Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 18 Apr 2024, 03:35

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului



Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: 25 Apr 2013, 03:37 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6393
Localitate: petrosani
Actualizez acest topic si mai adaug unele piese , precum si geamuri din sticla pentru ceasuri de masa , semineu , perete sau pendule .
Precizez ca am doar dimensiunile si formele care se observa in poze . Majoritatea sint pentru ceasuri romanesti fabricate acu ceva vreme la Arad .

Imagine

Dupa cum vedeti sint 5 modele si anume :
Rotund , diametru mare -170 , bombat -30 lei /bucata
Rotund , diametru -80 , bombat- 10 lei /bucata
Trapezoidal , latura mare 88 , latura mica 55 , bombat-20 lei bucata
Patrat , latura de 80 , bombat-20 lei bucata
Dreptunghiular -208 / 95 , bombat-20 lei bucata
La cantitate mare (peste 5 bucati pretul se negociaza ) .

Imagine

Apoi urmeaza seturi de roti secundar si roti anker , grupate cite 10 bucati intr-o cutiuta mica si apoi cite 5 cutiute mici in cutia mare
As prefera sa dau cite o cutie mare , compusa din 50 de roti secundar sau 50 de roti anker . Modelele de ceasuri pentru care se potrivesc sint Pobeda , Zim sau alte denumiri folosite de rusi pentru mecanismul 2608 , mecanismul cu roata secundara centrala , cu un pod deasupra , mai inalt . Sigur posibil sa fie folosite / adaptate si la altceva . Nu am incercat .

- pretul este 1 leu rotita , deci 10 lei cutia mica si 50 lei cutia mare compusa din 5 cutii mici .


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Aici avem ciocanele sonerie , pentru ceasurile desteptatoare de masa , posibil si cele tip CFR .

-2 lei bucata

Imagine

Imagine

Ace indicatoare pentru ceasuri de masa , sau tip CFR sau de semineu , modele mai mici . Doar aceste trei tipuri , doua orar si un singur tip minutar .

-5 lei bucata

Imagine

Imagine

Roti anker pentru ceasuri tip CFR -5 lei /bucata

Imagine

Ax balans tot pentru ceasuri tip CFR .

-10 lei/bucata

Imagine


Roti anker , casete arc , rubine , antisoc cu rubin si cu cos de fixare , arcuri , filterrad , rubine furca anker (dreptunghiulare ) percum si muuulte alte diverse piese .

-preturi intre 2 lei si 30 lei . Mai scumpe sint arcurile si balansurile


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Ace indicatoare pentru ceasuri de mina sau buzunar mai vechi .

-10 lei perechea ( oricare doua bucati )

Imagine

Sigur ca unele dintre aceste piese se adreseaza mai mult celor care repara ceasuri , ceasornicarii cu vechime imposibil sa nu le detina , deoarece sint piese de ceasuri rusesti si romanesti , piese care sint din anii 60 -80 . Pe cutiile cu rotite secundare si anker se vede anul 1978 .
Cadranele sint in continuare de vinzare la acelasi pret .
Modalitate de contact prin mesaj privat , prin telefon : 0722348891 sau 0768546880 .
Nu trimit piese sub valoarea de 50 lei , asa ca va formati un lot cu ceea ce doriti in asa fel incit sa fie minim 50 lei .
Atentie !!!
Piesele nu le montez eu , ceasurile nu le repar eu !!! Asta ca sa evitam alte discutii inutile .
Va multumesc, stima
Gherghin Nicolae

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 21 Iul 2013, 03:56 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6393
Localitate: petrosani
Nu am mai actualizat acest topic tocmai pentru ca nu mai am multe cadrane .
Aceste discutii ,va rog daca se poate sa le purtam pe mesaj privat.
De asemenea , cred ca sinteti familiarizat cu postarea fotografiilor pe topic . Asa ca , va rog daca veti avea posibilitatea sa imi indicati care anume le doriti . Eu le-am numerotat , asa ca si daca nu stiti sa le copiati , indicati-mi-le dupa numarul pozei din stinga sus .
Daca am , va spun .
Stima,
Gherghin Nicolae

Discutii via PM, va rog!

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România