Ultima achizitie
Re: Ultima achizitie
Superbe ceasurile, le stiu si mi-au placut mult cand le-am vazut. Cel putin zenit-ul m-a tentat si pe mine numai ca $ m-au impiedicat sa il cumpar.
Ma repet, foarte frumoase! Sa le folosesti sanatos!
Ma repet, foarte frumoase! Sa le folosesti sanatos!
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu

S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu

Re: Ultima achizitie
Da, deosebite! Mecanisme de vis!
Sa te bucuri de ele!
Sa te bucuri de ele!
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!
Born an original, don`t die a copy!
Re: Ultima achizitie
Frumoase ceasurile ! Si mai ales acel microrotor... si eu m-am minunat de primul meu microrotor (UG White Shadow).
5 tics per second
If only I had known, I should have become a watchmaker." Albert Einstein
"It's a fugazi, forget about it"
If only I had known, I should have become a watchmaker." Albert Einstein
"It's a fugazi, forget about it"
-
impala2328
- Mesaje: 2349
- Membru din: 27 Sep 2009, 19:51
- Localitate: Sibiu Transilvania
Re: Ultima achizitie
ooooaaaaiii ce faine-s amandoua....
mmm...un mos craciun darnic !
la mai multe cadouri de acestea !
felicitari !
mmm...un mos craciun darnic !
la mai multe cadouri de acestea !
felicitari !
Re: Ultima achizitie
Da, daa...desigur - sper sa il si duc in locuri pe masura luiate14 scrie:Oooo da!![]()
Cand te induri, poti sa mai pui fotografii cu el, in topicul dedicat!
Sa te bucuri de el!
Spor la toate!
Re: Ultima achizitie
.
Ultima oară modificat 07 Dec 2024, 22:50 de către stylus, modificat 1 dată în total.
Re: Ultima achizitie
Scuzati poza facuta in graba


Re: Ultima achizitie
Dupa Monster, Mako 1 imi este cel mai drag, forma aratatoarelor si bezelul sant foarte frumoase.stylus scrie:Orient Mako 1 Blue
![]()
Am vorbit cu cativa colegi care au Mako si toti sant multumiti de el inclusiv fratele meu care are un Mako 1
si un Seiko 5 si saptamanal le schimba ca nu il lasa inima sa poarte doar pe unu si sa-l abandoneze pe celalalt.
Cand vorbesc la telefon cu Victor (89 s-au 98 ) mereu al intreb ce-i face Mako-ul
Sa-l porti sanatos, Stylus !
Saphire, si Omega tau e superb sa-l porti sanatos si tu !
dar zi si mie (sa nu razi de mine te rog
https://florinjune.wordpress.com/povestea-mea/
SO tell me where shall I go? To the left, where nothing's right? Or to the right, where nothing's left?
SO tell me where shall I go? To the left, where nothing's right? Or to the right, where nothing's left?
Re: Ultima achizitie
Ninulescu scrie:Dupa Monster, Mako 1 imi este cel mai drag, forma aratatoarelor si bezelul sant foarte frumoase.stylus scrie:Orient Mako 1 Blue
![]()
Am vorbit cu cativa colegi care au Mako si toti sant multumiti de el inclusiv fratele meu care are un Mako 1
si un Seiko 5 si saptamanal le schimba ca nu il lasa inima sa poarte doar pe unu si sa-l abandoneze pe celalalt.![]()
Cand vorbesc la telefon cu Victor (89 s-au 98 ) mereu al intreb ce-i face Mako-ulca stiu ca tine mult la el.
Sa-l porti sanatos, Stylus !
Ninule tocmai ti-a raspuns colegul wisepiggy,este indicator pentru GMT,daca te uiti bine bezelul este numerotat de la 1 la 24![]()
Saphire, si Omega tau e superb sa-l porti sanatos si tu !
dar zi si mie (sa nu razi de mine te rog) de ce Omega are 4 aratatoare ?... are si sonerie ?
Re: Ultima achizitie
Multumesc mult !.
Habar nu aveam ca exista si asa ceva, eram 90 % sigur ca e sonerie.
Stiam de GMT doar ca si complicatie mica in interiorul cadranului, ca are si Casio meu Edifice,
primit de la tine asa ceva .
Multumesc mult si tie wisepiggy, eu sant varza la ceasuri, imi plac mult ca design dar ca si mecanisme
interioare nu stiu deosebi ETA de altceva, mie toate imi par la fel
Habar nu aveam ca exista si asa ceva, eram 90 % sigur ca e sonerie.
Stiam de GMT doar ca si complicatie mica in interiorul cadranului, ca are si Casio meu Edifice,
primit de la tine asa ceva .
Multumesc mult si tie wisepiggy, eu sant varza la ceasuri, imi plac mult ca design dar ca si mecanisme
interioare nu stiu deosebi ETA de altceva, mie toate imi par la fel
https://florinjune.wordpress.com/povestea-mea/
SO tell me where shall I go? To the left, where nothing's right? Or to the right, where nothing's left?
SO tell me where shall I go? To the left, where nothing's right? Or to the right, where nothing's left?
Re: Ultima achizitie
Cu toate ca nu era prevazut inca un ceas pe anul asta ...

Poza de la fostul proprietar, ale mele or sa vina saptamina viitoare.

Poza de la fostul proprietar, ale mele or sa vina saptamina viitoare.
Va spun aici buna ziua in caz ca uit sa o spun in mesajele mele !

















