Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 28 Mar 2024, 11:57

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului



Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 04 Feb 2012, 03:10 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
Vind cadrane pentru ceasuri , majoritatea rusesti , nu sint poze individuale la toate , pentru ca am foarte multe .
Daca doriti un cadran anume , ideal ar fi sa postati o poza cu ceasul dvs , sau o poza a unui ceas similar si o sa va spun daca am sau nu , eventual postez eu o poza cu cadranul pe care-l am.
Unele sint noi , nefolosite mai precis , absolut toate sint originale si nerescrise.
Altele sint folosite , unele mai uzate/zgiriate .
Preturile sint intre 5 lei bucata si 50 lei bucata pentru cele mai rare sau noi.
Atentie , nu le montez eu , asa ca la costul cadranului trebuie sa adaugati si manopera ceasornicarului (in cazul in care nu-l montati dvs ) plus transportul prin Posta.
Unele ceasuri s-ar putea sa nu merite , probabil veti gasi ceas complet cu acei bani .
Prefer sa le dau celor care doresc exact acel model , unii au ceasuri ca amintire , sau doresc sa pastreze in colectii anumit model .
Este important sa-mi comunicati si dimensiunea cadranului ceasului respectiv.
Vor urma multe poze , probabil o sa postez si miine (desi acesta arie a vinzarilor are un ,,regim special ") insa nu am timpul necesar decit noaptea...
Daca moderatorii considera ca nu trebuie sa fac asa , atunci voi posta peste 7 zile, sa nu se considere up.
Repet , majoritatea preturilor sint modice (intre 5 si 50 lei ) si in cazul in care doriti decit o bucata , va rog sa asteptati sa se adune macar 10 comenzi , pentru a nu face multe drumuri la Posta .
Multumesc pentru atentie !
1
Imagine
2
Imagine
3
Imagine
4
Imagine
5
Imagine
6
Imagine
7
Imagine
8
Imagine
9
Imagine
10
Imagine
11
Imagine
12
Imagine
13
Imagine
14
Imagine
15
Imagine
16
Imagine
17
Imagine
18
Imagine
19
Imagine
20
Imagine
21
Imagine
22
Imagine
23
Imagine
24 Poljot cu sonerie
Imagine
25 Poljot cu sonerie
Imagine
26 Poljot cu sonerie
Imagine
27
Imagine
28
Imagine
29
Imagine
30
Imagine
31
Imagine
32
Imagine
33
Imagine
34
Imagine
35
Imagine
36
Imagine
37
Imagine
38
Imagine
39
Imagine
40
Imagine
41
Imagine
42
Imagine
43
Imagine
44
Imagine
45
Imagine

Dati valoare ceasurilor dvs cu un cadran nou !

Contact pe mesaj privat , de asemenea si pozele cu cadranele ceasurilor pe care le aveti tot prin mesaj privat puteti sa-mi trimiteti .
Sau telefon 0722348891 si 0768546880 si imi indicati numarul cadranului pe care-l doriti de pe pagina aceasta
Multumesc, stima, Gherghin Nicolae.

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Ultima oară modificat de gherghin nicolae pe 23 Apr 2012, 19:36, modificat de 2 ori în total.

Sus
 Profil  
 
MesajScris: 15 Feb 2012, 20:16 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
Cadrane ceasuri , preturi intre 5 lei si 50 lei .
Detalii mai sus .

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Aceste cadrane apartin unor loturi diferite . Desi seamana nu sint identice . Unul dintre ele are indecsii orari mai lungi putin.Daca priviti cu atentie veti observa .

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Cadrane noi . Nu sint cele mai rare ceasuri , insa ceasurile rusesti au un farmec aparte. Cadranele prezentate aici nu sint cele mai ieftine , insa unele abia au vazut lumina zilei , zacind prin cutii , invelite in hirtie cerata , fara nici macar o amprenta pe ele . Dupa cum am specificat si in primul post , probabil veti gasi ceas cu totul , complet pentru 50 lei cit cer eu pe un cadran nou . Deci trebuie sa va ginditi daca la suma asta , mai adaugati si manopera ceasornicarului care-l schimba (asta in cazul in care nu reusiti dvs . ) daca merita investitia .
Cu siguranta 70 % din valoarea unui ceas il da cadranul . Mi-ar placea sa am si diverse alte cadrane elvetiene , de Omega , de Longines sau mai stiu eu ce alte raritati . Insa acestea probabil se gasesc pe eBay si multe sint rescrise .
Aceste cadrane pe care le am sint 100 % originale si apartin epocii in care au fost fabricate ceasurile respective. Rodul colaborarii noastre cu mama Rusie ... :mrgreen:

Pentru o intrebare adresata ieri 16.02 . 2012 , care insa a fost stearsa :

Multumesc pentru aprecieri .
Cadran identic cu acel Luch nu am , insa va ofer gratis un ceas dintre cele doua.
Ambele au si carcase , sint complete , momentan nu functioneaza dar vor functiona .
Sa-mi spuneti doar care-l doriti din cele doua . Sint tot Luch

Imagine


Raspunsul va rog sa mi-l scrieti pe MP.

