Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 19 Apr 2024, 05:49

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: 05 Mar 2019, 15:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2009, 19:28
Mesaje: 3258
Aurel scrie:
Despre service B&B ...numai de rau....
Printre alte ceasuri cumparate de la ei , am luat un Swiss Military cu Ronda si geam safir ...un chilipir la banii dati.
Dupa 5-6 luni , vreau sa potrivesc data si raman cu coronita in mana. Il duc la garantie in service si dupa cateva zile mi se spune ca e vina utilizatorului si nu face obiectul garantiei ( ax rupt). Din pacate (si tind sa cred ca pe asta se bazeaza) nu am avut timp de ANPC and stuff...
Dar astia sunt , companie romaneasca cu vanzari peste puterea lor de gestionare...

Asta pare o dovada ca service-ul e de incredere, nu ca nu e.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 06 Mar 2019, 10:34 
Neconectat

Membru din: 14 Ian 2015, 13:40
Mesaje: 127
Desi aveam ceasul in garantie, am preferat sa l duc d lui Claudiu(nu este reclama, dansul n are nevoie de asa ceva), pt ca ,,nu mai avea ulei, se blocase,, .Nota 10, ceasul e super ok.Decat sa l duc la bb, ma lipsesc.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Apr 2019, 09:31 
Neconectat

Membru din: 17 Noi 2018, 00:28
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
Revin, de data asta cu o intrebare ! Este clar ca astia de la B&B sunt praf la service...dar purtând ceasul pe care l-am dus la revizie la ei ( un Atlantic Worldmaster GMT ) am mai constatat o chestie...din pacate abia acum ca nu il port in fiecare zi... Dupa o zi intreaga de purtat , regim normal, constat ca dupa ce l-am dat jos de la mana a mai mers doar 6-7 ore... el acum merge ok..bine reglat etc, dar asta am observat-o ieri când am vrut sa-l port 2 zile consecutiv ....nici nu ma asteptam sa se fi oprit...din pacate da...


La celelalte ceasuri automatice niciunul nu s-a oprit asa, au mers cat scrie la carte...35-40 ore.. Sa fi strans " meseriasii" de la revizie prea tare rotorul daca au demontat mecanismul si sa nu se mai miste asa usor ca sa incarce?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România