Ceas Steinhart

Sfaturi, intrebari, cu privire la viitoarele achizitii orologere.
zipp_zipp
Mesaje: 9
Membru din: 03 Feb 2012, 15:42
Localitate: craiova

Ceas Steinhart

Mesaj de zipp_zipp »

Va salut! Nu prea am avut activitate pe acest site dar de urmarit am urmarit destule subiecte...
De curand mi am procurat un Hamilton eta 2893-1 primul ceas mai "sanatos" de pana acum si bineinteles, m a luat microbul!
Acum, ce se intampla, am pus ochii pe un Steinhart...eta 2824-2, safir, remontor pe filet, arata traznet zic eu...simplu, dar in acelasi timp da un aer elegant usor nobil as spune...parerea mea de incepator...
In fine acum eu ce v as ruga sa mi spune ti si mie cate ceva despre aceasta firma/ceas, are ceva hibe?merita cumparat la 330 E + transport 15 E?V au mai trecut Steinhart uri prin mana, ce parere v au lasat.Ce ceas mi ati mai recomanda in acet gen(aprox 400 E) Din pacate doar o poza...
Va multumesc!


Imagine

Uploaded with ImageShack.us
zveros
Mesaje: 853
Membru din: 07 Apr 2010, 01:42

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de zveros »

Un ceas bun ,daca iti place poti sa-l cumperi :wink:
Avatar utilizator
Gabi1
Mesaje: 4340
Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Localitate: BUCURESTI

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de Gabi1 »

Cauta Steinhart Ocean Gmt , este mult peste ce ai pus tu " ochii " si costa cu tot cu transport in jur de 420-430 euro . Bafta ! :wink:
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.
vasi.utziu
Mesaje: 353
Membru din: 22 Ian 2012, 17:13
Localitate: Alba Iulia-Sibiu

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de vasi.utziu »

parca seamana prea mult cu Rolex...dar e chestie de gusturi
Avatar utilizator
Gabi1
Mesaje: 4340
Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Localitate: BUCURESTI

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de Gabi1 »

Scuze vezi Steinhart Vintange Ocean gmt .
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.
zipp_zipp
Mesaje: 9
Membru din: 03 Feb 2012, 15:42
Localitate: craiova

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de zipp_zipp »

Da sa sti ca m am uitat la el, dar de ce este cu mult mai bun decat cel de sus? si chiar seamana foarte mult cu rolex :o Imagine

Uploaded with ImageShack.us
Avatar utilizator
Gabi1
Mesaje: 4340
Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Localitate: BUCURESTI

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de Gabi1 »

Cel de sus nu seamana ? iar ca mecanism acesta are ETA 2893-2 iar cel de sus are ETA 2824 . :wink: Ca aspect nu comentez este chestie de gust .
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.
zipp_zipp
Mesaje: 9
Membru din: 03 Feb 2012, 15:42
Localitate: craiova

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de zipp_zipp »

Da asa e seamana dar pana la urma cred ca e un model clasic de divere si cred ca si alte marci de ceasuri se inspira din aceste modele, dar ma intereseaza mai mult sa fie bine facut si sper ca nemtii sa nu dea gresi tocmai la un Steinhart.Iti multumesc pentru informatii!
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de Zar »

Cel din prima poza e copiat dupa Rolex - Submariner.

http://www.google.ro/search?hl=ro&q=rol ... hQex1KDOBw :arrow:
AR1070-56E
wisepiggy
Mesaje: 89
Membru din: 08 Oct 2011, 12:59

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de wisepiggy »

http://www.steinhartwatches.de/en/OCEAN ... K,382.html Asta e mai misto :) Bezel de safir :shock:
Sau asa ceva: http://www.steinhartwatches.de/en/Black-Sea,405.html Bezel cermic :o (aici nu stiu daca te vei descurca sa faci rost de un cod)

Steinhart face ceasuri foarte ok. Dpmdv merita fiecare euro :)
zipp_zipp
Mesaje: 9
Membru din: 03 Feb 2012, 15:42
Localitate: craiova

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de zipp_zipp »

Uff...cam toate diverele de la Steinhart imi plac grea decizie...sa vad ce decizie iau.Cum fac rost de unu vin si cu niste poze :)
Multumesc pentru informatii!
Avatar utilizator
Gabi1
Mesaje: 4340
Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Localitate: BUCURESTI

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de Gabi1 »

Indiferent cum vei hotari Steinhart este o alegere excelenta .[parerea mea]
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.
Avatar utilizator
Cypher
Mesaje: 869
Membru din: 06 Oct 2010, 14:23

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de Cypher »

Zar scrie:Cel din prima poza e copiat dupa Rolex - Submariner.

http://www.google.ro/search?hl=ro&q=rol ... hQex1KDOBw :arrow:

Toate modelele sunt copiate dupa Rolex (aproape),Chopard etc. Dar daca treci peste asta sunt niste piese misto.
Alexvintage
Mesaje: 5813
Membru din: 17 Iun 2009, 12:37

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de Alexvintage »

Daca doriti un design diferit de Rolex, calitate buna si pret decent puteti incerca aici:
http://www.squale.ch/
In lumea diverelor mai exista si altceva decat Rolex! :mrgreen:
zipp_zipp
Mesaje: 9
Membru din: 03 Feb 2012, 15:42
Localitate: craiova

Re: Ceas Steinhart

Mesaj de zipp_zipp »

Interesante ceasurile Squale dar modelele care mi au placut sunt mai scumpe din pacate...
Cunoaste ti cumva site uri de unde as putea sa achizitionez un Steinhart la un pret mai redus decat cel oficial?:D
Scrie răspuns