Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 18 Apr 2024, 04:51

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 07 Dec 2012, 17:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
harsh scrie:
...
oricum mult nu le mai dau banii, ca am cancer in faza finala si ma scap si eu de ei, si ei de mine.

Si vrei sa-ti plangem de mila? sau te-ai gandit ca n-are rost sa-ti definesti traiul prin fapte bune, vorba aia, omul pe pamant s-alege doar cu ce baga-n gura si ce trage pe ...?
Sau vorbele subliniate sunt la oha ca acum sa-ti plangem de mila?
Nu stiu cati ani ai, dar daca din ce-ai trait pana acum atat ai putut sa asimilezi, e naspa tare; taxele alea nu le mai plateai ca prostul daca te trezeai din nesimtire si adunai "resturile" animalului tau de companie: ma bucur sa stiu ca politia te-a taxat, ma enerveaza sa ma plimb printr-un parc si sa calc in mizeria patrupedelor si a bipedelor care le detin.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Dec 2012, 02:33 
Neconectat

Membru din: 06 Aug 2012, 09:58
Mesaje: 172
Localitate: Constanta
Am mai auzit de cazuri din astea. Intradevar asa cum a spus colegul de forum plangerea inregistrata la politie va ofera sansa recuperarii banilor. Parca biroul de fraude informatice se ocupa de asta. Am auzit si de rezolvare prin deplasare la domiciliul respectivului insotit de cativa prieteni :lol: .

Contactati-l oricum inainte si incercati sa va pastrati calmul, vad ca vinde multe, poate are si parfumuri si a gresit destinatarul ?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Dec 2012, 11:42 
Neconectat

Membru din: 06 Oct 2012, 17:27
Mesaje: 75
Localitate: Ardeal
AdrianH scrie:
Am auzit si de rezolvare prin deplasare la domiciliul respectivului insotit de cativa prieteni :lol: .


E și asta o soluție, dar nu o recomand, că se poate întoarce urât înapoi, d.p.d.v.d. juridic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Dec 2012, 15:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2008, 16:32
Mesaje: 893
Localitate: Bucuresti
interesantul scrie:
E și asta o soluție, dar nu o recomand, că se poate întoarce urât înapoi, d.p.d.v.d. juridic.
Aștept cu interes sa citesc plangerea depusă de țepar, dupa recepționarea unei corectii bine-meritate...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Dec 2012, 16:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Mesaje: 4336
Localitate: BUCURESTI
iosiP scrie:
interesantul scrie:
E și asta o soluție, dar nu o recomand, că se poate întoarce urât înapoi, d.p.d.v.d. juridic.
Aștept cu interes sa citesc plangerea depusă de țepar, dupa recepționarea unei corectii bine-meritate...


Daca plangerea vizeaza un autor indentificabil probabil sa se gaseasca ceva de lecturat, daca autorul este Mos Craciun lectura nu mai prezinta interes. :wink:

_________________
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Dec 2012, 16:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2008, 16:32
Mesaje: 893
Localitate: Bucuresti
Gabi1, ma refeream la altceva: este putin probabil ca țeparul sa-si asume riscul unei confruntari "oficiale" cu cel pe care l-a țepuit... nu de alta dar nu se stie care dintre ei primeste amenda mai mare.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Dec 2012, 17:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Mesaje: 4336
Localitate: BUCURESTI
Omul poate sa o suceasca "la pravalie"
1. Poate sa sustina ca el a trimis ceasul (daca desfacea coletul in prezenta curierului avea sanse) si cumparatorul doreste sa-l excrocheze este cuvantul unuia impotriva celuilalt.
2.Poate sa recunoasca ca din gresala a incurcat "andrisantul" si a pus parfumul, motivand ca daca era excroc punea in pachet un lacat sau ceva pietre.
3.Reclamantul ce argument are daca il bumbaceste si excrocul (nedovedit) depune plangere ? I-mi vei spune ca stiindu-se cu musca pe caciula nu v-a reclama, insa acest tip de oameni sunt in stare sa scoata bani si din piatra seaca.

_________________
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Dec 2012, 23:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2012, 12:54
Mesaje: 67
Localitate: Timisoara
-de inselaciuni nu se ocupa cei de la 'fraude informatice' ci in special compartimentul de inselaciuni din cadrul biroului de investigatii criminale aferent oricarei politii municipale sau orice alt organ prim sesizat care daca nu are competenta o declina celor mentionati
-autorul nu poate fi necunoscut cumparatorului din moment ce se plateste ramburs
-probatoriul se intareste cu acel prieten care 'a fost de fata' cand s-a deschis coletul


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Dec 2012, 00:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Mesaje: 4336
Localitate: BUCURESTI
darin_ticu,

