Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 28 Mar 2024, 11:54

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 61 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 00:17 
Neconectat

Membru din: 22 Apr 2014, 14:09
Mesaje: 1336
Buna seara tuturor. Va prezint mica mea colectie de ceasuri, despre care nu stiu
prea multe dar cu ajutorul dv-stra si al saitului "Ceasornicar.ro am sa-mi imbogatesc
cunostintele si totodata placerea de a lucra cu ceasurile si a afla multele secrete pe care
un ceas le are. Multumesc pentru toate raspunsurile date la intrebarile mele (stangace)
dar si criticile dv-stra care mau calit in cunoasterea ceasurilor.
Toata stima si respectul din partea mea.
Va prezint mica mea colectie:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 00:46 
Neconectat

Membru din: 22 Apr 2014, 14:09
Mesaje: 1336
Ceasuri de buzunar

Imagine
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 07:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
nicola56 scrie:
Buna seara tuturor. Va prezint mica mea colectie de ceasuri, despre care nu stiu
prea multe dar cu ajutorul dv-stra si al saitului "Ceasornicar.ro am sa-mi imbogatesc
cunostintele si totodata...

BUZUNARELE, nu-i asa? In primul rand e vorba de malai, colectia ca colectia - pitacu' sa iasa...
Personal admir la dumneata rabdarea glazurata de "Toata stima!", "Stima si respect!", "Va multumesc!" si alte politeturi sub umbrela carora iti urmezi consecvent interesul. "Va rog sa ma iertati dac-am gresit...", "Am multe de invatat de la voi...", "Accept criticile voastre!" (mai ales asta ma da gata :mrgreen: ) si alte bla-bla-uri care trebuie sa recunoastem, sunt alt tip de marketing fata de cel cotidian, specific samsarilor de ceasuri de ici sau de dincolo.
Am citit ieri cu o reala placere descrierea infiintarii unui brand, prezentata cu doxa informatica de catre colegul impala. Un samsar si el, ca si matale. Oare?
Am folosit intentionat cuvantul "samsar" pentru ca perceptia lui pare/este peiorativa. Dar sunt alte aspecte mai putin vizibile care modifica fundamental intelesul negativ al acestui cuvant, pe care el le poseda - pe cand dumneata, inca nu.
Sa nu te superi pe mine (de fapt, stiu ca nu o vei face - asta e punctul forte in ochii mei pentru care te apreciez) si te asigur de tot respectul meu, toata stima, tot respectul, toata stima, tot respec..., toata sti..., tot..., toata...

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 08:27 
Neconectat

Membru din: 22 Apr 2014, 14:09
Mesaje: 1336
Imagine
Imagine
Hausman & Co -cu sonerie
Imagine
Imagine
Movado- 7 medalii -5 adjust.
Imagine
Imagine
Imagine
Ancre
Imagine
Imagine
Certina -28 jewels
Imagine
Imagine
Omega cronometer t cal.561 -ref 168.004, 5 adjust.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 09:09 
Neconectat

Membru din: 22 Apr 2014, 14:09
Mesaje: 1336
Multumesc, domnul Catalin v, nu ma gandeam vreo data ca o sa ajung sa depind de niste
amarate de ceasuri, pe care le iau de prin targuri si sincer va spun, de vreo 3 ani incoa
ele imi asigura painea si traiul de zi cu zi, nu mie rusine so spun, este singurul venit al familiei,
va multumesc atat dv-stra cat si saitului "Ceasornicar.ro" ca mati primit cu toata caldura chiar
daca uni ma mai cearta ca nu stiu bine gramatica asta este, atat pot, mai mult......
Toata stima din partea mea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 10:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Mesaje: 4336
Localitate: BUCURESTI
Asa-i viata Nicola, nu stim unde ne duce...
Tupeisti, ignoranti,neadaptati social, ifosati, pamantul ne suporta pe toti.

