Salut , Am primit un Lorus Automatic Y676-x021. in interior mai scrie SII y676C.
Stiu ca Lorus este tot Seiko, dar nu am gasit nimic despre mecanism: rezervara, abatere fiabilitate (fiind seiko este fiabil)
Ma puteti ajuta.
LORUS Automatic
-
ersinv2000
- Mesaje: 54
- Membru din: 14 Ian 2010, 00:53
- Localitate: Bucuresti
- Contact:
Re: LORUS Automatic
Da, doar daca vei posta poze cu cesul si mecanismul.
O zi buna!
O zi buna!
Re: LORUS Automatic
Daca este acesta, are 7s36
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.p ... z2eZuCZeKS
"Voi lupta până la ultima mea picătură de sânge ca să ai dreptul să nu fii de acord cu mine".
-
dbonddental
- Mesaje: 1558
- Membru din: 18 Dec 2010, 20:36
- Localitate: Ro
Re: LORUS Automatic
Nu este nevoie de poze.
Este o copie a celebrului mecanism Seiko 7s26.
P.S. Scuze, am postat in acelasi timp.
Este o copie a celebrului mecanism Seiko 7s26.
P.S. Scuze, am postat in acelasi timp.
Re: LORUS Automatic
Calibrul este Y676 si are 21 jewels, automaticbogdan1 scrie:Daca este acesta, are 7s36http://forum.saatforumu.com/viewtopic.p ... z2eZuCZeKS
