Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 19 Apr 2024, 02:44

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ceas Ebel original?
MesajScris: 21 Iun 2017, 09:19 
Neconectat

Membru din: 13 Mar 2017, 13:46
Mesaje: 29
Salutare,

Am ocazia sa cumpar acest ceas Ebel la o treime din pretul de nou, insa nu stiu multe legate de acest brand.
Am vazut ca se vinde nou la peste $1000 insa nu-mi dau seama daca este corecta valoarea avand in vedere ca este totusi un ceas quartz (stiu ca sunt multe branduri pe care se solicita preturi mult peste valoarea reala...)

Este un brand cunoscut, cautat ?
Este acest ceas original? Eu l-am gasit in principal pe gold, dar acesta este silver...(!!)

Multumesc

Imagine
Imagine
Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Ceas Ebel original?
MesajScris: 21 Iun 2017, 11:18 
Neconectat

Membru din: 18 Dec 2010, 20:36
Mesaje: 1557
Localitate: Ro
Pare sa fie ceea ce trebuie...de fapt nici nu am prea auzit despre Ebel sa fie contrafacut. Doar ca varianta asta de cadran este mai rara ca si cromatica.
Iar daca te referi cum ca ar fi 1/3 din pretul unuia nou, deci undeva pe la 300 euro, cam asa ar fi un pret normal pentru unul sh.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Ceas Ebel original?
MesajScris: 21 Iun 2017, 20:58 
Neconectat

Membru din: 13 Mar 2017, 13:46
Mesaje: 29
Mersi pentru opinie.

Eu nu prea am vazut/pipait Ebel si nu stiu cat de cunoscut si cautat este brandul in general... Ma intereseaza in general ca tot ce cumpar si fie usor de vandut in caz de necesitate.

Referitor la ce spuneai cu valoarea unui SH fata de pretul de nou, este discutabil... Poate chiar ar trebui deschis un subiect pe tema asta sa vedem diverse pareri.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Ceas Ebel original?
MesajScris: 21 Iun 2017, 21:17 
Neconectat

Membru din: 18 Dec 2010, 20:36
Mesaje: 1557
Localitate: Ro
danileo scrie:
Mersi pentru opinie.

Eu nu prea am vazut/pipait Ebel si nu stiu cat de cunoscut si cautat este brandul in general... Ma intereseaza in general ca tot ce cumpar si fie usor de vandut in caz de necesitate.

Referitor la ce spuneai cu valoarea unui SH fata de pretul de nou, este discutabil... Poate chiar ar trebui deschis un subiect pe tema asta sa vedem diverse pareri.


Pai daca ai cauta un pic un pic pe ebay ti-ai da seama ca deschiderea unui nou subiect pe tema asta este derizoriu.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România