Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 19 Apr 2024, 06:19

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 08 Iul 2017, 10:02 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Mesaje: 8187
Pozele mele incarcate pe photo-shit-bucket se pot vedea daca dati click dreapta si deschideti imaginea intr-o noua pagina (adica se deschide pagina din contul meu photobucket).

Nu o sa stau sa mut / incarc din nou mii de poze puse pe forum in ultimii 10 ani, utilizand acel site de hosting!

_________________
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Iul 2017, 10:09 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12141
Localitate: ARAD
Din pacate,ca si Achraf si altii,si eu sunt in situatia descrisa.11 ani de munca ,de poze se duc pe apa sambetei ca asa vrea photobuket.Am incercat sa iau legatura cu ei,mi-a raspuns un robot,si atat.Am icercat din nou,dar insitentele mele nu au dus nicaieri.
Am o furie launtrica care ma macina,incat nici nu o pot exprima in cuvinte.......

Voi incerca si eu sa fac ca si Achraf,pozele sa poata fi vizualizate daca dat click pe link.

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Iul 2017, 16:52 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Mesaje: 8187
Claudiu scrie:
Voi incerca si eu sa fac ca si Achraf,pozele sa poata fi vizualizate daca dat click pe link.


Se pare ca nu merge ...

_________________
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Iul 2017, 21:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iun 2008, 16:23
Mesaje: 1564
Localitate: Bucuresti
Achraf scrie:
Claudiu scrie:
Voi incerca si eu sa fac ca si Achraf,pozele sa poata fi vizualizate daca dat click pe link.


Se pare ca nu merge ...


Nu merge garantat.. !

Pozele pot fii vizualizate doar de proprietar prin right cklick.

Restul dau right click pana la loc comanda si poate se aleg cu un virus proaspat Ukrainian dezvoltat de NSA.


Galeata de rahat trebuie sa mearga la reciclare !


Salvati-va pe memorii externe ce poze aveati depozitate acolo fiecare si nu va mai vaitatzi !

_________________
Homo suus fortuna faber est.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Iul 2017, 09:36 
Neconectat

Membru din: 06 Dec 2008, 21:12
Mesaje: 943
Localitate: Bucuresti
Si eu foloseam doar Photobucket pt postarea pozelor. Acum s-au dus toate si probabil nu le voi reposta.

Oricum, in ultimul timp site-ul se misca execrabil, plin de reclame, parea asa pe end-of-life. Poate tot raul e spre bine. Time for a fresh start.

Totusi, nu cred ca ar trebui sustinuti, sigur doar asa vor constientiza ce greseala au facut prin miscarea asta.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Iul 2017, 10:34 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Mesaje: 8187
Oboseala mare, Pane Mariane, nu-i asa?
Fii pe pace, nu ne vaicarim, e doar de amorul ... forumului!

mnm scrie:
Achraf scrie:
Claudiu scrie:
Voi incerca si eu sa fac ca si Achraf,pozele sa poata fi vizualizate daca dat click pe link.


Se pare ca nu merge ...


Nu merge garantat.. !

Pozele pot fii vizualizate doar de proprietar prin right cklick.

Restul dau right click pana la loc comanda si poate se aleg cu un virus proaspat Ukrainian dezvoltat de NSA.


Galeata de rahat trebuie sa mearga la reciclare !


Salvati-va pe memorii externe ce poze aveati depozitate acolo fiecare si nu va mai vaitatzi !

_________________
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 11 Iul 2017, 19:32 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12141
Localitate: ARAD
Nu merge.

Ce merge este sa schimbi codul de imagine si sa se posteze linkul direct.

Eu nu am sa le platesc acesti bani ca sa sustin aceasta magarie. :mrgreen:
Incet incet am sa repun pozele sau linkurile,si am ocazia sa repostez poze vechi in topicuri noi! :wink:

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 12 Iul 2017, 11:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2014, 18:01
Mesaje: 523
Claudiu scrie:
Nu merge.

Ce merge este sa schimbi codul de imagine si sa se posteze linkul direct.

Eu nu am sa le platesc acesti bani ca sa sustin aceasta magarie. :mrgreen:
Incet incet am sa repun pozele sau linkurile,si am ocazia sa repostez poze vechi in topicuri noi! :wink:


Nu cred ca este o magarie, ci doar un business. Altii au facut-o inaintea Photobucket.
Mutarea pozelor pe alte asemenea site-uri de gazduire s-ar putea sa nu rezolve problema. Orice free hosting isi poate schimba politica peste noapte.
Exista optiuni de hosting la costul unui pachet de tigari pe luna. Un hosting adevarat fie pentru forum, fie doar pentru tine, ar putea fi o solutie mai buna. Zic.

