Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 15 Mai 2024, 06:05

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 17 Mai 2018, 21:36 
Neconectat

Membru din: 20 Dec 2015, 22:12
Mesaje: 98
Localitate: Tecuci GL
Buna seara!
Am si eu nevoie de o informatie si nu reusesc sa aflu raspunsul exact! :mrgreen:
As dori sa aflu care sunt dimensiunile exacte, ale limbilor, in cazul unui Omega Seamaster Cosmic 2000, ref. 166 136. D.nul Claudiu mi-a explicat ca diametrul cadranului este de 27,9mm, deci lungimea minutarului (luat ca referinta) ar fi de 13mm. Aceeasi dimensiune am gasit-o si pe ranfft.de.
Problema este ca, am cautat pe ebay, am gasit limbi (set complet), vanzatorul spune ca are seturi cu dimensiunile (vorbim tot de minutar, luat ca referinta) 15,5mm; 15,6mm; 16,0mm- sunt trei seturi. Vanzatorul declara ca lungimea totala a unui minutar, masurat, include si coada, tipurile aste de limbi au un fel de coada, nu stiu ca ii zic astfel (a se vedea foto)
Intrebarea mea este: cunoaste cineva dimensiunea precisa a limbilor pt acest model de Cosmic 2000? Vreau sa cumpar setul acesta, am ceasul la d.nul Claudiu la servisat si m-am impotmolit la capitolul dimensiuni EXACTE limbi.
Multumesc anticipat tuturor celor care vor dori sa ma ajute si va doresc o seara frumoasa! :D Imagine

_________________
Homo sapiens non urinat in ventum. (saggezza popolare...)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 20 Mai 2018, 18:28 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12162
Localitate: ARAD
Dimensiunile aratatoarelor ,in specificatii tehnice,nu sunt data cu acea codita de care vorbesti.Dimensiunea aratatoarelor se de asa:
Lungime-13mm
Lungime totala 15 mm
Asta inseamna ca lungimea de la centrul gaurii aratatorului pana la capat este de 13 mm iar lungimea totala a aratatorului-cu codita cu tot-este de 15 mm.

este doar un exemplu.
cere vanzatorului sa dea si dimensiune de la centru la capat.

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 20 Mai 2018, 23:20 
Neconectat

Membru din: 20 Dec 2015, 22:12
Mesaje: 98
Localitate: Tecuci GL
Pai vanzatorul e cam scump la vorba, pt un seller ebay nu prea da multe amanunte...deh, polonez! Dar am sa il intreb fix ce mi-ati sugerat, d.nul Claudiu, poate va fi mai cooperant! :wink:

_________________
Homo sapiens non urinat in ventum. (saggezza popolare...)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România