slava automatic skeleton
Reguli forum
In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!
In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!
-
ersinv2000
- Mesaje: 54
- Membru din: 14 Ian 2010, 00:53
- Localitate: Bucuresti
- Contact:
Re: slava automatic skeleton
Da-mi voie sa te contrazic, am un ceas Olipai mecanic ( marca chinezeasca care nu exisita pe net ) merge impecabil dupa 3 ani .Nici o revizie nimic , doar remonetorul este oxidat in rest ok.
- gherghin nicolae
- Moderator
- Mesaje: 6401
- Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
- Localitate: petrosani
Re: slava automatic skeleton
Daca tu crezi ca merita sa-ti iei asa ceva n-ai decit.Eu am dorit sa-ti dau un sfat prietenesc sa nu arunci banii pe ceasuri de genul asta...dar pina la urma fiecare-si ia ce vrea.Sa porti sanatos orice ceas ti-ai lua si nu am dorit s-o iei in nume de rau sfatul meu.
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "
-
ersinv2000
- Mesaje: 54
- Membru din: 14 Ian 2010, 00:53
- Localitate: Bucuresti
- Contact:
Re: slava automatic skeleton-CJABA
Acest ceas CJIABA, are o calitate indoielnica.
Problemele care au aparut in 3 saptamani de cand il am :
-cureau care se desfacea ( am lipit-o);
-telescoape cu personalitate ( le-am stans singurel );
-opriri nefondate ale mecanismului ( aparent fara un motiv) cu repornire pe baza se soc.
-fiind skeleton a inceput sa cocleasca (nici macar in ploaie nu ies cu ceasul asta)
-ultima frontiera joaca ecranul.....
Sincer, nu ma plictisesc, tot timpul am ceva reparat de el. Probabil in chineza Slava CJIABA se traduce cel care "trebuie reparat constant"......
Este o porcarie nu va cumparati nimic de la CJIABA ( brand new) sunt groaznice . Am observat ca au aparut si la noi CJIABA ,daca vreti sa aveti o indeletnicire, merita.
Problemele care au aparut in 3 saptamani de cand il am :
-cureau care se desfacea ( am lipit-o);
-telescoape cu personalitate ( le-am stans singurel );
-opriri nefondate ale mecanismului ( aparent fara un motiv) cu repornire pe baza se soc.
-fiind skeleton a inceput sa cocleasca (nici macar in ploaie nu ies cu ceasul asta)
-ultima frontiera joaca ecranul.....
Sincer, nu ma plictisesc, tot timpul am ceva reparat de el. Probabil in chineza Slava CJIABA se traduce cel care "trebuie reparat constant"......
Este o porcarie nu va cumparati nimic de la CJIABA ( brand new) sunt groaznice . Am observat ca au aparut si la noi CJIABA ,daca vreti sa aveti o indeletnicire, merita.
Re: slava automatic skeleton
"Quad erat demonstrandum!" 

Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
-
ersinv2000
- Mesaje: 54
- Membru din: 14 Ian 2010, 00:53
- Localitate: Bucuresti
- Contact:
Re: slava automatic skeleton
Acum merge.. totusi ce mecanism are, chinezesc, chinezesc dar de care? Nu are nici un marcaj pe el , probabil e copia unui alt mecanism . Poate cineva sa ma ajute cu curiozitatea aste pentru CJIABA brand new?
-
Zamfir Razvan
- Mesaje: 66
- Membru din: 21 Apr 2010, 18:09
- Localitate: iasi
- Contact:
Re: slava automatic skeleton
sotiei mele i-am facut cadou acum patru ani un ceas record,acum un an am dat de o (slava) de asta china m-am uitat la mecanisme si sunt identice ceasul sotiei (rekord)e finisat mai bine si de patru ani nu a reusit sa sparga decat geamul si telescoapele la in schimb (slava) dupa o saptamana sa rupt cureaua ,telescoapele(de super proasta calitate) rotile de la automat la felintrun cuvant in afara de rulmentul la centrifuga care e mai reusit restul e dezastru!!!!!! am sa ma uit cum se pun poze si am sa incerc sa pun poze de se doreste cu ambele ceasuri si mecanisme[cica din cate am citit despre rekord sunt niste ceasuri rusesti facute de firma soiuz o firma noua de prin rusia sau ukraina dar eu cred ca sunt facaturi parere impartita si de altii
Re: slava automatic skeleton
Sa vedem pozele!

Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
-
Zamfir Razvan
- Mesaje: 66
- Membru din: 21 Apr 2010, 18:09
- Localitate: iasi
- Contact:
Re: slava automatic skeleton
dl.claudiu ca intotdeauna are dreptate cele doua mecanisme de rekord si (asazisul slava) nu sunt la fel rekordul e finisat si inseamna ca e facut la acea firma soiuz in rusia cred sau ukraina

