Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 25 Apr 2024, 23:57

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 10 Ian 2017, 11:23 
Neconectat

Membru din: 10 Ian 2017, 10:59
Mesaje: 4
Va salut,

Nu stiu cine este administratorul siteului ceasuridemana.ro insa persoana care se 'ascunde' sub adresa de e-mail: ancapiscoi@yahoo.com este cel mai mare josnic om pe care l-am intalnit vreodata! Nici nu stiu cum il pot cataloga! nu credca exista in vocabularul limbilor caracterizarea acestei persoane!


Povestea: comand un ceas de mana la pretul de 50 lei de la un membru al siteului ceasuridemana.ro, dupa primire il duc la ceasornicar sa-i schimbe bateria iar ceasornicarul imi spune: ceasul este defect sa incercat repararea insa nu mai il poate repara. Contactez vanzatorul ii comunic aspectul si ii solicit restituirea banilor prin retrimiterea coletului inapoi.
NU am ajuns la nici o intelegere! nu il intereseaza... etc.
Sesizez site-ul prin administratorul siteului la adresa de e-mail: ancapiscoi@yahoo.com in privinta acestui aspect si ii trimit o reclamatie, iar el raspunde dupa 1an si 3luni la reclamatie cu cuvinte jignitoare, injurii si acuzatii ca si cum le-am deranjat afacerile si somnul lui de veci... wtf???

Concluzia mea: FERITIVA de tot ce inseamna ceasuridemana.ro si de vanzatorii acestui site! sunt tepari! in special de cel care raspunde la reclamatii ca admin al acestui site: ancapiscoi@yahoo.com!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Ian 2017, 20:29 
Neconectat

Membru din: 21 Feb 2009, 22:08
Mesaje: 1156
Localitate: Brasov
hornea scrie:
FERITIVA de tot ce inseamna ceasuridemana.ro si de vanzatorii acestui site! sunt tepari! in special de cel care raspunde la reclamatii ca admin al acestui site: ancapiscoi@yahoo.com!

Atentie ... multi colegi de forum au ceasuri de vinzare (si) pe acel sait... Ar fi bine sa nu-i bagam pe toti in aceeasi galeata.

_________________
Ceasoholic


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Ian 2017, 23:14 
Neconectat

Membru din: 03 Aug 2016, 13:19
Mesaje: 235
Eu vreau doar sa va zic o chestie in legatura cu acest site.
In Italia nu il mai poti accesa,iti da ban direct,deoarece a fost inchis de catre Politia(nu imi aduc acum aminte care sectie mi se pare criminalitate web),din cauza numarului mare de fake si ceasuri furate care se tranzactioneaza pe acest site..
Deci tot un caca romanesc au reusit sa faca,oricum.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 11 Ian 2017, 00:07 
Neconectat

Membru din: 21 Feb 2009, 22:08
Mesaje: 1156
Localitate: Brasov
Eeee... daca e interzis in Italia, atunci e clar. E sait de tepari, ce sa mai...
Si uite... recunosc... ma predau. si eu vind ( si de multe ori cumpar) ceasuri de pe ceasuridemana... Da. Eu sunt mihaieros si sunt ceasoholic.
Da... toate ceasurile mele sunt fake si sunt si furate.
Acu' gata am recunoscut... astept mascatii.
Dar, pentru ca tot e "la moda", sper sa scap daca dau in git pe altii cum ar fi: okazii olx si lajumate.

_________________
Ceasoholic


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 11 Ian 2017, 00:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Sep 2014, 05:45
Mesaje: 238
Localitate: Cluj-Napoca
Site-ul asta e ca o piata, cu bune, cu rele. Eu l-am folosit cu succes de cateva ori. De asemenea, multe persoane au adresat intrebari aici pe forum referitoare la ceasuri puse in vanzare acolo si au primit mereu raspunsuri corecte. O buna informare te poate tine departe de tepe. In conditiile de utilizare ale site-ului scrie clar care este ideea lor de functionare.

http://ceasuridemana.ro/termeni/

A nu se considera reclama, n-am nici o treaba cu ei. Doar cu titlu informativ.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Ian 2017, 11:55 
Neconectat

Membru din: 10 Ian 2017, 10:59
Mesaje: 4
mihaieros scrie:
hornea scrie:
FERITIVA de tot ce inseamna ceasuridemana.ro si de vanzatorii acestui site! sunt tepari! in special de cel care raspunde la reclamatii ca admin al acestui site: ancapiscoi@yahoo.com!

Atentie ... multi colegi de forum au ceasuri de vinzare (si) pe acel sait... Ar fi bine sa nu-i bagam pe toti in aceeasi galeata.





