De curand mi am procurat un Hamilton eta 2893-1 primul ceas mai "sanatos" de pana acum si bineinteles, m a luat microbul!
Acum, ce se intampla, am pus ochii pe un Steinhart...eta 2824-2, safir, remontor pe filet, arata traznet zic eu...simplu, dar in acelasi timp da un aer elegant usor nobil as spune...parerea mea de incepator...
In fine acum eu ce v as ruga sa mi spune ti si mie cate ceva despre aceasta firma/ceas, are ceva hibe?merita cumparat la 330 E + transport 15 E?V au mai trecut Steinhart uri prin mana, ce parere v au lasat.Ce ceas mi ati mai recomanda in acet gen(aprox 400 E) Din pacate doar o poza...
Va multumesc!

Uploaded with ImageShack.us


