Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 09:41

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3776 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 252  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 23 Mai 2012, 23:42 
Neconectat

Membru din: 30 Mar 2012, 22:27
Mesaje: 214
Cypher scrie:
Nu prea stiti ca Invicta sunt niste hoti?:)

Baga intentionat MSRP-uri mari ca sa pacaleasca clientii. E o mica sansa sa fie macar Sellita,e o poza pe net care pare sa fie 25 dar clar e asa ceva. Eu zic ca e o chinezarie sau un Myiota cu alt rotor.


vreauunceas: 1200 scump pt ETA?:)))))))


Am zis ca nu ma pricep. Si da, 1295 USD mi se pare mult pt un Invicta cu ETA 2824-2(daca exista asa ceva).


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 23 Mai 2012, 23:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mai 2008, 11:11
Mesaje: 1548
Localitate: Tg-jiu
Nu prea exista varianta de intelegere a modalitatii de "incercare" de vanzare.E ca si cum as pune un Poljot la vanzare cu 750 lei si as face reducere peste 48 de ore pana la 50 lei.O reducere de cam 1000 de euro sau creitari intotdeauna poate sa creeze confuzie si sa iti dea de banuit.Pana si femeile se lasa mai greu in negocieri,nu?Chiar daca sunt la serviciu pe centura.Eta,Sellita sau orice altceva,nu prea cred ca unii oameni gospodari vor sa-si bata joc de munca lor,iar daca mai sunt si elvetieni in niciun caz,sau poate gresesc.Voi ce credeti?

_________________
Mihai P.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 24 Mai 2012, 00:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Oct 2010, 14:23
Mesaje: 869
vreauunceas scrie:
Cypher scrie:
Nu prea stiti ca Invicta sunt niste hoti?:)

Baga intentionat MSRP-uri mari ca sa pacaleasca clientii. E o mica sansa sa fie macar Sellita,e o poza pe net care pare sa fie 25 dar clar e asa ceva. Eu zic ca e o chinezarie sau un Myiota cu alt rotor.


vreauunceas: 1200 scump pt ETA?:)))))))


Am zis ca nu ma pricep. Si da, 1295 USD mi se pare mult pt un Invicta cu ETA 2824-2(daca exista asa ceva).



Parca exista o varianta mai scumpa Invicta care are 2824-2 (e posibil sa ma insel dar parca am vazut ceva).
Aa,te refereai la Invicta cu ETA? Am inteles ca ETA in general,my bad.



mihai_p : Nu prea am inteles ce vrei sa spui,dar tu crezi ca Invicta nu face asa ceva? Invicta e o companie americana,nicidecum elvetieni. Fac ceasuri uber ieftine si au bagat politica asta de vreo cativa ani si se pare ca merge cat de cat.
Dar asta e prostire pe fata,pe mine ca si client ma prosteste efectiv. In plus se poate considera inselaciune,pretul recomandat domne,produs scump 1000$ iar cand ajunge la seller costa 200$. Adicatelea,te abureste ca produce produse de super calitate dar mi-l da mie la 80% mai putin ca sunt ei baieti buni.
E urat.


(Imi cer scuze pentru eventualele greseli de ortografie)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 24 Mai 2012, 01:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mai 2008, 11:11
Mesaje: 1548
Localitate: Tg-jiu
@Cypher,sunt total de acord cu tine,poate nu m-am facut eu bine inteles,dar exact ce ai spus in ultimul post am dorit sa spun si eu.Oricine poate pune un pret mare de inceput,dar reducerea nu poate sa fie atat de mare la orice vanzator corect si care se respecta.Totul suna a jaf,si-mi pare rau ca nu pot scrie asta cu litere mari,conform politicii site-ului.Reduceri de bun simt exista in toate domeniile,dar de 1000 de dolari nu pot fi credibile,nu?Discutie inutila oricum,asemenea reduceri nu sunt credibile nici in basmele cu vrajitoare rele si zane bune.Pote gresesc eu,tu ce crezi?

_________________
Mihai P.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 24 Mai 2012, 01:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Oct 2010, 14:23
Mesaje: 869
Intelesem gresit,se pare ca am ceva in seara asta.

