Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 08:24

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 29 Sep 2016, 14:27 
Neconectat

Membru din: 08 Feb 2016, 16:50
Mesaje: 291
Localitate: Bucuresti/Turnu Magurele
Imagine

Vand Tudor Oyster 7934 "Big Rose" in stare foarte buna pentru varsta lui (produs aproximativ in 1960). Ceasul functioneaza bine +-10-15 secunde pe zi. Toate componentele sunt originale, mai putin cureaua si catarama. Cureaua este aproape noua, din piele de crocodil.
Pentru Bucuresti accept si autentificare la ceasornicar. Poza cu mecanismul a fost facuta de fostul proprietar, eu nu am cheie speciala pentru a deschide capacul. Am factura de cumparare, ceasul este cumparat recent din Germania.
Produs: Folosit
Tip produs: Vintage
Stare generala: Buna
Mecanism: Tudor 1156 Rubine: 17 Oscilatii: 18000
Precizie: Buna +-10s/d
Carcasa: Oyster Rolex originala, 34mm
Rezistenta la apa: Nu (din punct de vedere tehnic ceasul este rezistent la apa dar avand in vedere varsta acestuia nu recomand nici macar stropirea cu apa)
Cadran: Big Rose, Tudor original, stare buna
Coronita: Rolex, originala - trebuie trasa putin in exterior cand se armeaza ceasul, ca la Vostok Amphibia, in rest este ok.
Curea/Bratara: Piele Crocodil
Pret: 3200lei + transport (doar 3 zile, apoi se va retrage sau vinde pe e-bay)
-
Pentru toate ceasurile vintage al caror istoric este incert recomand revizie. Feriti ceasurile vintage de stropirea cu apa, deoarece chiar daca initial acestea erau rezistente la apa, dupa o perioada indelungata nimeni nu le mai poate garanta etanseitatea.

Accept si schimburi si alte oferte, va rog sa-mi dati PM.


Pentru detalii suplimentare, poze sau oferte, va rog sa ma contactati pe adresa de e-mail, la telefon sau pe whatsapp. Multumesc.


Ultima oară modificat de theidle86 pe 29 Sep 2016, 14:46, modificat de 3 ori în total.

Sus
 Profil  
 
MesajScris: 29 Sep 2016, 14:36 
Neconectat

Membru din: 11 Aug 2008, 11:28
Mesaje: 493
Localitate: Suceava
la mine nu se descarca poza

_________________
0722 31 32 70
ioan.costache@ymail.com


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 29 Sep 2016, 14:47 
Neconectat

Membru din: 08 Feb 2016, 16:50
Mesaje: 291
Localitate: Bucuresti/Turnu Magurele
Costache Ioan scrie:
la mine nu se descarca poza


Gata, am reusit sa modific :). Multumesc de atentionare, la mine aparea si prima data si nu mi-as fi dat seama.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 02 Oct 2016, 15:33 
Neconectat

Membru din: 08 Feb 2016, 16:50
Mesaje: 291
Localitate: Bucuresti/Turnu Magurele
Se poate inchide. Multumesc ceasornicar.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România