In orice caz, nu cred ca o asemenea subscriptie ar putea impedica un colectionar sa-si duca mai departe necazul. Insa nu neg, ca ar fi interesant sa vedem discutii fara poze, in adevaratul spirit romanesc, unde dictonul ramane "moca". Asta pana cand se pune taxa de bariera si pe text. Si-apoi o sa intelegem pe romanul de la sat, care si-a scos lumina dupa ce abia si-a bagat-o, pentru ca... la ce folos. Va dati seama ce ravagii ar face pe forumurile culinare ? Fereasca!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 12 Iul 2017, 11:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Feb 2016, 20:58
Mesaje: 79
Eu folosesc https://postimages.org/ pentru hostat poze. Nu e nevoie de cont, au fel de fel de optiuni atunci cand se face upload si nu am avut nicio problema cu siteul de cand il folosesc (vreo 2 ani).

Probabil ca pozele nu raman pe net o eternitate dar nu dispar dupa o luna doua ca anumite siteuri. Chiar si dupa un an tot acolo sunt.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 12 Iul 2017, 16:54 
Neconectat

Membru din: 26 Aug 2015, 15:26
Mesaje: 94
https://imgur.com

Este usor de folosit.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 22 Iul 2017, 18:57 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Mesaje: 8187
Acum, ca mi-au disparut pozele de pe forum "multumita" celor de la photobucket, incerc sa vad partea plina a paharului:

multe dintre ceasurile postate de mine in ultimii 10 ani au fost date uitarii, asa ca le pot reposta cu usurinta si nonsalanta ca fiind noutati pe forum!! :lol: :lol: :lol:

Cred ca primul ceas prezentat pe forum a fost un Favre-Leuba 18K Au ultra-thin ... :roll: Candva in ... iulie 2008!

_________________
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 23 Iul 2017, 09:21 
Neconectat

Membru din: 18 Dec 2010, 20:36
Mesaje: 1557
Localitate: Ro
Achraf scrie:
Acum, ca mi-au disparut pozele de pe forum "multumita" celor de la photobucket, incerc sa vad partea plina a paharului:

multe dintre ceasurile postate de mine in ultimii 10 ani au fost date uitarii, asa ca le pot reposta cu usurinta si nonsalanta ca fiind noutati pe forum!! :lol: :lol: :lol:

Cred ca primul ceas prezentat pe forum a fost un Favre-Leuba 18K Au ultra-thin ... :roll: Candva in ... iulie 2008!

Poza, ca altfel nu te credem :mrgreen:


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 23 Iul 2017, 13:07 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Mesaje: 8187
dbonddental scrie:
Achraf scrie:
Acum, ca mi-au disparut pozele de pe forum "multumita" celor de la photobucket, incerc sa vad partea plina a paharului:

multe dintre ceasurile postate de mine in ultimii 10 ani au fost date uitarii, asa ca le pot reposta cu usurinta si nonsalanta ca fiind noutati pe forum!! :lol: :lol: :lol:

Cred ca primul ceas prezentat pe forum a fost un Favre-Leuba 18K Au ultra-thin ... :roll: Candva in ... iulie 2008!

Poza, ca altfel nu te credem :mrgreen:


M-am "executat"! Merci!

O sa continui cu prezentarea ceasurilor FL avute in ograda! Mi-ar fi placut sa il am si pe cel prezentat de timetwister anul acesta la ceasornicar.ro 2017, dar ... :|

_________________
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 04 Dec 2017, 16:46 
Neconectat

Membru din: 24 Feb 2017, 13:16
Mesaje: 10
Salutare,

din intamplare, pe un alt forum romanesc http://www.detailing-club.ro/forum/showthread.php?8533-Photobucket-fix&_sm_nck=1, am descoperit un fix al problemei cu politica Photobucket.
Mai jos am trecut citatul direct al postului de acolo

Citat:
Implicit Photobucket fix
Probabil multi ati observat schimbarea politicii Photobucket si blocarea accesului de vizualizare a pozelor pe forum.
Am descoperit un plugin pentru Chrome care trece de acest filtru si face pozele de forum share-uite prin Photobucket vizibile din nou.

Il gasiti aici: https://chrome.google.com/webstore/detail/photobucket-hotlink-fix/kegnjbncdcliihbemealioapbifiaedg?utm_source=chrome-app-launcher-info-dialog


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 04 Dec 2017, 19:22 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Mesaje: 8187
Multam fain!
L-am instalat si se pare ca functioneaza!

taviuu scrie:
Salutare,

din intamplare, pe un alt forum romanesc http://www.detailing-club.ro/forum/showthread.php?8533-Photobucket-fix&_sm_nck=1, am descoperit un fix al problemei cu politica Photobucket.
Mai jos am trecut citatul direct al postului de acolo

Citat:
Implicit Photobucket fix
Probabil multi ati observat schimbarea politicii Photobucket si blocarea accesului de vizualizare a pozelor pe forum.
Am descoperit un plugin pentru Chrome care trece de acest filtru si face pozele de forum share-uite prin Photobucket vizibile din nou.

Il gasiti aici: https://chrome.google.com/webstore/detail/photobucket-hotlink-fix/kegnjbncdcliihbemealioapbifiaedg?utm_source=chrome-app-launcher-info-dialog

_________________
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România