Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 28 Mar 2024, 11:09

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ACME LEVER H.Samuel Manchester !
MesajScris: 01 Mai 2010, 13:57 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2006, 22:13
Mesaje: 1607
Localitate: Radauti
Se vinde sau mai bine zis se ofera un ceas care ar merita sa mai aiba o sansa ! Am vazut ceasuri care aratau mai rau si care erau totusi pretuite de proprietari ! Desi carcasa e din argint 935, desi cadranul arata bine - doar o vaga fisura care aproape ca nu se vede nici in poze io nu pot conferi acestui ceas decat o nota mediocra : 6 !

NEFUNCTIONAL ! se ofera spre revizie primului doritor care ofera o suma de bun simt ! Geamul din cristal , inchidere cu pocnet pe ambele capace spate si pe "open face" - cu deschiderea e mai problematic - deobicei nu folosesc nici un fel de instrument pentru a deschide ! In cazul de fata am folosit !
Mecanismul desi pare intreg e praf : din ce am studiat eu cu mare atentie si cu lupa balansierul pare rupt (zic doar pare si e posibil sa ma si insel) ! Nu am cheitele ! Coronita nu e cea originala (posibil sa ma insel si aici - butonul de deschidere capac spate e la aceiasi culoare cu coronita - deci e de discutat)
Cine doreste si indrazneste sa se apuce e el ... eu zic ca merita pentru un Elvetian SWISS MADE facut la sfarsit de secol 19 pentru export - piata britanica !
Spre vanzare mai am vreo 3 ceasuri ... ceasul asta poate constitui un bonus indraznet pentru o afacere mai "groasa"
Vorba multa saracia omului - las pozele sa vorbeasca :
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

_________________
http://www.pocketwatch.ch/kaliber.htm
sterlingsilv3r@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 01 Mai 2010, 19:05 
Neconectat

Membru din: 08 Sep 2008, 21:18
Mesaje: 26
Localitate: Bucuresti
Un pret domnu Buf0n :)
eu am cateva ceasuri de buzunar, dar si cateva nefunctionale, asa ca pot sa il iau sa il repar sau sa il pastrez, numai pentru maiestria cu care a fost facut
multumesc, cu stima si spor la vanzare


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 01 Mai 2010, 20:01 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2006, 22:13
Mesaje: 1607
Localitate: Radauti
Lasa bre nu ma mai domni atata ... Domn a fost Stefac cel Sfant ... io` is Buf0n si atat !
Oh imi cer fata de oricine ar fi fost interesat si a avut o reticenta din lipsa unui pret vizibil pe pagina . Am imbatranit si sunt om , nu masina ! Spuneam undeva mai sus : un "pret decent".Sunt unene cu simtul realitatii ;) Mai sunt care poseda cate un ceas a carui carcasa e din argint si` isi imagineaza ca au o bucata din Crucea rastignirii ...
As putea sa pastrez aura de mister "oare cat vrea pe el?" Nu e o pisa care sa coste foarte mult nici in stare mint ! Deci prima oferta care vine peste un 35-40 de sterling pounds ... dar cum nimic nu`i batut in cuie ... te rog sa gasesti o alta modalitate de comunicare . In alte circumstante asemnea piese le-as oferi cadou ! Acum insa nu : drept dovada stau 2 piese frumusele fusee care le-am scos la vanzare si la care sunt dispus sa las destul daca anumite conjucturi financiare se vor inrautati pentru mine !
Scuze inca odata tuturor forumistilor !

_________________
http://www.pocketwatch.ch/kaliber.htm
sterlingsilv3r@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 03 Mai 2010, 18:13 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2006, 22:13
Mesaje: 1607
Localitate: Radauti
Rezervat pana la noi ordine !

_________________
http://www.pocketwatch.ch/kaliber.htm
sterlingsilv3r@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 10 Mai 2010, 20:01 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2006, 22:13
Mesaje: 1607
Localitate: Radauti
S O L D O U T ! thanks ceasornicar.ro !

_________________
http://www.pocketwatch.ch/kaliber.htm
sterlingsilv3r@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România