

Cu stima,
sicone
Mesaje: 410
Membru din: 15 Apr 2010, 19:10

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de sicone »

sper ca se vad
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Zar »

Nu se vad. Urmeaza pasii de aici : http://www.ceasornicar.ro/forum/viewtop ... f=5&t=9236 :arrow:
AR1070-56E
sicone
Mesaje: 410
Membru din: 15 Apr 2010, 19:10

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de sicone »

http://i52.tinypic.com/155gdqd.jpg[/IMG] :roll: ImagineImaginemai adaug si un omega seamaster cal 500 cumparat cu 150 euro,da pe asta chiar nu am bon,
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Zar »

Hai sa te ajut ... :)

Imagine
AR1070-56E
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Orient 60th anniversary

Mesaj de Zar »

Scuze, din graba am uitat sa re-dimensionez imaginea. :wink:
AR1070-56E
Scrie răspuns