Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 28 Mar 2024, 11:51

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 18 Sep 2013, 17:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Oct 2008, 16:32
Mesaje: 893
Localitate: Bucuresti
In momentul de fata, motivele de raportare selectabile nu coincid cu cele din C. TABELUL DE PENALIZARI.
Pana la remedierea situatiei, utilizatorii sunt rugati sa treaca motivul raportarii in campul "Informatii suplimentare:"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 12 Ian 2014, 18:55 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
In ultima vreme am primit mai multe sesizari ca pe mesageria privata se foloseste limbaj neadecvat, se abuzeaza de aceasta in diferite moduri.
In viziunea mea mesageria privata este o modalitate de comunicare nu o modalitate de a injura pe cineva, caci asta nu este comunicare. Se trimit mesaje nesolicitate, de multe ori fara legatura cu subiectul si se fac si alte "abuzuri".
Asa ca, dupa voi verifica si discuta cu moderatorii s-ar putea sa introducem penalizarea prin suspendarea dreptului la mesagerie privata a celor care abuzeaza de aceasta facilitate a Forumului.

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Ian 2014, 22:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
Stiu ca mi-am exprimat parerea despre injuriile primite pe mesageria privata; au fost colegi care au considerat ca aceasta este o parte (particulara, e drept) a acestui forum si ca ar trebui sa fie sanctionat cel ce ii trimite cuiva injurii.

Va rog sa va exprimati opinia daca postarea mea din Cafenea in care am scos citate ale lui Incubus vis-a-vis de Claudiu (din postarea mea am lasat doar prima fraza, nu am cum sa pun tot mesajul meu, fiind limitat la doar trei citate) merita un raspuns din partea acestuia pe mesageria mea:
incubus scrie:
Subject: Lume, lume ... hai la glume!

catalin.v scrie:
Sunt garla :lol: - pentru ca vorbesc de cel mai "titrat" si respectuos user fata de tine :mrgreen: ...
...CE-TI MAI PLACE SA.............PE FORUM !!!


Stiu foarte clar Claudiu ca am mai dat un copy-paste la un mesaj de aceeasi factura primit de la Incubus. Stiu foarte clar ca mi-am exprimat parerea ca aceste mesaje trebuie sanctionate chiar daca sunt pe MP, argumentul meu fiind ca daca voi nu considerati ca sunt in-afara Regulamentului, atunci si eu voi putea sa injur pe privat pe cine am chef, ca nicaieri nu scrie ca am incalcat ceva. Nu mai caut acum postarea aceea.
Fiind plecat din localitate si avand un acces limitat la net, nu am pus acest mesaj decat acum...
Astept cu interes atat opiniile voastre cat si raspunsul faptic din partea celor in masura.

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Ian 2014, 22:25 
Neconectat

Membru din: 13 Sep 2011, 19:33
Mesaje: 498
No shit, Sherlock
http://en.wiktionary.org/wiki/no_shit,_Sherlock

_________________
"Esti prost si vrei sa te remarci?
Aprinde proiectoarele de ceata!
Esti cel mai prost si vrei sa se stie asta?
Aprinde si stopul de ceata!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Ian 2014, 22:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
Daca este vreo referire la situatia in care am procedat si eu la fel, mi-am exprimat regretul de mai multe ori; am fost sanctionat pentru asta si desi stiu tot asa de clar ca am spus ca voi proceda tot asa daca situatia va continua, nu ti-am trimis nici-un mesaj privat care sa contina injurii; dimpotriva, stii (cred) ca ti-am scris ca regret situatia iar tu, cu bun-simt ai procedat la fel. Stii bine vasiledincu ca nu ti-am scris nimic in-afara celor scrise pe public, ceea ce am avut sa-ti spun am facut-o asa cum se stie. Si am avut de pierdut mai mult decat sanctiunea primita de la Claudiu...
Daca am avut un episod neplacut de injurii cu tine - asta presupune ca de-acum nu-mi mai pot exprima oprobiul pentru aceste atitudini? pai si-atunci, inseamna ca sunt "condamnat" sa traiesc in nesimtirea de care am dat dovada candva si sa ma apuc de injurat in continuare ca raspuns la un astftel de mesaj?

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Ian 2014, 23:19 
Neconectat

Membru din: 13 Sep 2011, 19:33
Mesaje: 498
catalin.v scrie:
Daca am avut un episod neplacut de injurii cu tine - asta presupune ca de-acum nu-mi mai pot exprima oprobiul pentru aceste atitudini?


Ba da, sigur ca da, dar cui ajuta asta?
Celor care confunda facilitatile forumului cu instrumente "de dat la gioale"?
Eu personal, si am mai scris asta, consider mesageria privata ca parte a forumului, regulile lui sa se aplice si acolo.
Nu poti sa te dai "virgina" in public cand MP-ul ti-e plin de "powle"! :-)

_________________
"Esti prost si vrei sa te remarci?
Aprinde proiectoarele de ceata!
Esti cel mai prost si vrei sa se stie asta?
Aprinde si stopul de ceata!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România