Nu tine cu prietenul, daca avea o suspiciune deschidea coletul in fata curierului, nu dupa ce a plecat curierul a avut o revelatie si a invitat un "prieten" sa asiste la deschiderea coletului minune sau ce sa vezi, chiar atunci a aparut prietenul in vizita inopinant. :lol

_________________
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Dec 2012, 20:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2012, 12:54
Mesaje: 67
Localitate: Timisoara
Domnule Gabi1, pana una alta probele se cantaresc in declaratii( fie ale unui prieten, preferabil ale mai multor..) nu in scenarii mai mult sau mai putin credibile si imaginate de politist sau parchetar; plus ca exista sansa pentru petent ca la nivelul organului de ancheta sa existe mai multe dosare care sa priveasca acelasi faptuitor, iar conexarea acestora sa ajute la solutionarea cauzei;
Nu cred ca trebuie sa descurajam depunerea plangerii prin pareri personale negativiste ci sa incercam sa cautam solutii ;)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Dec 2012, 21:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Mesaje: 4336
Localitate: BUCURESTI
darin_ticu, daca veti citi cu putina atentie prima mea interventie legata de aceasta speta, veti observa ca nu are nimic in comun cu nuantarile dvs. legate de competente si scenarii cu martori scosi din joben. Dupa cum bine ati mentionat acum proba cu martorul "prieten" sau vecin are oarece relevanta daca mai exista si alte plangeri similare, altfel cu tot respectul va garantez ca nici un procuror nu poate produce un rechizitoriu cu trimitere la art.215 cp.Daca ati inteles ca incurajez asemenea practici sau sugerez sa nu se faca plangeri de persoanele pagubite atunci sunteti intr-o mare eroare.
Cu stima, Gabi.P.

_________________
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Dec 2012, 11:26 
Neconectat

Membru din: 06 Oct 2012, 17:27
Mesaje: 75
Localitate: Ardeal
darin_ticu scrie:
parchetar;


Să înteleg că e procuror? :))

Fain! :))


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Dec 2012, 20:13 
Neconectat

Membru din: 10 Dec 2012, 19:48
Mesaje: 1
Va salut ! Stie cineva cum as putea sa verific daca acest ceas este original ? http://www.acarete.ro/cumpara/ceas-tomm ... atch-65949
Am cautat ceasul la ei pe site dar nu l-am gasit. Le-am trimis un e-mail celor de la hilfiger, dar vad ca nu mi-au raspuns
Eu am cautat modelul pe google dar nu prea am gasit rezultate, am gasit doar niste pagini in japoneza si celelalte pagini in romana ma duceau la site-ul asta care l-am afisat mai sus.
A mai comandat cineva de pe acest site ? Eu am mai comandat un Fossil, acesta http://www.acarete.ro/cumpara/ceas-barb ... 32-4361213, m-a sunat o doamna si mi-a spus ca ma suna cand ajunge ceasul in tara si il are in mana fiindca mi-a spus ca uneori mai lipsesc obiecte din pachetele ce vin la vama.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Dec 2012, 22:03 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3135
Localitate: Dublin
Daca ceasul comandat de tine e acelasi cu cel din foto - pe capac se vede vigneta de siguranta Movado - atunci e original.
Pe net nu-l mai gasesti pentru ca Hilfiger schimba foarte des colectiile la ceasuri.

De observat ca producatorul - fara pic de glorie - acestor ceasuri e Movado si nu face o treaba prea grozava. In plus ceasul e scandalos de scump pe site-ul respectiv. La 440 ron poti gasi ceasuri muuult mai bune.

Desigur....daca-ti place ff mult.....

Succes!

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 12 Dec 2012, 19:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 59
ggabriel scrie:
s-a mai intalnit cineva cu situatia urmatoare ??

Am comandat de pe ceasuridemana.ro urmatorul ceas http://ceasuridemana.ro/police-twins-gear_a46397.html . Am fost contactat telefonic de catre vanzator si am convenit sa-mi fie trimis prin curier.....astazi am primit coletul si innauntru in locul ceasului era un "parfum" . Imi poate spune cineva ce se poate face in aceasta situatie ?


Imi pare rau de teapa luata dar , pe viitor , cand mai faci o tranzactie cu cineva necunoscut si stabilesti trimiterea prin curierat , stabileste conditia achitarii rambursului coletului respectiv NUMAI dupa verificarea continutului acestuia . Daca vanzatorul accepta , e perfect , poti lua cu incredere , daca nu accepta insa , atunci renunta si ia-l din alta parte ! Sau poti sa mai faci o chestie ( eu asa fac ) : la ridicarea coletului ii faci poze cu fiecare etapa de desfacere a ambalajului , pana ajungi la obiectul cumparat . Daca e ok , atunci multumesti vanzatorului , daca nu , incerci sa te intelegi cu "teparul" sau mergi la Politie si depui plangere pentru inselaciune si faci probatoriul inselaciunii .

_________________
Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa....


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România