Clar nu e credibil dar exista oameni care cred si cumpara produsul numai din cauza asta.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 24 Mai 2012, 01:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mai 2008, 11:11
Mesaje: 1548
Localitate: Tg-jiu
Ai dreptate,dar nu poti face o revolutie de unul singur,nu?Sunt site-uri specializate pe tema asta,discutam acum pe cel mai mare site in domeniu din Romania,sunt foarte multi cunoscatori amabili care pot si vor sa dea sfaturi utile si pertinente.Daca te uiti pe ceasuridemana sau okazii vei da de multe "bombe" de genul acesta,vorba romanului,nu-i prost cine cere,ci cel care da!In schimb daca "suni un prieten",in speta ceasornicar.ro,cu siguranta nu vei putea sa gresesti flagrant.Esti de acord cu asta?

_________________
Mihai P.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 24 Mai 2012, 09:18 
Neconectat

Membru din: 30 Mar 2012, 22:27
Mesaje: 214
Mihai P. scrie:
In schimb daca "suni un prieten",in speta ceasornicar.ro,cu siguranta nu vei putea sa gresesti flagrant.Esti de acord cu asta?


Nu ca eu m-as fi aruncat sa-l cumpar. :wink: Nu-s chiar atat de nepriceput pe cat afirm. Mi s-a parut doar ca ar fi o discutie interesanta si utila pentru multi.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 24 Mai 2012, 12:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mai 2008, 11:11
Mesaje: 1548
Localitate: Tg-jiu
Vorbeam la modul general,nu am dorit sa fac referire la cineva anume.Numai bine!

_________________
Mihai P.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 24 Mai 2012, 12:36 
Neconectat

Membru din: 30 Mar 2012, 22:27
Mesaje: 214
Am inteles ca era la modul general. :wink:


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Mai 2012, 11:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mai 2008, 11:11
Mesaje: 1548
Localitate: Tg-jiu
Un ceas sau aproximativ un ceas de turn.Eu n-am turn la casa,poate are vreun coleg :lol: .Lasand gluma la o parte,poate chiar e nevoie ptr.revitalizarea unui ceas defect de turn sau chiar ptr.hobby.Sunt curios daca avem vreun coleg de forum pasionat si de asa ceva.

http://www.okazii.ro/antichitati-ceasur ... a114636866

_________________
Mihai P.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Mai 2012, 11:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Mesaje: 4336
Localitate: BUCURESTI
Pasionati sunt cativa din ce stiu eu prin Ardeal, cumparatori cred ca sunt mai multi pe la campie : Leo de la Strehaia,Bercea Mondial etc.detinatorii de turnuri si turnulete !! :lol:

_________________
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Mai 2012, 12:10 
Neconectat

Membru din: 17 Iun 2009, 12:37
Mesaje: 5812
Mihai P. scrie:
Un ceas sau aproximativ un ceas de turn.

http://www.okazii.ro/antichitati-ceasur ... a114636866


Inca un vanzator cu o imaginatie prea zburdalnica. Descrierea corecta ar fi trebuit sa fie "ramasite ale unui ceas de turn". :lol: :lol:


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Mai 2012, 12:15 
Neconectat

Membru din: 10 Feb 2012, 00:25
Mesaje: 143
Alex Clej scrie:
Mihai P. scrie:
Un ceas sau aproximativ un ceas de turn.

http://www.okazii.ro/antichitati-ceasur ... a114636866


Inca un vanzator cu o imaginatie prea zburdalnica. Descrierea corecta ar fi trebuit sa fie "ramasite ale unui ceas de turn". :lol: :lol:



Sau mai bine :) : "Piese imprumutate de la un ceas de turn" :)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Mai 2012, 21:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Mesaje: 1810
Localitate: Timisoara
Nu e ceas....dar are ceva in comun
http://www.ebay.com/itm/JUVENIA-SINGING ... 3f17addf93

_________________
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Mai 2012, 22:46 
Neconectat

Membru din: 21 Feb 2009, 22:08
Mesaje: 1154
Localitate: Brasov
foarte frumos.... si scump.
dar ma intreb cum functioneaza "ciripitoarea". la ceasurile cu cuc e clar... dar aici?

_________________
Ceasoholic


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3776 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 252  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România