Diverse cadrane Poljot , Vostok , mecanisme diverse, carcase, unele noi altele folosite :
Click pe poze pentru a le mari !!!

cadrane

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

http://www.99poze.ro/cadrane/

Atentie , ca sa nu mai scriu in mail-uri sau pe mesaje private !
Orice cadran nou costa 50 lei . Fara transport.
Pretul scade pina la 5 lei bucata in functie de gradul de uzura.Cadranele ceasurilor de dama costa maxim 20 lei cele noi. Minim 5 lei cele uzate.
Se mai ofera si bonus-uri , utilizatorilor vechi de pe forum.
Tel. 0722348891 sau 0768546880 . Daca nu raspund inseamna ca nu pot. Reveniti .
Multumesc .

Se adauga si urmatoarele ceasuri de vinzare :

Click pe poze pentru a le mari !!!

diverse

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

http://www.99poze.ro/diverse_428787889/

b_

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

http://www.99poze.ro/b_/

Buzunar

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

http://www.99poze.ro/Buzunar/

poljot_omega_si_pilot

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

http://www.99poze.ro/poljot_omega_si_pilot/

Preturi si descriere:
1.Tissot aur 18 k , geam safir, curea piele , catarama si coronita originale , mecanism Quartz cu EOL tip Eta , vindut
2. Girard Perregaux automatic , mecanism Eta cu modul Dubois Depraz , personalizat GP . Mica urma pe cadran , intre ora 12 si 1 , functionare foarte buna , carcasa otel , catarama marcata Girard Perregaux .Pret 3000 lei fix
3.Raketa aur 14 K , mecanic , armare manuala ,mecanism rar , subtire , foarte bine pastrat ,Raketa 2209. Functionare foarte buna , vinduta carcasa. 4.Poljot chronograf , mecanism cu armare manuala , tip 3133 , curea de piele de foarte buna calitate , pret 800 lei.
5.Omega buzunar , placat 20 microni , absolut tot original , functionare excelenta, mecanism 601 cu armare manuala.Pret 1200 lei negociabil
6.Universal Geneve , ceas de dimensiuni 36 mm frumos , cadran excelent , functionare foarte buna, mecanism cu armare manuala tip UG 64 , absolut tot original , bratara solida din otel . Pret 1000 lei fix
7.Universal Geneve , dimensiuni 28 mm /grosime 6,5 , subtire , elegant , curea de piele de foarte buna calitate, noua. Mecanism UG 320 . Absolut tot original , functionare excelenta. Pret 1000 lei fix
8.Omega , dimensiuni 35 mm fara coronita , functionare excelenta , cadran frumos , argintiu , greu de fotografiat . Mecanism tip Omega 30 T2 SC , capac cu filet . Pret 1200 lei fix.
9.Ceas Fusee , transmisie prin lant , functioneaza . Aspect mai putin ingrijit , cadran afectat ,lipsa geam si cheita(dar am una pentru proba) cred ca este de la inceputul anilor 1800.Mai multe detalii poate ne spune maestrul Buffon.Pret 500 lei fix
10.Ceas Omega de buzunar , nefunctional , ax balans rupt.Pret 250 lei
11. Ceas Blue Angels Navitimer , mecanism Poljot 3133 , provenienta germania , cutie , acte, functionare excelenta , practic nou, pret 1000 lei fix


Click pe poze pentru a le mari !
Contact pe mesaj privat aici , pe mail gherghinnicolae@yahoo.com sau la tel 0722348891 si 0768546880 .

Mai urmeaza...

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Ultima oară modificat de gherghin nicolae pe 12 Mai 2012, 20:01, modificat de 3 ori în total.

Sus
 Profil  
 
MesajScris: 03 Mar 2012, 17:36 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
Adaugate diverse ceasuri si cadrane.

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 10 Mar 2012, 21:19 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
Cadrane si ceasuri...

