Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 28 Apr 2024, 02:25

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 168 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Mesaj
MesajScris: 23 Noi 2022, 12:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2009, 19:28
Mesaje: 3260
bonheur scrie:
Iar faptul ca alte site-uri nu preiau unele stiri, gen minciuna Panerai cu mecanismul inhouse (ETA 2892), arata ca de fapt majoritatea lor deservesc brandurile.
Adevarul e nici nu stiu de cand nu am mai citit un review negativ al unui ceas proaspat lansat, de la un brand cunoscut.

Mai este un alt adevar daca ne ingaduie formularea, desi nici mie personal nu mi se pare un lucru onest prosteala cu cronograful care e si nu e, desi nici cum arata cele mai recente lansari si nici preturile la care au venit ceasurile nu imi plac, totusi aceste modele se vand, cineva le cumpara, le vad postate pe Facebook pe grupurile de Panerai, chiar acolo unde poate te-ai gandi ca sunt si oameni care au judecata in aceasta nisa.

Parerea mea este ca pur si simplu un brand cum este Panerai de sub Richemont nu mai are cum sa dispara in ziua de azi, in lipsa unor intamplari complet cataclismice si dezastuoase desigur.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 24 Noi 2022, 12:02 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3138
Localitate: Dublin
Citat:
totusi aceste modele se vand, cineva le cumpara, le vad postate pe Facebook pe grupurile de Panerai, chiar acolo unde poate te-ai gandi ca sunt si oameni care au judecata in aceasta nisa.


E foarte corect...cred - ceea ce afirmi - insa asa cum tu ai facut un experiment (la nivelul tau) cu un tourbillon de 200 de euro sau cat o fi costat el....de ce altii nu ar face acelasi experiment cumparand un Panerai de 20 000 de euro?!?

In plus...nu toata lumea gandeste ca tine sau ca noi....daca am face cu totii 20 000 de euro pe minut....sau pe ora...sau pe zi...
probabil perspectiva ar fi cu totul alta.....ori....Panerai tocmai pe acesti consumatori ii tinteste....nu?
Asta nu inseamna ca ei sunt apriori prosti sau neinformati....nu?

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 24 Noi 2022, 16:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Iun 2012, 00:32
Mesaje: 1967
Localitate: Bucuresti
Da, cu siguranta unii stiu dar nu le pasa. Iar altii nu stiu deloc, probabil ca nu sunt pasionati de ceasuri, vor doar un ceas cu care sa nu isi bata capul.
Atata timp cat produsul le place, o sa il cumpere si o sa il poarte.
Pana la urma nu toti pun accent in mod egal pe aceleasi criterii de selectie.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 168 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România