Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 28 Mar 2024, 11:24

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 19 Ian 2021, 12:49 
Neconectat

Membru din: 21 Iul 2015, 03:11
Mesaje: 43
Salutare

am gasit un ceas de la citizen care imi place si pretul cel mai mic ar fi pe timestore. ce stiti despre acest magazin? este importator oficial/ceasurile sunt originale? cum stau cu livrarea/garantia?

personal nu am mai cumparat de la ei si site-ul mi se pare un pic cam tras la xerox dupa multe altele cu prea multe laude de sine in josul paginii...


multumesc.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Ian 2021, 13:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2017, 01:17
Mesaje: 2266
Salutare, am luat ceasuri pana acum de 3 ori de la ei, nu se pune problema originalitatii, totul e ok din acest punct de vedere, ceasurile vin in cutiile originale si impachetate ok. Livrarea dureaza cam 7 zile lucratoare, ei trimit AWB pentru urmarirea coletului pana in tara, iar de la Oradea intra AWB-ul romanesc, care poate fi urmarit. Anunta cand soseste curierul. Plata se poate face si ramburs, cash, la primirea comenzii. Eu la fiecare comanda am primit un voucher de 5% reducere pentru utilizare ulterioara, chiar daca ceasurile respective sunt cu pret redus.
Ce e interesant la ei ca si la Proceasuri.ro, este ca au cateodata ceasuri din colectii mai vechi, care se gasesc mai greu, de aceea si apelez la ei. Au depozite in mai multe tari, ultimele ceasuri mi-au venit de la Bratislava si din Polonia. Succes.
P.S.: Au si un numar de la un birou din Romania, la care raspunde o persoana pentru lamuriri suplimentare.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Ian 2021, 13:20 
Neconectat

Membru din: 21 Iul 2015, 03:11
Mesaje: 43
multumesc pentru lamuriri. m-a pus un pic pe ganduri si diferenta uriasa de pret fata de site-urile din romania. 400 lei diferenta adica practic o treime din pretul ceasului...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 18 Feb 2021, 21:43 
Neconectat

Membru din: 21 Iul 2015, 03:11
Mesaje: 43
am primit ceasul. toate bune si frumoase. chiar m-au sunat daca nu il vreau mai devreme si mi-am ales data de livrare. placut surprins de comunicare si pret. personal recomand.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 14 Noi 2022, 21:03 
Neconectat

Membru din: 14 Noi 2022, 20:54
Mesaje: 1
salut. am cumparat un ceas rezistent la apa si in primele luni de utilizare in urma unei ploi torentiale care ne-a prins pe munte ceasul s-a aburit... am contactat situl timestore , m-au pus sa il trimet la ei dupa ce au vazut pozele, si a dutat aproape 2 luni pana l-au retrimis spunand ca a fost curatat si reetansat. iar la prima punere pe mana ceasul s-a aburit de nici nu se mai vedea ce ora e. i-am recontactat iar raspunsul a fost de o nesimtire fara margini dupa cum urmeaza:

info@timestore.ro
28 oct. 2022 15:05
À moi

Buna ziua,

O sticlă aburită este, din păcate, o problemă comună, chiar și la ceasurile cu rezistență ridicată la apă.
Din fericire, în cele mai multe cazuri nu există niciun motiv de panică. Este un fenomen obișnuit, iar condensul de pe sticlă nu dăunează în niciun fel ceasului.



--
Vă mulțumim ca ați apelat la serviciile TimeStore !

Echipa Relații clienți
Call Center
Tel. 0356 - 229 077
www.timestore.ro

Program Call Center:
L-V: 9.00 - 17:00

DE EVITAT ACEST SITE


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 15 Noi 2022, 09:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Noi 2008, 01:03
Mesaje: 1558
Localitate: Bucuresti
Eu am comandat de la ei. Rapid si fara probleme. Cand iau un ceas fac baie cu el. Fara probleme.
Eu zic sa ne spui si ce marca-model de ceas ai luat. Unele ceasuri sunt foarte slabe la acest capitol. Altele sunt f ok. Cu un Seiko 5 wr simplu, poti face dus.
Raspunsul lor nu e acceptabil..pare un raspuns copy paste. E adevarat ca unele asa zis ceasuri de calitate indoielnica se aburesc in apa rece de exemplu.
Preturile poate sunt bune. Poate nu includ prea mult ,,service,, dar asta se va vedea in viitor.

_________________
Sau bongiorno....


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România