Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 18 Apr 2024, 08:05

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 18 Sep 2011, 22:09 
Neconectat

Membru din: 18 Sep 2011, 21:55
Mesaje: 7
detin un ceas VACHERON CONSTANTIN dar nu stiu daca este original sau nu... pe spate la ceas capacul este partial transparent si pe margini la capac scrie marca ceasului o serie 82035 si SWISS MADE pe capac intre cele 2 scrisuri mai am 3 semne greu de distins cu ochiul liber ... pare un chip de om o balanta unde sub scrie 750 si al 3-lea semn nu-l disting. Cureaua este din piele neagra pe ea scrie GENUINE LEADER pe o parte si pe alta marca ceasului. ce parere aveti..


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 18 Sep 2011, 22:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Mesaje: 8504
Localitate: Bucuresti
Sunt necesare poze (fata + spate). :wink:

_________________
AR1070-56E


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 18 Sep 2011, 22:43 
Neconectat

Membru din: 18 Sep 2011, 21:55
Mesaje: 7
mai calitative nu am reusit....


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 18 Sep 2011, 22:45 
keny1979 scrie:
mai calitative nu am reusit....


suntem in twin peaks sau eu nu sunt foarte beat :lol:


Sus
  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 18 Sep 2011, 23:01 
Neconectat

Membru din: 18 Sep 2011, 21:55
Mesaje: 7
http://imageshack.us/photo/my-images/689/dscn2208o.jpg/


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 18 Sep 2011, 23:49 
acum este bine , este vizibil , modelul este unul autentic ,l-am putut vedea/pipai in vacanta in italia la unul din magazinele V.C.
Cred ca nici unul din colegii de forum nu pot emite opinii vis-a vis de originalitate pana nu postati postati foto tip macro din cat mai multe unghiuri posibile de preferat si cu cu masina /mecanismul (daca sunt posibile) ,cel putin poze de rezolutie mare fata/spate ,cu ceasul respectiv ...scuze pentru tonul malitios postat mai sus ,era o gluma :wink:
pentru conformitate va rog sa cititi acest post :
viewtopic.php?f=5&t=9236


Sus
  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Sep 2011, 00:07 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mai 2006, 17:58
Mesaje: 1989
Vacheron Constantin Historiques American 1921.

E fake, ceasul nu se produce decat in 18K Pink Gold. Iar "Genuine Leader" inseamna cu totul altceva decat ce ar fi trebuit sa scrie "Genuine Leather". Originalul costa cca $30,000.

750 inscris pe carcasa ne spune din nou ca este vorba de un fake. 750 inseasmna de fapt 75% Gold, care este echivalentul aurului de 18K. Aceasta inscriptie corespunde cu materialul carcasei modelului original dar nu si cu cel prezentat aici.

Ca sa distrugem orice urma de indoiala, presupun si nu cred ca gresesc, ceasul tau este unul cu mecanism automatic. Ceasul original este cu armare manuala.

:|


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Sep 2011, 04:40 
Neconectat

Membru din: 18 Sep 2011, 21:55
Mesaje: 7
da este cu armare manuala deci MANUALA, trebuie sa-l trag eu... pe mecanism in spate am vazut ca si niste pietricele mici de culoare mov rosu cred ca sunt vreo 4 .....


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Sep 2011, 04:46 
Neconectat

Membru din: 18 Sep 2011, 21:55
Mesaje: 7
si pe cureaua scuzati-ma scrie intradevar Genuine Leather...arcul si inca 3 rotite sunt de culoare galbena (aur???) cureaua neagra are catarama de culoare roz auriu.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Sep 2011, 04:48 
Neconectat

Membru din: 18 Sep 2011, 21:55
Mesaje: 7
si pe cureaua scuzati-ma scrie intradevar Genuine Leather...arcul si inca 3 rotite sunt de culoare galbena (aur???) cureaua neagra are catarama de culoare roz auriu. nu am spus ca pe fata cesului unde scrie vacheron constantin scrie si GENEVE iar crucea de la marca e in relief cum sunt si numerele de altfel


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Sep 2011, 08:01 
Neconectat

Membru din: 06 Dec 2008, 21:12
Mesaje: 943
Localitate: Bucuresti
Fake cat casa, nu asa.
In linkul urmator pueti vedea cateva poze cu modelul si pentru motivarea concluziei de mai sus vreau sa va rog va uitati la secundar si la cadran: http://www.thewatchquote.com/Vacheron-C ... o_6697.htm

1. Pe cadranul ceasului origininal nu mai e inscriptionata cifra 3;
2. Secundarul e mai mare la modelul original (si situat mai spre exteriorul cadranului).


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Sep 2011, 11:21 
Neconectat

Membru din: 08 Noi 2009, 15:39
Mesaje: 2067
Localitate: Bucuresti
Ceasul din imaginea respectiva este cu siguranta un fals.

Profit insa de acest topic pentru a ridica o alta intrebare. Care sunt sansele ca in posesia ta (si nu ma refer aici la colegul care a initiat topicul, vorbesc la modul generic), om linistit, asezat, la casa ta, din patura mijlocie a societatii, cu un buget al familiei de cateva mii de lei pe luna, sa ajunga un ceas care sa valoreze zeci de mii de euro? Practic nu vad decat posibilitatea ca respectivul ceas sa fie primit cadou... Dar cat de binevoitori si de avuti prieteni sa ai ca sa-ti faca asemenea cadouri, sa se poata dispensa de zeci de mii de euro cat ai zice peste?

Daca cineva ar avea un prieten atat de generos, ar avea la randul sau capacitatea financiara de a-i face amicului un cadou de o valoare apropiata. Asa, ca intre doi ministri sa spunem, ca intre doi oameni de afaceri de succes, ca intre Gigi Becali si proaspatul lui fin...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 19 Sep 2011, 13:46 
Neconectat

Membru din: 18 Sep 2011, 21:55
Mesaje: 7
ma aflu in italia nu sunt in romania ,,asezat, la casa mea, din patura mijlocie a societatii, cu un buget al familiei de cateva mii de lei pe luna,, . nu are importanta de unde am ceasul... important e ca e la mine si am intrebat ... nu am ajuns sa ma duc cu el sa il controlez dar ma duc si va anunt.....


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 13 Feb 2012, 16:18 
Neconectat

Membru din: 06 Aug 2008, 15:45
Mesaje: 231
Localitate: bucuresti
Nu te mai du la autentificare,faci drumul degeaba si te faci si de ras cu acest fake Vacheron.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România