Victorinox Swiss Army

Sfaturi, intrebari, cu privire la viitoarele achizitii orologere.
Scrie răspuns
eduard
Mesaje: 119
Membru din: 27 Dec 2014, 12:20

Victorinox Swiss Army

Mesaj de eduard »

buna ziua .am gasit un Victorinox Swiss Army la 80 lei. vanzatorul zice ca are un mecanism eta,singura problema e geaml care e zgariat dar cred ca se poate slefui .ce parere aveti merita?
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
milibili
Mesaje: 27
Membru din: 11 Noi 2012, 21:14

Re: Victorinox Swiss Army

Mesaj de milibili »

Salut, referitor la ceas, geamul este de sticla si nu prea se poate polisha, trebuie inlocuit, mecanismul este unul eta. Bratara trebuie schimbata. Dupa mine, mai mult de 50 de ron nu as da. O zi buna si LA MULTI ANI!!!
eduard
Mesaje: 119
Membru din: 27 Dec 2014, 12:20

Re: Victorinox Swiss Army

Mesaj de eduard »

ma gandesc ca la pretul asta de 80 lei nu gasesc ceva mai bun.
Avatar utilizator
User
Membru Special
Mesaje: 1722
Membru din: 01 Apr 2008, 13:15
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Victorinox Swiss Army

Mesaj de User »

mecanismul este Ronda.
probabil calibrul 515.
Imagine
eduard
Mesaje: 119
Membru din: 27 Dec 2014, 12:20

Re: Victorinox Swiss Army

Mesaj de eduard »

si acest mecansism(ronda 515) este mai bun ca un miyota 2315?
Scrie răspuns