Căutarea a găsit 16 rezultate

de trex_daemon
05 Noi 2014, 13:17
Forum: Ceasuri Diverse
Subiect: Atlantic Worldmaster
Răspunsuri: 6
Vizualizări: 4791

Re: Atlantic Worldmaster

Se pare ca a avut mecanism Poljot bagat sub capac ...
Pai.. la 50 de lei n-a fost o pierdere enorma, dar nici investitie :)
de trex_daemon
21 Oct 2014, 08:00
Forum: Ceasuri Diverse
Subiect: Atlantic Worldmaster
Răspunsuri: 6
Vizualizări: 4791

Re: Atlantic Worldmaster

In cazul acesta am sa vi-l trimit prin curierat.
Coletul il trimit la adresa specificata la rubrica 'Contact'. E Ok asa ?
de trex_daemon
20 Oct 2014, 10:43
Forum: Ceasuri Diverse
Subiect: Atlantic Worldmaster
Răspunsuri: 6
Vizualizări: 4791

Atlantic Worldmaster

Buna ziua, Ieri am cumparat de la piata de vechituri un ceas Atlantic Worldmaster de la un tiganus cu 50 de lei. Am tot cautat pe internet daca este original sau copie. Sincer, nu am gasit nici un pont in favoarea unuia sau altuia. Majoritatea au indicatorul de la secondar prevazut cu o sageata rosi...
de trex_daemon
30 Mai 2013, 09:45
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Vostok TU-144
Răspunsuri: 2
Vizualizări: 836

Re: Vostok TU-144

Multumesc pentru raspuns.
Trebuie sa ma uit daca cumva ceasul se mai afla in garantie.
In caz contrar il voi trimite dvs.
de trex_daemon
29 Mai 2013, 17:40
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Vostok TU-144
Răspunsuri: 2
Vizualizări: 836

Vostok TU-144

Buna ziua dnu Claudiu, I-am cumparat tatalui meu acum vreo 3 ani un ceas Vostok-Europe TU-144. Acum cateva zile mi s-a plans, ca, din cand in cand ( sa zicem o data la 2 saptamani) ceasul "o ia inainte" 20-30 de minute intr-o singura zi. In rest merge cu prezicie buna. Il poarta destul de ...
de trex_daemon
10 Noi 2011, 11:02
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Reetansare ceas.
Răspunsuri: 5
Vizualizări: 1522

Re: Reetansare ceas.

Am gasit un ceasornicar in zona si i-a pus o garnitura... sunt curios daca are si efect :)
de trex_daemon
07 Noi 2011, 09:09
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Reetansare ceas.
Răspunsuri: 5
Vizualizări: 1522

Re: Reetansare ceas.

Multumesc pentru raspuns.
Voi incerca la un ceasornicar din zona.
de trex_daemon
06 Noi 2011, 14:45
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Reetansare ceas.
Răspunsuri: 5
Vizualizări: 1522

Reetansare ceas.

Buna ziua dle Claudiu, Revin cu o intrebare la dvs. Ceasul de mai jos a fost candva etans, dar dupa o schimbare a bateriei de catre o persoana nepriceputa garniturile au fost rupte si acum ceasul nu mai este etans. Aveti asemenea garnituri ? Daca vi-l trimit, se poate face ceva ? Cu stima, Peto Barn...
de trex_daemon
25 Aug 2011, 21:05
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Reconditionare ceas Raketa
Răspunsuri: 35
Vizualizări: 28044

Re: Reconditionare ceas Raketa

Dupa cum am promis, revin cu pozele de dupa. Calitatea pozelor nu e cea mai buna, dar va spun eu ca stralucreste :) http://img37.imageshack.us/img37/777/20110825203533.jpg http://img850.imageshack.us/img850/4670/20110825203557.jpg http://img21.imageshack.us/img21/5205/20110825203631.jpg http://img68...
de trex_daemon
10 Aug 2011, 22:10
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Reconditionare ceas Raketa
Răspunsuri: 35
Vizualizări: 28044

Re: Reconditionare ceas Raketa

Multumesc inca o data pentru ajutor!
de trex_daemon
10 Aug 2011, 10:50
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Reconditionare ceas Raketa
Răspunsuri: 35
Vizualizări: 28044

Re: Reconditionare ceas Raketa

Am trimis ceasul prin curierat astazi, ar trebui sa ajunga maine.
Am scris si nr. meu de telefon pe colet, ma puteti anunta cand e gata

Va multumesc!
de trex_daemon
09 Aug 2011, 23:07
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Reconditionare ceas Raketa
Răspunsuri: 35
Vizualizări: 28044

Re: Reconditionare ceas Raketa

Va multumesc foarte mult, dar totusi cumva ar trebui sa ma revansez :?
de trex_daemon
09 Aug 2011, 22:47
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Reconditionare ceas Raketa
Răspunsuri: 35
Vizualizări: 28044

Re: Reconditionare ceas Raketa

Multumesc pentru ajutor! Parca cel din stanga se aseamana mai bine cu vechiul cadran. Acum cel mai bine ar fi sa-l trimiteti dlui Claudiu, ca sa nu-l trimitem de 2 ori, dar nu stiu cum sa fac cu plata. Daca aveti un cont si un IBAN va pot transfera suma, daca nu se poate, atunci va trimiti in privat...
de trex_daemon
09 Aug 2011, 22:12
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Reconditionare ceas Raketa
Răspunsuri: 35
Vizualizări: 28044

Re: Reconditionare ceas Raketa

Legat de curea, am gasit niste linkuri cu curele de 18mm: http://www.biro.ro/ceasuri/CURELE-CEAS/Curele-piele-naturala/ http://www.magazine-online.ro/alexestefan/distribuitor-ceasornicari/curea-ceas-piele-de-18-mm-maro-deschis-maro-inchis-si--2149924 Sau daca are dl Claudiu, il las pe seama lui sa a...
de trex_daemon
09 Aug 2011, 21:48
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Reconditionare ceas Raketa
Răspunsuri: 35
Vizualizări: 28044

Re: Reconditionare ceas Raketa

Vaai, asta da comunitate :)
Daca ar fi toti romanii asa, s-ar mai alege ceva de tara asta.
Daca gasiti ceva, v-as fi foarte recunoscator.
Intre timp am impachetat ceasul si-l livrez dl-ui Claudiu.

Multumesc pentru ajutor!