Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 28 Apr 2024, 11:39

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului



Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Vand Casio G-Shock GW-3000M-4AER
MesajScris: 14 Mai 2020, 14:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Dec 2014, 20:38
Mesaje: 85
Cum spune si titlul, ofer spre vanzare un superb G-Shock GRAVITYMASTER GW-3000M-4AER. Este unul din putinele G-Shock-uri "analog only".
Pe scurt: Afisaj 24 h, Alarma, Calendar, Cronometru, Indicator Data, Indicator zi săptămană, Insertii Luminescente, Receptor semnal radio, Worldtimes. Mai multe sunt sigur ca gasiti pe net.
Nu prea l-am purtat, arata impecabil, vine impreuna cu tot ce a avut de nou: cutie, carti, card garantie (desi nu mai e in garantie). Nu prea l-am purtat pentru ca am peste 30 de ceasuri si (ca sa fiu cinstit) nu le port pe multe din ele din comoditate. In special dupa ce mi-am luat si un Apple Watch, mi-e mult mai comod sa-l port pe ala... In fine, ideea e ca mai mult imi place sa le colectionez decat sa le folosesc. De regula nu vand ceasuri, asta fiind al doilea ceas pe care il ofer spre vanzare (primul s-a vandut tot aici pe forum, unui coleg). Motivul pentru care as dori sa-l vand nu e pentru ca nu il port, ci pentru ca mi s-a pus pata pe un Mud Master GWG-1000, care e destul de scump si se pare ca nu prea se mai gaseste pe piata SH (ebay-ul nu se pune). Asa ca, pentru a-mi satisface piticul, ma vad nevoit sa il iau de nou. Si nu e deloc ieftin, asa ca va trebui sa renunt la unul din G-Shock-uri. De cel metalic nu ma pot desparti, Gulfmaster-ul e putin cam uzat (pe ala chiar l-am purtat prin concedii), asa ca a mai ramas acesta.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine


Nou se gaseste de cumparat la circa 1100 de ron (vorbesc de magazine de la noi care chiar il au pe stoc), SH se vand cam cu 200 de euro. Asa cum am spus, e-bay-ul nu se pune pentru ca acolo preturile nu sunt realiste. Pe OLX este unul singur la acest moment si costa 200 de euro.

Asa ca m-am gandit ca un 800 de RON ar fi un pret cinstit pentru acest ceas. Pretul nu include transportul. Se trimite cu curier cu verificare la livrare, plata fiind suportata de cumparator. Nu negociez deoarece nu stau in acesti bani. Si ca sa fiu 100% cinstit, nu-l vand neaparat pentru bani ci pentru a-i face loc celuilalt - cei insurati o sa inteleaga ce zic :twisted: :twisted:

Contact: prin PM (intru des pe forum).

Multumesc!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 11 Iun 2020, 14:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Dec 2014, 20:38
Mesaje: 85
sus


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 07 Aug 2023, 22:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Dec 2014, 20:38
Mesaje: 85
Ceasul a fost vandut unui coleg de forum. Se poate inchide.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România