Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 18 Apr 2024, 15:43

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: 31 Mar 2019, 12:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
sharky34 scrie:
ceasul invicta l am luat de nou....asta cu 10 sec m am grabit in primele 4 zile s a intamplat o data dar de atunci merge super....in 30 de zile a ramas secundele alea 10 atat....nu a mai luat o o sec inainte si merg zilnic cu masina

Daca automobilul ar circula cu viteza supersonica, atunci ceasul ar inainta infinit mai mult, pentru ca, nu-i asa... deplasarea d-stra ar afecta si deplasarea ceasului. De aia cand port Mako in special si automatice/mecanice in general uneori mai merg si cu caruta. Asta doar ca sa ii mai incetinesc avansul :lol: .

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Apr 2019, 10:28 
Neconectat

Membru din: 22 Noi 2016, 21:34
Mesaje: 525
Localitate: Focsani
Si-a cumparat cineva Mako III? O parere? Nu stiu daca albastru sau cel cu cadran visiniu. Pe japora preturile sunt ok la cele reduse, pe celelalte siteuri, delireaza.

_________________
I lost faith in humanity.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Apr 2019, 11:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2009, 19:28
Mesaje: 3258
Este un ceas cu pret de lista 460 dolari in US, deci nu mai poate fi considerat un ceas extrem de accesibil. Recent a fost la Orient US $280, pe massdrop $180 pe silicon, dar sunt cazuri mai rare.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Apr 2019, 12:28 
Neconectat

Membru din: 15 Mar 2019, 14:11
Mesaje: 112
Din ce am inteles eu de pe internet (si recunosc ca nu sunt complet edificat) cel cu cadran visiniu/grena e Ray 3. Diferentele ar fi ca Mako 3 nu mai are luma pe bezel, nu mai are puncte pe bezel, bezelul e tip moneda, indexul orei 12 e format din 2 linii fata de triunghi la Ray 3, orarul are forma diferita.

RAY III
Imagine

MAKO III
Imagine


Ultima oară modificat de Hidralazina pe 02 Apr 2019, 13:39, modificat de 2 ori în total.

Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Apr 2019, 12:42 
Neconectat

Membru din: 22 Noi 2016, 21:34
Mesaje: 525
Localitate: Focsani
Din ce zice baiatul asta pe youtube, cica ar fi cerut lamurire la Orient si a primit raspuns ca nu ar fi Mako sau Ray 3, ci doar alte modele noi. Eu nu stiu ce sa aleg intre cadranul visiniu si cel albastru. Nu le-am vazut in realitate, nu am nici mako/ray I, II, desi ma bate gandul si la un ray II si de aceea sunt in dubii. M-au imbolnavit colegii si cu Seiko sarb033.... :lol:
Watch "Orient Mako III Update : Not the Mako You're Looking For" on YouTube
https://youtu.be/rL7D7itwkRM

_________________
I lost faith in humanity.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România