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 17 Mar 2012, 12:55 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
Poze noi , preturi (putin ) negociabile .

3-Girard-Perregaux , cronograf automatic cu modul Dubois-Depraz , curea piele cu catarama originala , plus bratara solida din otel inox de Tissot . Mic defect la cadran , intre ora 12 si 1 , pe mina putin vizibil. Functionare excelenta .Pret 3000 lei

Imagine

4-Poljot chronograf , mecanism 3133 , armare manuala , mica zgirietura pe geam . Curea piele de buna calitate .Functionare foarte buna . Pret 800 lei

Imagine

5-Universal Geneve , mecanism armare manuala tip UG 64 , coronita originala , cadran portelanat . Aspect si functionare excelenta . Bratara din otel de foarte buna calitate. Pret 1000 lei

Imagine

6-Universal Geneve , mecanism cu armare manuala tip UG 320 , coronita originala , ceas foarte subtire. Curea piele noua de foarte buna calitate . Aspect si functionare excelente .Pret 1000 lei

Imagine

7-Blue Angels , cronograf , mecanism Poljot 3133 , ceas de dimensiuni mari , practic nou , nepurtat . Curea piele originala , cu sistem de inchidere tip deployant , cutie , acte . Functionare excelenta .Pret 1000 lei

Imagine

8-Ceas tip fusee , carcasa argint , aspect uzat , functionare buna .Pret 500 lei

Imagine

9-Ceas Omega de buzunar , mecanism armare manuala tip Omega 601 , coronita si geam originale , carcasa placata cu aur , functionare si aspect excelente. Pret 1200 lei

Imagine

10-Ceas de buzunar Omega , mecanism armare manuala tip Omega nemarcat sub balans , ax balans rupt , cadran cu microfisuri , pretabil pentru piese .An fabricatie conform seriei de pe mecanism -1910.Pret 250 lei

Imagine

Mai multe detalii precum si poze cu mecanismele ceasurilor aveti mai sus .
Valabile de asemenea si cadranele pentru ceasuri .

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Ultima oară modificat de gherghin nicolae pe 16 Mai 2012, 21:31, modificat de 4 ori în total.

Sus
 Profil  
 
MesajScris: 24 Mar 2012, 17:54 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
Pentru variante de schimb , ceasurile au preturi mai mari !

Contact aici pe forum , prin mesaj privat , sau la tel 0722348891 sau 0768546880 .
Va multumesc !

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Ultima oară modificat de gherghin nicolae pe 30 Apr 2012, 23:50, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
MesajScris: 09 Apr 2012, 20:30 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
Valabil.

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 02 Mai 2012, 14:36 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
Valabil .

piese

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

piese_

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

piese_

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
piese_

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
piese_

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

piese_

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Ultima oară modificat de gherghin nicolae pe 14 Mai 2012, 20:14, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
MesajScris: 09 Mai 2012, 20:21 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
Ceasuri si cadrane : Tel : 0722348891 sau 0768546880 sau prin mesaj aici pe forum .

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 16 Mai 2012, 21:32 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
gherghin nicolae scrie:
Poze noi , preturi (putin ) negociabile .

3-Girard-Perregaux , cronograf automatic cu modul Dubois-Depraz , curea piele cu catarama originala , plus bratara solida din otel inox de Tissot . Mic defect la cadran , intre ora 12 si 1 , pe mina putin vizibil. Functionare excelenta .Pret lei

Imagine

4-Poljot chronograf , mecanism 3133 , armare manuala , mica zgirietura pe geam . Curea piele de buna calitate .Functionare foarte buna . Pret lei

Imagine

5-Universal Geneve , mecanism armare manuala tip UG 64 , coronita originala , cadran portelanat . Aspect si functionare excelenta . Bratara din otel de foarte buna calitate. Pret lei

Imagine

6-Universal Geneve , mecanism cu armare manuala tip UG 320 , coronita originala , ceas foarte subtire. Curea piele noua de foarte buna calitate . Aspect si functionare excelente .Pret lei

Imagine

7-Blue Angels , cronograf , mecanism Poljot 3133 , ceas de dimensiuni mari , practic nou , nepurtat . Curea piele originala , cu sistem de inchidere tip deployant , cutie , acte . Functionare excelenta .Pret lei

Imagine

8-Ceas tip fusee , carcasa argint , aspect uzat , functionare buna .Pret lei

Imagine

9-Ceas Omega de buzunar , mecanism armare manuala tip Omega 601 , coronita si geam originale , carcasa placata cu aur , functionare si aspect excelente. Pret lei

Imagine

10-Ceas de buzunar Omega , mecanism armare manuala tip Omega nemarcat sub balans , ax balans rupt , cadran cu microfisuri , pretabil pentru piese .An fabricatie conform seriei de pe mecanism -1910.Pret lei

Imagine

Mai multe detalii precum si poze cu mecanismele ceasurilor aveti mai sus .
Valabile de asemenea si cadranele pentru ceasuri .