_________________
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 10:18 
Neconectat

Membru din: 16 Aug 2012, 17:08
Mesaje: 383
Localitate: Bucuresti
Tablourile ,timbrele ,monedele și restul pe care le vinzi ,le vinzi doar de plăcere ? Sau vrei sa ne lovesti la sentiment ca iti câștigi existenta doar din ceasuri ? PS:Nu e nimic rău să îți câștigi existenta ca și samsar de vechituri,știu și vreo doi fosti profesori universitari care au ajuns sa facă asta


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 11:02 
Neconectat

Membru din: 22 Apr 2014, 14:09
Mesaje: 1336
Domnul Amedeus din tot ce vand : ceasuri, bani vechi, timbre si alte obiecte vechi pe care
le iau de prin targuri, este singurul meu venit, din care traesc si ami platesc datoriile
catre statul Roman ca orice cetatean, sincer va spun si fara nici o retinere, de la revolutie si
pana in momentul de fata nu am luat de la statul Roman decat bani de se dau pentru lemne
unei familii pe timpul ierni, in rest nu am luat nimic alceva. Am urat in viata minciuna si
multi ma critica simi zic : ba nea Nicola, nu mai spune si dumneata ca dadusi 10 -20 de lei
pe ceas, spune si mata mai mult, daca 59 de ani nu am facut asa ceva nu am cu sa fac
nici de aici inainte. multi dintre priteni, colegi ma intreaba : mata cat dadusi pe ceas nea Nicola?
cum sai spun 300-400 de lei si eu sa fi dat 15 lei si invers, nu pot face asta, toti ami zic ca trebuie
so faci dar nu pot, asta este....asta sant. Nicola56.
Stima si respect.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 11:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Mesaje: 4336
Localitate: BUCURESTI
Citat:
sincer va spun si fara nici o retinere, de la revolutie si
pana in momentul de fata nu am luat de la statul Roman decat bani de se dau pentru lemne

...munca e grea.
Daca era usoara o tineau boierii pentru ei.

_________________
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 11:32 
Neconectat

Membru din: 22 Apr 2014, 14:09
Mesaje: 1336
Konkurrenz-Carl Werner uhrenfabric vilingen im schwazwac o deutschland 1870-1904.


Imagine
[img]http://i57.tinypic.com/dvmqac.jpg[/im


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 12:13 
Neconectat

Membru din: 22 Apr 2014, 14:09
Mesaje: 1336
Alte ceasuri pe care le am in mica mea colectie
Imagine
Imagine
Imagine
Diferite ceasuri
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 14:45 
Neconectat

Membru din: 06 Iul 2013, 01:35
Mesaje: 512
Astea-s din colectia de vanzare... :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 15:04 
Neconectat

Membru din: 22 Apr 2014, 14:09
Mesaje: 1336
Indrumat de cativa colegi cu suflet mare, sami fac un topic al meu, unde sami pun
toate ceasurile, ultimile achizitii si totul legat de ceasuri, chiar daca as vrea sa ma
despart de ele nu am cum, totodata nu mai deranjez pe nimeni cu identificari sau
cu multe alte intrebari, care nu -s au rostul, in rest nu vreau decat sanatate, la fel va
doresc si dv-stra tuturor.
Stima si respect.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: !
MesajScris: 15 Aug 2015, 15:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
Nene, ai topicul matale in vanzari, nu mai inghesui ceasurile care le vinzi si-n alte sectiuni. Asa cum bine a zis si Alex Clej, te folosesti de informatii gratuite (cunostintele altora) ca sa iti vinzi marfa, iar asta e urat din partea matale, plus ca te intinzi ca raia. Nu-ti plang de mila banilor, pune-ti familia la munca, nu esti singurul care o duce greu cu banii, lasa textele de inmuiat inima si portmoneul. E mai usor sa o faci pe naivul si sa zici Stima si respect la fiecare postare.

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Nicola
MesajScris: 15 Aug 2015, 15:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Mesaje: 4336
Localitate: BUCURESTI
Nicola,
Astia din naiv te scot viclean!! Imagine

_________________
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 61 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România