Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 05 Mai 2024, 21:43

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Motive pentru a nu cumpara un ceas
MesajScris: 06 Ian 2019, 18:01 
Neconectat

Membru din: 18 Ian 2014, 18:55
Mesaje: 62
Salut,

Va solicit ajutorul pentru a gasi motive sa nu cumpar un ceas, mai exact acesta: Seiko Chronograph SSB209P1 https://www.bb-shop.ro/ceas-de-mana-seiko_chronograph-18-43794-3_barbatesti.html

Am intrat intr-un BB Shop sa ma uit dupa G-Shockuri si intamplator am vazut acest Seiko pe care l-am incercat. Imi place cum sta pe mana, cum arata cadranul, dar si cureaua.
Stiu ca exista Seiko Classic-Modern SRP767K1 https://www.bb-shop.ro/ceas-de-mana-seiko_classic_modern-18-40712-3_automatic.html, care este automatic, nu quartz.

Problema cu Seiko e ca se potriveste cu stilul blugi si camasa la birou. Oricat de ridicol suna imi place combinatia de culori.

Ideea e ca am nevoie de un ceas de zi cu zi, iar motivul pt care ma indreptam spre G-Shock (din cele patrate) este pt ca mi se pare un raport/calitate excelent, are alarma si desi am munca de birou si parca nu e asa potrivit unul am tendinta de a mai zgaria cadranele, iar la un G-Shock din seria 5600 parca nu mi-ar parea rau.

O fi criza varstei mijlocii ca am dubii destul de ciudate in ultima vreme. Orice raspuns e apreciat.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 06 Ian 2019, 20:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Noi 2018, 22:15
Mesaje: 6
Acele ceasuri nu sunt scumpe, eu zic: "go for it" si fa-ti pe plac. Sau sa cauti un ceas cu geam de safir (mai rezistent la zgarieturi).


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România