Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 19 Apr 2024, 01:12

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Filet coronita citizen
MesajScris: 02 Noi 2015, 17:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Apr 2014, 13:25
Mesaje: 341
Nu, nu o consider nicio afacere ci o teapa. Asta ti-am mai spus. Habar nu am de ce imi spui mie asa ceva. Eu altceva am vrut sa scot in evidenta. Daca nu pricepi eu nu is vinovat. Mai departe ? Achizitii cu spor in continuare !

_________________
Gara a vazut mai multe saruturi sincere decat starea civila


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Filet coronita citizen
MesajScris: 03 Noi 2015, 17:13 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12141
Localitate: ARAD
Cred ca v-ati incins degeaba.....luati-o mai usor ca nu este sanatos. :wink:

Ideea este ca acea coronita trebuie vazuta si stabilit ce se poate face cu ea.

Ca este "teapa" sau nu,ramane sa decida posesorul ceasului.

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Filet coronita citizen
MesajScris: 06 Noi 2015, 12:55 
Neconectat

Membru din: 27 Dec 2014, 12:20
Mesaje: 115
Si daca e sa fie doar coronita distrusa cat m-ar costa una noua si de unde o iau?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Filet coronita citizen
MesajScris: 06 Noi 2015, 20:21 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12141
Localitate: ARAD
Depinde unde se gaseste. Pretul nu pot sa-l spun pana nj vad exact despre ce.este vorba si ce model este,din ce an,si care este oferta pentru el.

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Filet coronita citizen
MesajScris: 06 Noi 2015, 20:50 
Neconectat

Membru din: 27 Dec 2014, 12:20
Mesaje: 115
Merita sa mai fie reparat?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Filet coronita citizen
MesajScris: 07 Noi 2015, 16:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Mai 2009, 21:39
Mesaje: 97
eduard scrie:
Merita sa mai fie reparat?

salut
merita sa repari daca nu ti s a "taiat" de ceasul pe care l ai cumparat (promovat ca fiind bun).
vorbeste cu Claudiu (mp sau dupa datele de contact postate, el fiind administratorul forumului si o sa vezi ca se rezolva fara costuri exagerate
bafta


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Filet coronita citizen
MesajScris: 04 Dec 2017, 20:39 
Neconectat

Membru din: 11 Ian 2015, 10:07
Mesaje: 2
eduard scrie:
Bună seara.Azi mi-am cumpărat un citizen ny0054 și am observat târziu ca are problemă la filetul de la coroniță.Se infiltrează foarte puțin.Am mai citit pe acest forum și am mai văzut pe cineva cu aceeași problemă la același ceas.Am auzit ca se poate remedia problema și aș vrea să stiu cât m-ar costa.

Buna seara! Incercam sa caut un anunt pe net si am vazut aceasta ipocrizie a unui domn care, in postarile dansului are numai probleme cu diverse ceasuri. Tin sa precizez urmatoarele:
1. Acel Misu este un nume asociat si folosit de un alt utilizator care are ceasuri ieftine la vanzare
2. Maslinosul este acel Marius care a fost precizat mai jos in feed back uri de catre cineva
3. Nasu, este Mihai, subsemnatul, al carui numar de telefon este cel amintit de aleivan mai in postarile vis a vis de coronita citizen.
4. Daca accesati acea adresa data de defaimatorul de mai sus veti vedea doua nr de telefon diferite, veti auzi doua voci diferite si veti vedea produse diferite la vanzare.
Nu creau sa aduc atingere niciunuia dintre “chibiti” dar nr meu de tel este in contnuare acel 0742167484. Dvs aduceti atingere unui utilizator care nu are de aface cu tzepele si nici cu Misu sau Maslinosul si, da, am spus ca sunt dispus sa demonstrez unora ca sunt diferit. Am avut o singura problema cu un domn la un Mido, am si acum conversatiile, care dupa cateva ore m a sunat si mi a spus de un defect la o coronita. Desi nu era problema mea fiind trimis cu deschidere(verificare) colet, m am oferit sa suport jumatate din reparatie dar, acea persoana devenind foarte recalcitranta si insidioasa am refuzat ulterior acel ajutor.
Deci, il invit pe acel domn sa sune la nr afisat mai sus si sa si spuna punctul de vedere daca are barbatie, sa nu mai aduca atingere anumitor persoane fara sa fie sigur si, rog pe cei care au cumparat de la Nasu, nu de la Maslinosul, nu de la Helen si nici de la Misu sa ofere un feed back nick nameului Nasu.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Filet coronita citizen
MesajScris: 04 Dec 2017, 21:13 
Neconectat

Membru din: 11 Ian 2015, 10:07
Mesaje: 2
aleivan scrie:
eduard scrie:
Cum adică "stânga să fie strâmba". Doar coroniță cred ca nu mai are filet.


nu sunt de meserie ceasornicar dar, repet am avut un ceas care avea axul de care are remontoirul atasat stramb si nu se mai infileta in filetul din carcasa...se prinde stanga respectiva intr un dispozitiv si cu noroc si indemanare daca nu este foarte indoita se poate indrepta. altfel...este o bucsa care este ambutisata in carcasa care are filet extern si se scoate inlocuindu se cu una originala sau generica, impreuna cu remontoirul.
eu am cumparat tot de la cineva din Pitesti un ceas Mido pe care am dat 600 de Euro iar acum astept sa l repar neputand sa l port pentru ca risc sa i fac mai mari stricaciuni (deja este aburit de la vechiul proprietar) Am comandat piesele originale de la B&B care ma vor costa 400 lei +manopera...invatare de minte ..eu am deschis un topic in care reclamam calitatea indoielnica a vanzatorului care ironic si mie mi a adus aceleasi argumente ca nu stiu sa infiletez un remontoir si ca eu l as fi defectat :lol:
ce sa zic? o fi Pitestiul plin de "tepari" sau este una si aceeasi persoana de la care am cumparat si eu, care dupa cate vad vinde nestingherit pe CSDM ( am deschis link ul dar numele si nr de mobil nu mi spun mare lucru...poate ca o avea mai multe conturi sau poate pura coincidenta)

Si da, eu nu intru pe ceasornicar din comoditate probabil, dar acest domn aleivan mi a replicat cand am vrut sa i pun banii in cont ca nu are card si nici cont la nicio banca. Am toate conversatiile si, asa avea posibilitatea sa vada ca nu ma dau dupa deget (a avut posibilitatea din datele bancare sa vada identitatea mea). Initial mi a multumit pt ceas si, dupa aproximativ doua ore, ma suna si mi spune ca nu se infileteaza coronita. Initial, a spus ca il cunosc baietii de la curierat deci, asa cum stim cu totii, poti beneficia de ceva minute in plus pentru verificare ;)...dar domnul nu aminteste ca s a milogit sa i reduc un ceas cu promisiunea ca vom colabora(bine aici a fost decizia me a de a-i face o oferta). In fine, promit ca o sa intru mai des pe Ceasornicar si chiar ii rog pe cei care ma cunosc (acum vim avea parte si de raui tentionati) sa vina cu ceva feedback uri despre mine.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România