Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 21 Mai 2024, 23:02

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Certina de securist?
MesajScris: 09 Mai 2024, 13:38 
Neconectat

Membru din: 07 Mar 2021, 20:25
Mesaje: 9
https://www.ceasuridemana.ro/unicat-cea ... 96808.html

Salutare,
Nu vi se pare că e ceva putred în reclamă? Pe securist îl cheamă, de fapt, David. M. Ștefan (Ștefan e prenumele: https://www.cdep.ro/pls/parlam/structur ... 1992&idl=1).Asadar, pe ceas ar trebui să fie scris Tov. S. David!

Indivul s-a născut în 1932, ca să fi primit în 1970 un ceas pentru 20 de ani de activitate, ar fi insemnat că a intrat în CSS în 1950, la 18 ani. Doar ca CSS s-a infiintat în 1968....


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Certina de securist?
MesajScris: 09 Mai 2024, 14:32 
Neconectat

Membru din: 22 Feb 2020, 10:31
Mesaje: 86
Dar cu Tov. „Ceasornicar” te-ai consultat?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Certina de securist?
MesajScris: 10 Mai 2024, 15:00 
Neconectat

Membru din: 08 Mar 2013, 23:38
Mesaje: 1013
Observatiile dvs par pertinente.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Certina de securist?
MesajScris: 10 Mai 2024, 16:28 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3141
Localitate: Dublin
Oricum ceasul e ridicol de scump.....dar de ce e relevant daca a apartinut unui imputit de securist sau altcuiva?!?
Posibil sa fi fost inscriptionat chiar de vanzator.....sau de vanzatorul vanzatorului....Dumnezeu stie.....

Ceasul ala valoreaza vreo 300 de ioro plus minus.....
Vrea sa cumpere cineva de la mine Rolexu' lu'...Ceausescu....inscriptionat si tot? :lol:

"Ceasornicarul" a facut vreun curs de marketing/vanzari de gogosi la fara frecventa....probabil....dar care e relevanta....intreb.....
chiar daca a apartinut cui pretinde el 8) Mie mi-ar fi scarba si sa-l ating.......

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Certina de securist?
MesajScris: 10 Mai 2024, 17:44 
Neconectat

Membru din: 22 Feb 2020, 10:31
Mesaje: 86
[quote="valentin1234"
Posibil sa fi fost inscriptionat chiar de vanzator.....sau de vanzatorul vanzatorului....Dumnezeu stie..

"Ceasornicarul" a facut vreun curs de marketing/vanzari de gogosi la fara frecventa....probabil....dar care e relevanta....intreb.....
chiar daca a apartinut cui pretinde el 8) Mie mi-ar fi scarba si sa-l ating.......[/quote]

Da, mai ales ca acel „ceasornicar” a fost subiectul mai multor discutii (pe undeva), deci sursa credibila pica din Start!
In plus, ca si semnatura, intr-adevar, ce valoare poate avea numele unui securist, chiar daca el a existat si ceasul chiar ar fi al lui, ca sa justifice un asemenea pret?????...da, daca ar fi fost un ceas al vreunui personaj care chiar a adus plus valoare tarii asteia sau neamului romanesc, da!...dar asa?!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România