Ultima achizitie

Aici se pot posta poze, cataloage si videoclipuri ale ceasurilor detinute de pasionati!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
nmbcatega
Mesaje: 741
Membru din: 11 Sep 2008, 07:31
Localitate: TARGOVISTE
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de nmbcatega »

Alex Clej scrie:am auzit ca revizia lui costa o suma destul de importanta
Si asta e nimic pe langa revizia unui Lemania :lol: :lol:[/quote]

Imi dau seama, pentru mine este o noutate sunt la primul meu ceas chronograph, si mai departe de atat cred ca nu mai pot ajunge...dar cine stie...asa am zis si cand mi-am luat primul ceas in 2007 !!
ROMANIA Traieste prin Noi, cei care locuiesc aceaste meleaguri de milenii!
http://www.youtube.com/watch?v=zLulTv-mk9A
Suport ceasuri: http://www.youtube.com/watch?v=FyHqL2vJcVc
Alexvintage
Mesaje: 5813
Membru din: 17 Iun 2009, 12:37

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Alexvintage »

Toate au avantaje si dezavantaje. Lemania (mai ales 1340-ul) e greu de revizuit dar are intervale de revizie mult mai mari si tine o viata (eventual poate fi lasat mostenire fara sa fii injurat de mostenitori). 7750-ul e mai usor de servisat dar e mai sensibil si se uzeaza mai repede.
Avatar utilizator
cnd
Mesaje: 1403
Membru din: 28 Ian 2011, 10:57

Re: Ultima achizitie

Mesaj de cnd »

Cum Mido mi s-a stricat l-am inlocuit cu un Louis Erard Heritage :P

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
nmbcatega
Mesaje: 741
Membru din: 11 Sep 2008, 07:31
Localitate: TARGOVISTE
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de nmbcatega »

:shock: Frumos,nou si impecabil!
Sa-l stapaniti sanatos.
ROMANIA Traieste prin Noi, cei care locuiesc aceaste meleaguri de milenii!
http://www.youtube.com/watch?v=zLulTv-mk9A
Suport ceasuri: http://www.youtube.com/watch?v=FyHqL2vJcVc
zveros
Mesaje: 853
Membru din: 07 Apr 2010, 01:42

Re: Ultima achizitie

Mesaj de zveros »

Parca iti vine un pic cam stransa bratara .. :)
Avatar utilizator
rubin
Mesaje: 1558
Membru din: 16 Noi 2008, 01:03
Localitate: Bucuresti

Re: Ultima achizitie

Mesaj de rubin »

Ceasul arata foarte bine. Frumos gandit si totusi .....au unii elvetieni o boala sa scrie mare automatic de chiar ma enerveaza de parca ieri s-a inventat automaticu si tre sa stie lumea ce mare inventie ETA e acolo.... :?
Oricum e clar pentru mine ca designul cadranelor e lucru mare si putini se pricep, studiaza si aplica :cry:
Sa-l porti sanatos !
Sau bongiorno....
Avatar utilizator
cnd
Mesaje: 1403
Membru din: 28 Ian 2011, 10:57

Re: Ultima achizitie

Mesaj de cnd »

Multumesc frumos,bratara e potrivita cat sa imi intre varful degetului, dar tineam mana intr-o parte si pare mai larga :D
seba
Mesaje: 1855
Membru din: 16 Iul 2010, 22:32
Localitate: Tulcea

Re: Ultima achizitie

Mesaj de seba »

Imagine
ultimul venit.....sincer,un ceas ce-mi facea demult cu ochiul(greu de explicat ce m-a atras la el)...dar incredibil de bine finisat pentru pretul lui-mecanism Vostok 2432,32 rubine,19800 BPH.
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Claudiu »

otvos-bruno scrie:Frumoase.....mai ales IWC-ul


Imi puteti spune din ce an este si cat ar valora?

Imagine

Imagine

Imagine

Mecanismul este un Universal 42 daca nu ma insel,fabricat prin anii '65.

La partea cu valoarea ma abtin..... :lol:
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Achraf »

Ultimul achizitionat (este pe drum, pozele sunt de la fostul proprietar):

Lanco Automatic (Lanco 6148)

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Avatar utilizator
t_A_v007
Mesaje: 351
Membru din: 12 Ian 2009, 15:57
Localitate: Craiova, Dolj
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de t_A_v007 »

Imi place Universal Geneve-ul, iar Lanco este intr-o stare excelenta! Sa le stapaniti sanatosi!
5 tics per second
If only I had known, I should have become a watchmaker." Albert Einstein
"It's a fugazi, forget about it"
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Ultima achizitie

Mesaj de otvos-bruno »

:roll:
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Avatar utilizator
AdrianC
Mesaje: 644
Membru din: 06 Ian 2011, 20:30

Re: Ultima achizitie

Mesaj de AdrianC »

Ultima achizitie, un Orient 60th Anniversary. Inca nu a ajuns la mine asa ca mai dureaza putin pana pun pozele. :D
Va doresc tuturor un an nou cat mai bun!
Egalitate nu există decât în matematică!
Avatar utilizator
rubin
Mesaje: 1558
Membru din: 16 Noi 2008, 01:03
Localitate: Bucuresti

Re: Ultima achizitie

Mesaj de rubin »

:D :D
AdrianC scrie:Ultima achizitie, un Orient 60th Anniversary. Inca nu a ajuns la mine asa ca mai dureaza putin pana pun pozele. :D
Va doresc tuturor un an nou cat mai bun!
La multi ani !
Sa ai grija de el ! Atentie la geam ca e mineral !
Sau bongiorno....
Avatar utilizator
Cypher
Mesaje: 869
Membru din: 06 Oct 2010, 14:23

Re: Ultima achizitie

Mesaj de Cypher »

Sa il stapanesti sanatos. Era cool sa fi pus plexic.
Scrie răspuns