Valabil .Ceasuri , cadrane , diverse (sint poze multe mai sus ).

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Ultima oară modificat de gherghin nicolae pe 18 Oct 2012, 01:33, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
MesajScris: 29 Mai 2012, 20:00 
Neconectat

Membru din: 24 Mar 2012, 15:44
Mesaje: 4
Ma intereseaza diverse piese de ceasuri, mecanisme etc. Nimic de valoare (rusesti), pe care le-as putea cumpara intr-un numar mai mare la un pret rezonabil. Aveti cumva si asa ceva?


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 05 Iun 2012, 19:15 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
gherghin nicolae scrie:
gherghin nicolae scrie:
Poze noi , preturi (putin ) negociabile .

3-Girard-Perregaux , cronograf automatic cu modul Dubois-Depraz , curea piele cu catarama originala , plus bratara solida din otel inox de Tissot . Mic defect la cadran , intre ora 12 si 1 , pe mina putin vizibil. Functionare excelenta .Pret lei

Imagine

4-Poljot chronograf , mecanism 3133 , armare manuala , mica zgirietura pe geam . Curea piele de buna calitate .Functionare foarte buna . Pret lei

Imagine

5-Universal Geneve , mecanism armare manuala tip UG 64 , coronita originala , cadran portelanat . Aspect si functionare excelenta . Bratara din otel de foarte buna calitate. Pret lei

Imagine

6-Universal Geneve , mecanism cu armare manuala tip UG 320 , coronita originala , ceas foarte subtire. Curea piele noua de foarte buna calitate . Aspect si functionare excelente .Pret lei

Imagine

7-Blue Angels , cronograf , mecanism Poljot 3133 , ceas de dimensiuni mari , practic nou , nepurtat . Curea piele originala , cu sistem de inchidere tip deployant , cutie , acte . Functionare excelenta .Pret lei

Imagine

8-Ceas tip fusee , carcasa argint , aspect uzat , functionare buna .Pret lei

Imagine

9-Ceas Omega de buzunar , mecanism armare manuala tip Omega 601 , coronita si geam originale , carcasa placata cu aur , functionare si aspect excelente. Pret lei

Imagine

10-Ceas de buzunar Omega , mecanism armare manuala tip Omega nemarcat sub balans , ax balans rupt , cadran cu microfisuri , pretabil pentru piese .An fabricatie conform seriei de pe mecanism -1910.Pret lei

Imagine

Mai multe detalii precum si poze cu mecanismele ceasurilor aveti mai sus .
Valabile de asemenea si cadranele pentru ceasuri .


Valabil .Ceasuri , cadrane , diverse (sint poze multe mai sus ).

Valabil !

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Ultima oară modificat de gherghin nicolae pe 18 Oct 2012, 01:34, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
MesajScris: 19 Iun 2012, 12:15 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
Ultimele reduceri :
Girrard Peregaux chrono - euro sau echivalent in lei- lei
Poljot chrono - lei
Universal Geneve cal .64 - lei
Universal Geneve cal. 320- lei
Blue Angels -Poljot 3133- lei ( este nou )
Fusee argint - lei
Omega de buzunar mecanism 601 - lei
Omega de buzunar defect - lei

Cadrane -noi -50 lei /bucata .
Preturile sint fara transport .
Tel. 0722348891 si 0768546880 , mail sau mesaj privat aici pe forum.
Multumesc .

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 06 Feb 2013, 04:39 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
Cadrane : 50 lei bucata .
Cititi topicul de la inceput . Unele ceasuri nu merita cadran nou si scump . Cu acesti bani poate va cumparati un ceas complet .
Dar au farmecul lor ...Dati putin pe ceas , pentru ca ceasurile rusesti sint ieftine si il puteti face ca nou .
Sint cadrane originale .