Eu faceam referire la Paraipan -mi sa confirmat printr-un mesaj ca asa il cheama pe cel care raspunde la adresa: ancapiscoi@

Iar 'teparul' cu ceasul este: lourent (Bucuresti) iar ceasul reclamat este: CEAS DAMA LA MARQUE.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 17 Mai 2017, 19:42 
Neconectat

Membru din: 19 Iun 2011, 18:07
Mesaje: 37
Absolut intamplator, in urma cu multa vreme (n-am acordat atentie subiectului in afara de faptul ca am ras in hohote de prostia unora, deci n-am notiunea timpului in ce priveste chestia asta, dar undeva cam anul trecut) cineva mi-a aratat o conversatie pe mail, primita de la altcineva, care o primise naiba stie de unde, prea complicat. In fine... iarasi intamplator, cu totul si cu totul din intamplare avand in vedere ca nu-s foarte activ in afara unor intrebari sau comentarii ocazionale, am vazut acest topic. Nu stiu cine este dl. "hornea", dar avand in vedere ca e "membru" exact de cand s-a apucat sa lase comentarii, eu zic ca asta a fost singurul lui scop, sa-si verse ciuda si veninul. De ce spun asta ? Pentru ca ce spune el ca s-a intamplat este de fapt o minciuna gogonata :) Minte cu nerusinare, si aveti mai jos conversatia integrala intre el si persoana pe care o acuza de... josnicie !?? :D P.S. Trebuie precizat ca el a acuzat atunci pe cineva (posibil pe drept, nu cunosc amanunte) SPECIFICAND ca a cumparat de pe ceasuridemana.ro, iar din conversatie veti vedea ca RECUNOASTE senin ca l-a cumparat de fapt de pe... olx ! :))))))

"Lacramatia" initiala, trimita de "hornea" de pe adresa de mail... florin.iuhos@gmail.com :D
Salut,
Miercuri in 04.02.2015, am primit in urma achizitiei: la marque Moon Phases CEAS DAMA LA MARQUE Inscris de lourent (Bucuresti) cu mentiunea lui: Ceas La Marque Quart cu fazele lunii . stare buna estetic. functioneaza dar se duce bateria repede . probabil nu a fost bateria buna. -pretul: 35lei, transport inclus este pretul la care am gasit si aici pe piata, insa am zis ca daca il cumpar dupa www.ceasuridemana.ro, vanzatorii sunt SERIOSI!

Anca Piscoi <ancapiscoi@yahoo.com>
Către Florin Iuhos
06/03/16 la 23:41
Auziti, de pe ce site ati comandat ceasul asta pe care-l reclamati, La Marque ?

Ciobanul <florin.iuhos@gmail.com>
Către Anca Piscoi
07/03/16 la 8:44
PE BUNE??? a trecut 1AN si..... insa roata e rotunda! Ceasul la avut la vanzare pe olx (mercador).

Anca Piscoi <ancapiscoi@yahoo.com>
Către Ciobanul
19/04/16 la 12:17
Daca l-a avut la vanzare pe olx atunci nu trebuia sa ne deranjati pe noi, care ne ocupam de tzeparii de pe alt site. Postasem ce ne-ati trimis, dar am sters deoarece n-aveti nici o dovada si pareti si dubios. La revedere.

Ciobanul <florin.iuhos@gmail.com>
Către Anca Piscoi
19/04/16 la 13:13
Vorbiți serios? Pe bune? A fost și la voi pe site la vânzare si pe olx!!! Ce dovadă vreți? Ceasul? Vi-l trimit!!
Eu va recomand să vă măsurați cuvintele înainte de a mă acuza de ceva. Având în vedere că raspundeți la prima reclamatie după 1an ce parerea credeți că am despre D-voastră?
1. Vă doare-n cot.... și nici acolo!
2. Îi luați apărarea TEPARULUI (acest aspect va face părtaș la aceiași infractiune) acuzându-ma pe mine ca persoană țepuita 'persoană dubioasă ', eu care am încercat să îmi recuperez banii pierduți de la acest tepar, membru al site-ului d-voastra , însă neavand nici o șansă , am încercat să-l demasc ca alții să nu pățească ca mine .
Și sincer, nu mă mai interesează dacă îmi răspundeți sau nu, concluzia mea este că sunteți un site de țepari și vă apărați unul pe altul. PUNCT

Ciobanul <florin.iuhos@gmail.com>
Către Anca Piscoi
20/04/16 la 15:47
Pentru ce ati scris acum, voi depune plangere la Politie si sa va cautati un avocat!

