Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 18 Apr 2024, 08:56

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Despre Fossil
MesajScris: 24 Oct 2013, 14:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2008, 14:19
Mesaje: 289
Localitate: Undeva in Cosmos
Nu as da bani pe asa ceva in ruptul capului. Si denumirea este nepotrivita pentru un ceas: Fossil - parca vad o frunza, un gandac sau o soparla fosilizata intr-om bucata de roca. Toate pustoiacele le vezi in metrou cu Fossile simple sau cu pietricele lucitoare pe carcasa sau cadran. Sau pustani cu ceasuri de acelasi gen cu cadrane (ei zic ecrane :lol: :lol: ) cat contoarele de apa de sub ghiuvete. Sunt genul de ceasuri ce le poarta tineretul taurin ca sunt fashion. Habar nu ai ce penibilitati poarta la mana.O singura data am vazut vazut o fata cu un seiko original la mana si alta data un tanar tot cu un seiko. Bravo lor!!!

_________________
...calatorule, de vei ajunge odata pe muntele Cassino, opreste-te o clipa.Poate vei auzi si acum suierul gloantelor, vuietul obuzelor si gemetele ranitilor....(Sven Hassel-Montecassino)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Despre Fossil
MesajScris: 04 Ian 2018, 22:38 
Neconectat

Membru din: 02 Ian 2018, 19:36
Mesaje: 3
incubus scrie:
Nu as da bani pe asa ceva in ruptul capului. Si denumirea este nepotrivita pentru un ceas: Fossil - parca vad o frunza, un gandac sau o soparla fosilizata intr-om bucata de roca. Toate pustoiacele le vezi in metrou cu Fossile simple sau cu pietricele lucitoare pe carcasa sau cadran. Sau pustani cu ceasuri de acelasi gen cu cadrane (ei zic ecrane :lol: :lol: ) cat contoarele de apa de sub ghiuvete. Sunt genul de ceasuri ce le poarta tineretul taurin ca sunt fashion. Habar nu ai ce penibilitati poarta la mana.O singura data am vazut vazut o fata cu un seiko original la mana si alta data un tanar tot cu un seiko. Bravo lor!!!



Am citit postarea ta si nu ma pot abtine..rad de juma de ora ...am si eu un Fossil exact dar exact cum spui tu mare cat contorul de apă (eu spuneam ca este mare cat conserva) urat in draci,ca sa înțelegi este un fossil model 5324,primit in dar de la fini,în fine partea nasoală este ca trebuie sa il port cand ne vedem cu ei.si mai grav este ca a costat cat un citizen. :D :D :D :D :D :D
P.s. sau MAI auzi pe cate unul ,mamă ce mișto ceas? :D


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România