1
Imagine

2
Imagine
3 mecanismul care trebuie pentru ceasurile de mai sus
Imagine

4
Imagine
5
Imagine
6
Imagine
7
Imagine
8
Imagine
9
Imagine
10
Imagine
11
Imagine
12-dama
Imagine
13
Imagine
14
Imagine
15
Imagine
16
Imagine
17
Imagine
18
Imagine
19
Imagine
20-dama
Imagine
21-dama
Imagine
22
Imagine
23
Imagine
24-dama ! Doxa este mic , este de dama .VINDUT !
Imagine
25-acelasi Doxa -VINDUT !!!
Imagine
26
Imagine
27
Imagine
28
Imagine
29
Imagine
30-primul automatic rusesc .Rar !!!
Imagine
31
Imagine
32
Imagine
33-ceas cu sonerie
Imagine
34-tot cu sonerie si cu fosfor
Imagine
35-varianta fara fosfor
Imagine
36
Imagine
37
Imagine
38-original , nu variante din kit . Tot 50 lei
Imagine
39
Imagine
40-foarte rar . Mecanismul care se potriveste este 2209 galben
Imagine
41-ceas aniversar , cu ocazia jocurilor olimpice de la Moscova
Imagine
42
Imagine

Cam astea ar mai fi dintre cadrane . Mai am dar sint uzate .
Prefer sa va gasiti dvs printre cadrane ceea ce va trebuieste si sa fie identic . Sa evit demontarea unui ceas de-al meu pentru a vedea care se potriveste .
Cadrane pentru ceasuri de dama mai am multe insa nu cred ca prezinta interes...
Daca totusi prezinta interes , trimiteti-mi un mesaj privat si le voi posta.
Preturile dupa cum am scris , sint 50 lei bucata , iar cele de dama 20 lei .
Schimburi doresc doar cu bani ...adica sa le vind . Ceasuri am si eu ...o multime .
Telefoane contact : 0722348891 si 0768546880 , mesaj privat sau mail : gherghinnicolae@yahoo.com
Incerc sa va raspund cit de urgent pot .
Va multumesc .

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Ultima oară modificat de gherghin nicolae pe 20 Feb 2013, 21:07, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
MesajScris: 03 Mar 2013, 23:59 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6392
Localitate: petrosani
gherghin nicolae scrie:
Cadrane : 50 lei bucata .
Cititi topicul de la inceput . Unele ceasuri nu merita cadran nou si scump . Cu acesti bani poate va cumparati un ceas complet .
Dar au farmecul lor ...Dati putin pe ceas , pentru ca ceasurile rusesti sint ieftine si il puteti face ca nou .
Sint cadrane originale .

1
Imagine

2
Imagine
3 mecanismul care trebuie pentru ceasurile de mai sus
Imagine

4
Imagine
5
Imagine
6
Imagine
7
Imagine
8
Imagine
9
Imagine
10
Imagine
11
Imagine
12-dama
Imagine
13
Imagine
14
Imagine
15
Imagine
16
Imagine
17
Imagine
18
Imagine
19
Imagine
20-dama
Imagine
21-dama
Imagine
22
Imagine
23
Imagine
24-dama ! Doxa este mic , este de dama .VINDUT !
Imagine
25-acelasi Doxa -VINDUT !!!
Imagine
26
Imagine
27
Imagine
28
Imagine
29
Imagine
30-primul automatic rusesc .Rar !!!
Imagine
31
Imagine
32
Imagine
33-ceas cu sonerie
Imagine
34-tot cu sonerie si cu fosfor
Imagine
35-varianta fara fosfor
Imagine
36
Imagine
37
Imagine
38-original , nu variante din kit . Tot 50 lei
Imagine
39
Imagine
40-foarte rar . Mecanismul care se potriveste este 2209 galben
Imagine
41-ceas aniversar , cu ocazia jocurilor olimpice de la Moscova
Imagine
42
Imagine

Cam astea ar mai fi dintre cadrane . Mai am dar sint uzate .
Prefer sa va gasiti dvs printre cadrane ceea ce va trebuieste si sa fie identic . Sa evit demontarea unui ceas de-al meu pentru a vedea care se potriveste .
Cadrane pentru ceasuri de dama mai am multe insa nu cred ca prezinta interes...
Daca totusi prezinta interes , trimiteti-mi un mesaj privat si le voi posta.
Preturile dupa cum am scris , sint 50 lei bucata , iar cele de dama 20 lei .
Schimburi doresc doar cu bani ...adica sa le vind . Ceasuri am si eu ...o multime .
Telefoane contact : 0722348891 si 0768546880 , mesaj privat sau mail : gherghinnicolae@yahoo.com
Incerc sa va raspund cit de urgent pot .
Va multumesc .



Cadrane de vinzare .

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România