Ciobanul <florin.iuhos@gmail.com>
Către Anca Piscoi
20/04/16 la 15:50
... si ca sa vezi ca nu va ramane asa, voi face public tot mesajul tau! Sa vada toti ce fel de persoana esti si cum iei apararea TEPARILOR! Sa va asteptati sa fiti citati si sa dati cu subsemnatul! asa ca o bucurie inainte de sarbatori!

Anca Piscoi <ancapiscoi@yahoo.com>
Către Ciobanul
20/04/16 la 15:49
Depune plangere la ma-ta ! :D :D :D

Ciobanul <florin.iuhos@gmail.com>
Către Anca Piscoi
20/04/16 la 15:51
Sunt JURIST, deci... stai linistiit ca stiu unde trebuie depusa!
Ne vom vedea in instanta pentru calomnie!

Cam atat am primit, nu stiu daca a mai continuat "discutia", dar mi se pare evident ca "josnicia" nu este la madam Piscoi ci chiar la nea Hornea ! Asta ca sa nu ne mai luam dupa toti frustratii cu imaginatie bolnava :) Ne scuzati :)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Mai 2017, 16:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Apr 2016, 20:01
Mesaje: 59
Localitate: Bucuresti
Referitor la faptul ca ceasuridemana.ro este banned in Italia. Nu cred ca site-ul este banat pentru ca vanzatorii sunt tepari (nu contest ca unii nu ar fi), doar si pe eBay sunt tepari sau olx. Problema, cred eu, este cu faptul ca se vand replici pe acel site. Am reclamat acest aspect si administratorilor site-ului, sa permita doar vanzarea de ceasuri originale, insa mi-au raspuns ca nu au cum...
Inteleg frustrarea, insa sa-i categorisesti pe toti cei ce vand acolo, drept tepari, mi se pare cam "in extremis".


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 27 Mai 2017, 09:07 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2013, 20:50
Mesaje: 346
Pe ceasuridemana.ro este un personaj care postează tot soiul de comentarii inadecvate folosind numele meu respectiv "Ratza Adrian" .
Mare grijă că am văzut chiar fotografiile mele copiate și puse la un alt anunț cu un ceas ce l-am avut Uweco, dar vândut de mult!
Oameni buni, am sesizat chiar că sunt adăugat într-o "listă a țeparilor" unde apare userul meu "Asrian ". Nu înțeleg cine este și ce dorește acest individ dar aveți grijă la ce vă uitați și cu cine negociați. Aveți idee unde pot înainta o plângere la administratorii ceasuridemana ?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 27 Mai 2017, 09:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Apr 2016, 20:01
Mesaje: 59
Localitate: Bucuresti
Puteti sa-i contactati la info@ceasuridemana.ro. Si eu i-am mai contactat, mi-au raspuns, insa nu va puneti mari sperante in rezolvare.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 27 Mai 2017, 10:16 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2013, 20:50
Mesaje: 346
Mulțumesc pentru informații, le voi trimite un email poate remediază cumva situația.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Iun 2017, 10:20 
Neconectat

Membru din: 17 Iun 2009, 12:37
Mesaje: 5812
S-a deschis o (noua) pravalioara de orori in Sofia! :lol: Vizionare placuta:
http://stores.ebay.co.uk/Riaerica-Antiq ... c&_ipg=192


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Iun 2017, 11:17 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3136
Localitate: Dublin
Alexvintage scrie:
S-a deschis o (noua) pravalioara de orori in Sofia! :lol: Vizionare placuta:
http://stores.ebay.co.uk/Riaerica-Antiq ... c&_ipg=192


Superb, Alex! Multumim pentru semnalare :D :D :D
Pacat doar ca nu au in oferta si floricele de porumb...pentru microunde...masonice :cry:

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 16 Iul 2017, 13:11 
Neconectat

Membru din: 21 Feb 2009, 22:08
Mesaje: 1156
Localitate: Brasov
Curea "originala" Oris ... sau ce minuni poti face cu o imprimanta cu gravare laser ;)
http://ceasuridemana.ro/curea-bratara-c ... 66771.html

_________________
Ceasoholic


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 16 Iul 2017, 14:17 
Neconectat

Membru din: 16 Iul 2010, 22:32
Mesaje: 1855
Localitate: Tulcea
mihaieros scrie:
Curea "originala" Oris ... sau ce minuni poti face cu o imprimanta cu gravare laser ;)
http://ceasuridemana.ro/curea-bratara-c ... 66771.html

Aveti grija la d-nul din Pitesti,are obiceiul de a pune poze luate de pe www,nu ale ceasului real . Are mai multe conturi pe CDM,olx ,etc.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 20 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România