Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 28 Mar 2024, 11:22

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Pret corect ceas Oris williams F1
MesajScris: 17 Feb 2018, 08:06 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2010, 16:44
Mesaje: 55
Buna ziua. As vrea parerea voastra despre pretul corect pe care as putea sa il obtin pentru un ceas Oris williams F1. Ceasul este in stare foarte buna, merge foarte bine, curea cauciuc. Service-ul a fost facut in 2011 cand l am cumparat de pe ebay(inca mai am cutiile si cardul de garantie).

Multumesc pentru sfaturi


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 17 Feb 2018, 12:14 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3133
Localitate: Dublin
Evaluari pe forum nu se fac - conform regulamentului.
Recent, Nic a facut urmatoarea postare, pe care-mi permit sa o citez, poate ajuta:

Citat:
Cea mai bună evaluare este comparația.
Comparația cu un exemplar identic, în aceeași stare de conservare și evident de funcționare cu exemplarul a cărui valoare se dorește a fi aflată.
Comparația de pe cea mai mare piață virtuală din lume.
Ați ghicit, eBay. Com
Priviți însă rubrica de ceasuri vândute.
Mare atenție , nu faceți greșeala să priviți doar sumele cerute ,pentru că și acolo este ca la noi.
Tot felul de indivizi care speră să se îmbogățească peste noapte din cine știe ce gunoi...
Prețuri reale se realizează printr-o medie aritmetică a minim 5 -6 exemplare vândute.


Chiar si asa, sunt tot felul de variabile care se aplica in cazul tau: reputatia vanzatorului, locatia acestuia, apetitul
pietei la un moment sau altul, notorietatea modelului.....s.a.m.d.
As mai adauga ca, din pacate, Oris intra in categoria pseudo-luxury, motiv
pentru care este oferit cu discounturi mari chiar de dealerii autorizati......nu pentru ca ceasurile ar fi rele....ci doar
pentru ca pleaca putin supraevaluate de la producator 8)

Revizia din 2011 e prea veche....deci.....irelevanta.
Cutia si documentele de provenienta sunt....relevante.

Spor!

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 19 Feb 2018, 22:39 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2010, 16:44
Mesaje: 55
Multumesc pentru raspuns.
Ma voi documenta mai bine si sper sa reusesc sa fiu rezonabil cu pretul cerut. Eu stiu cat de mult tin la ceasuri si cu cata grija le port. Acest ceas e purtat din ce in ce mai rar, de aceea ma gandesc sa il vand.
Cat despre valoarea brandului, eu consider ca e unul dintre cele mai rezonabile branduri, calitate pret. Cu o colectie foarte complexa si variata de modele.
O seara buna


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România