Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 09:19

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: 10 Dec 2011, 21:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2008, 13:09
Mesaje: 1360
Localitate: Bucuresti
Claudiu scrie:
In principiu am primit cu curierul ceasuri cu valori mai mari,dar de genul celor de care mai gasesti in comert,iar daca se pierde si este asigurat il mai gasesti.Acesta fiind unul vechi,care daca prin absurd se pierde,degeaba vei avea bani,va fi muuult mai greu de gasit si inlocuit.
Aceasta a fost ideea pentru care am spus ca nu prea as recomanda curier sau altceva.
Cu Posta,an avut nu demult surpriza sa primesc un pachet din care fusese subtilizat un ceas Zenith!
Un scandal intreg,din care pana la urma eu am iesit sifonat ca imagine-chiar daca fara vina-si amandoi protagonistii in pierdere financiara.Sa-mi fie invatatura de minte! :cry:

Nu mai accepta expedierea prin posta,doar curier rapid sau predare personala!Dupa ce ca nu-ti vezi capul de treaba mai trebuie sa te deplasezi la posta sa ridici coletele!

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Dec 2011, 21:07 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2010, 21:43
Mesaje: 707
Localitate: Botosani
nu cred ca un drum pana la Arad, din orice parte a tarii ai fi, costa o avere. cred ca intr-o situatie de genul acesta, Claudiu ar fi de acord sa se intalneasca sa preia ceasul, chiar daca ar fi week-end si el nu ar lucra. mult succes in restaurare!

_________________
http://eugenbt.ceasuridemana.ro/


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Dec 2011, 21:20 
Mesajele lui Claudiu si eugenbt m-au convins. Cred ca, intr-adevar, este mai prudent sa fie adus personal si chiar atat de greu n-ar fi.

In alta ordine de idei, Claudiu ar trebui sa se mute undeva, in centrul tarii, la distanta egala de toti potentialii clienti. Ar fi mai corect si mai la indemana multora! :lol: :lol: :lol:

Glumesc!


Sus
  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Dec 2011, 21:26 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
:lol: :lol: :lol:

Hai ca am deturnat topicul!

Scuze Letitiei! 8)

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 10 Dec 2011, 21:50 
Letitia scrie:
Va multumesc tuturor pentru ajutor! Link-urile au fost foarte utile! :)
@Iepurele de Martie: eu am avut o discutie cu dl Claudiu inca de acum un an (sau doi..) despre acest ceas, insa mi-a fost teama sa il trimit prin curier la Arad... Ideea este ce pot da valoare declarata coletului dar, daca il pierde curierul, banii nu m-ar ajuta cu nimic... este un lucru nepretuit pentru mine, o valoare sentimentala foarte mare... Asa ca trebuie sa gasesc o solutie, cum ar fi... o plimbare pana la Arad! ;)


....va agitati "degeba" ....
DA ,stimata doamna , raspunsul (decizia corecta ) a fost dat,deja ...
btw, superb ceas ,rar , spre rusinea mea este primul pe care-l vad
ps. nu sunt un "guru" .....


Sus
  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 11 Dec 2011, 18:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Iul 2008, 17:47
Mesaje: 1939
Localitate: Baia Mare
Claudiu scrie:
Omega Cronograf Double Dial!! :wink:
Un ceas deosebit ,care la o evaluare sumara se invarte undeva la 3500Euro!Probabil intr-o licitatie urca mai mult.
Nu este ceas de trimis cu curier sau Posta! Sub nici o forma! 8)

Sa fim seriosi, ceasul nici macar dupa reparatii nu o sa ajunga nici macar de jumatate suma (3500 euro).... si suma aia extrem de dificil de luat. Personal cred ca o sa fie greu sa treaca de 900-1000 euro.
In 2006 puteai vinde aproape oricie, se facea risipa mare de bani pe bunuri de lux. Iar starea ceasului prezentat era de vis.

_________________
Авиатор•Аврора•Адмиральские•Амфибия•Буран•Волна•Восток•Заря•Кировские•Командирские•Луч•Маяк•Молния•
Москва•Океан•Победа•Полёт•Ракета•Родина•Россия•Сатурн•Сигнал•Слава•Спортивные•Спутник
•Стрела•Хрусталь•Чайка•Штурманские


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 11 Dec 2011, 18:55 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Depinde unde se vinde.
Dar ca evaluare,3500 este o suma corecta pentru un Double-Dial.
Bineinteles ca starea lui poate afecta pretul... :wink:

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 12 Dec 2011, 08:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Iun 2008, 15:45
Mesaje: 2622
Localitate: Banat
Mai degraba as zice ce e realist pretul dat de Achraf http://catalog.antiquorum.com/catalog.h ... tionid=243, desi ala e in stare multmai buna.
Fara doar si poate un ceas rar dar intr-o stare nu tocmai fericita.

_________________
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu
Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 12 Dec 2011, 09:14 
Neconectat

Membru din: 07 Dec 2011, 16:54
Mesaje: 9
Claudiu scrie:
In principiu am primit cu curierul ceasuri cu valori mai mari,dar de genul celor de care mai gasesti in comert,iar daca se pierde si este asigurat il mai gasesti.Acesta fiind unul vechi,care daca prin absurd se pierde,degeaba vei avea bani,va fi muuult mai greu de gasit si inlocuit.
Aceasta a fost ideea pentru care am spus ca nu prea as recomanda curier sau altceva.
La un moment dat va fi si acest ceas reconditionat,va veni si randul lui! :wink:
:cry:


Cam asta este problema! Daca l-ai pierdut, e bun pierdut...Mai ales ca, pentru mine are si o valoare sentimentala foarte mare (eu nu intentionez sa il restaurez pentru a-l vinde)! Iar colete se mai pierd... Si se pierd si de la curieri seriosi..

In orice caz, D-le Claudiu, sper ca foarte curand sa va facem o vizita la Arad, cu ceasul in cauza. :) Poate ajunge sotul meu la Dvs. sau, daca nu, la primavara facem o plimbare. :D


Numai Bine!!

Inca o data, va multumesc pentru detalii! :)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România