slava automatic skeleton

Intrebari despre ceasuri la care va va raspunde Claudiu (Ceasornicarul), sau moderatorii, in masura posibilitatilor.
Reguli forum
In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!
ersinv2000
Mesaje: 54
Membru din: 14 Ian 2010, 00:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: slava automatic skeleton

Mesaj de ersinv2000 »

Da-mi voie sa te contrazic, am un ceas Olipai mecanic ( marca chinezeasca care nu exisita pe net ) merge impecabil dupa 3 ani .Nici o revizie nimic , doar remonetorul este oxidat in rest ok.
Avatar utilizator
gherghin nicolae
Moderator
Mesaje: 6401
Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Localitate: petrosani

Re: slava automatic skeleton

Mesaj de gherghin nicolae »

Daca tu crezi ca merita sa-ti iei asa ceva n-ai decit.Eu am dorit sa-ti dau un sfat prietenesc sa nu arunci banii pe ceasuri de genul asta...dar pina la urma fiecare-si ia ce vrea.Sa porti sanatos orice ceas ti-ai lua si nu am dorit s-o iei in nume de rau sfatul meu.
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "
ersinv2000
Mesaje: 54
Membru din: 14 Ian 2010, 00:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: slava automatic skeleton-CJABA

Mesaj de ersinv2000 »

Acest ceas CJIABA, are o calitate indoielnica.
Problemele care au aparut in 3 saptamani de cand il am :
-cureau care se desfacea ( am lipit-o);
-telescoape cu personalitate ( le-am stans singurel );
-opriri nefondate ale mecanismului ( aparent fara un motiv) cu repornire pe baza se soc.
-fiind skeleton a inceput sa cocleasca (nici macar in ploaie nu ies cu ceasul asta)
-ultima frontiera joaca ecranul.....
Sincer, nu ma plictisesc, tot timpul am ceva reparat de el. Probabil in chineza Slava CJIABA se traduce cel care "trebuie reparat constant"......

Este o porcarie nu va cumparati nimic de la CJIABA ( brand new) sunt groaznice . Am observat ca au aparut si la noi CJIABA ,daca vreti sa aveti o indeletnicire, merita.
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: slava automatic skeleton

Mesaj de Claudiu »

"Quad erat demonstrandum!" :mrgreen:
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
ersinv2000
Mesaje: 54
Membru din: 14 Ian 2010, 00:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: slava automatic skeleton

Mesaj de ersinv2000 »

Acum merge.. totusi ce mecanism are, chinezesc, chinezesc dar de care? Nu are nici un marcaj pe el , probabil e copia unui alt mecanism . Poate cineva sa ma ajute cu curiozitatea aste pentru CJIABA brand new?
Zamfir Razvan
Mesaje: 66
Membru din: 21 Apr 2010, 18:09
Localitate: iasi
Contact:

Re: slava automatic skeleton

Mesaj de Zamfir Razvan »

sotiei mele i-am facut cadou acum patru ani un ceas record,acum un an am dat de o (slava) de asta china m-am uitat la mecanisme si sunt identice ceasul sotiei (rekord)e finisat mai bine si de patru ani nu a reusit sa sparga decat geamul si telescoapele la in schimb (slava) dupa o saptamana sa rupt cureaua ,telescoapele(de super proasta calitate) rotile de la automat la felintrun cuvant in afara de rulmentul la centrifuga care e mai reusit restul e dezastru!!!!!! am sa ma uit cum se pun poze si am sa incerc sa pun poze de se doreste cu ambele ceasuri si mecanisme[cica din cate am citit despre rekord sunt niste ceasuri rusesti facute de firma soiuz o firma noua de prin rusia sau ukraina dar eu cred ca sunt facaturi parere impartita si de altii
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: slava automatic skeleton

Mesaj de Claudiu »

Sa vedem pozele!
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Zamfir Razvan
Mesaje: 66
Membru din: 21 Apr 2010, 18:09
Localitate: iasi
Contact:

Re: slava automatic skeleton

Mesaj de Zamfir Razvan »

dl.claudiu ca intotdeauna are dreptate cele doua mecanisme de rekord si (asazisul slava) nu sunt la fel rekordul e finisat si inseamna ca e facut la acea firma soiuz in rusia cred sau ukraina
Scrie răspuns