Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 07:42

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 08 Apr 2021, 15:58 
Neconectat

Membru din: 21 Iul 2015, 03:11
Mesaje: 43
am comandat o curea de ceas de la el. comunicarea extrem de grea la ore imposibile pt altcineva. nu are timp, raspunde greu, e ocupat, etc. am stabilit cu greu ca lunea trecuta adica acum peste 10 zile ajunge la atelier face poze si imi trimite si un awb ca sa urmaresc coletul. de atunci nici un semn si azi ma trezesc ca ma cauta si imi spune ca i se intoarce coletul ca fan curier nu m-a gasit acasa. zic imposibil. da-mi poza la recipisa si awb-ul ca sa sun la fan curier sa vedem ce s-a intamplat. imi trimite poza cu un awb/recipisa facute azi in aplicatia fan curier. zic da-mi awb-ul vechi...sa astept ca il cauta...ok....astept...

mie imi miroase rau a teapa. a lucrat cineva cu el?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Apr 2021, 16:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2017, 01:17
Mesaje: 2266
Salutare, eu am achizitionat cateva curele de la KLG HANDMADE STRAPS, adica d-l Csongor Karetka din Oradea.
Dansul si d-l Vasile Uglai sunt poate cei mai vestiti artizani in piele din zona Ardealului. Nu este vorba de nici o țeapa, nu mi-au cerut niciodata avans pentru lucrari, si curelele lucrate sunt atipice, pe 21mm, 23mm, etc. Le utilizez de 2-3 ani si inca sunt ok:

Imagine

Imagine

Recomand mai multa rabdare mai ales cand comandati prin telefon, si sa explicati toate detaliile dorite, dansii lucreaza manual totul, nu pe banda rulanta, fiecare curea in parte necesita atentie si mai ales timp.
Spor!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Apr 2021, 20:38 
Neconectat

Membru din: 21 Iul 2015, 03:11
Mesaje: 43
multumesc pentru raspuns. m-am mai linistit un pic. am dat detalii cu lux de amanunte si nu l-am presat cu nimic...am avut toata rabdarea posibila si inca am... nu ma grabesc absolut deloc.

problema este ca la ultima discutie de acum aproximativ 14 zile ramas ca ne auzim acum aproximativ 10 zile sa imi dea awb si poze si nu a mai dat nici un semn nimic iar azi ma trezesc intrebat de ce nu am acceptat coletul...un pic mai mult decat ciudat...cand am cerut awb ca sa il caute...

astept sa vedem cand imi trimite awb-ul ce s-a intamplat la fan curier.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Apr 2021, 20:48 
Neconectat

Membru din: 22 Feb 2020, 10:31
Mesaje: 83
belogerer scrie:
multumesc pentru raspuns. m-am mai linistit un pic. am dat detalii cu lux de amanunte si nu l-am presat cu nimic...am avut toata rabdarea posibila si inca am... nu ma grabesc absolut deloc.

problema este ca la ultima discutie de acum aproximativ 14 zile ramas ca ne auzim acum aproximativ 10 zile sa imi dea awb si poze si nu a mai dat nici un semn nimic iar azi ma trezesc intrebat de ce nu am acceptat coletul...un pic mai mult decat ciudat...cand am cerut awb ca sa il caute...

astept sa vedem cand imi trimite awb-ul ce s-a intamplat la fan curier.


Man, vezi mai jos meserias adevarat, Maestru in pielarie, preturi faine 8)
Om cu care ce discuti, asa ramane, nu bajbuitori de azi pe maine.

https://www.facebook.com/adi.apo.7

https://www.facebook.com/artizanUNIC

https://www.facebook.com/artizanUNIC/photos_all


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Apr 2021, 00:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Sep 2014, 16:59
Mesaje: 130
Am cumparat destul de multe curele de la el, pt mine si pt alte persoane. Nu e teapa!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Apr 2021, 17:22 
Neconectat

Membru din: 21 Iul 2015, 03:11
Mesaje: 43
incerc sa nu arunc cu pietre. este ora 17:20 si nu am primit nici un awb sau poza cu coletul care ipotetic s-a intors la el.

teoretic l-a primit inapoi si l-a retrimis tot azi catre mine. o sa risc si o sa il achit. asta daca ajunge...fara awb sunt in ceata..


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 12 Apr 2021, 21:16 
Neconectat

Membru din: 21 Iul 2015, 03:11
Mesaje: 43
mai nou vad ca am fost reclamat online pt activitate suspicioasa si superverificat inainte sa ma loghez.

este teapa. cine doreste detalii de ce si cum poate intreba si voi raspunde. am arhiva whatsupp.

nu poze nu awb nu un mesaj cu ceva...orice...

pariu ca ma trezesc iar cu mesaj de la individ ca de ce nu am ridicat coletul??

rog un moderator sa modifice titlul adaugand teapa. sa ne ferim de indivizi de gen....


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 17 Apr 2021, 13:39 
Neconectat

Membru din: 21 Iul 2015, 03:11
Mesaje: 43
m-am trezit cu fan curierul la usa. anuntat cu sms de la fan ca domnul klg e disparut in ceata. pe 14 luna curenta cand toti asteapta 15 sa le intre banii - asta a fost singura cerinta expresa - sa trimita dupa 15. ma rog fanul tine 7 zile pachetele. ii explic ca nema bani si ne vedem la sediu.

ieri apare si klg ca daca am ridicat coletul...fara sa ii mai aduc aminte de poze/awb/data de 15 ii transmit ca sambata ma duc sa ridic coletul.

MARE GRESEALA. laudatul mester nu are o rigla si nu distinge culorile. sunt doua curele. una galbena frumoasa si stralucitoare care pe drum de la un galben aprins s-a transformat intr-un portocaliu murdar si una verde care la anse de la 20 s-a latit la 22.

CONCLUZIA - bani aruncati. nu recomand. tot un fel de teapa din punctul meu de vedere.

o sa fac si poze cu ce trebuia sa fie si ce a ajuns la mine...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România