Pai.. la 50 de lei n-a fost o pierdere enorma, dar nici investitie
Căutarea a găsit 16 rezultate
- 05 Noi 2014, 13:17
- Forum: Ceasuri Diverse
- Subiect: Atlantic Worldmaster
- Răspunsuri: 6
- Vizualizări: 4791
Re: Atlantic Worldmaster
Se pare ca a avut mecanism Poljot bagat sub capac ...
Pai.. la 50 de lei n-a fost o pierdere enorma, dar nici investitie
Pai.. la 50 de lei n-a fost o pierdere enorma, dar nici investitie
- 21 Oct 2014, 08:00
- Forum: Ceasuri Diverse
- Subiect: Atlantic Worldmaster
- Răspunsuri: 6
- Vizualizări: 4791
Re: Atlantic Worldmaster
In cazul acesta am sa vi-l trimit prin curierat.
Coletul il trimit la adresa specificata la rubrica 'Contact'. E Ok asa ?
Coletul il trimit la adresa specificata la rubrica 'Contact'. E Ok asa ?
- 20 Oct 2014, 10:43
- Forum: Ceasuri Diverse
- Subiect: Atlantic Worldmaster
- Răspunsuri: 6
- Vizualizări: 4791
Atlantic Worldmaster
Buna ziua, Ieri am cumparat de la piata de vechituri un ceas Atlantic Worldmaster de la un tiganus cu 50 de lei. Am tot cautat pe internet daca este original sau copie. Sincer, nu am gasit nici un pont in favoarea unuia sau altuia. Majoritatea au indicatorul de la secondar prevazut cu o sageata rosi...
- 30 Mai 2013, 09:45
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Vostok TU-144
- Răspunsuri: 2
- Vizualizări: 836
Re: Vostok TU-144
Multumesc pentru raspuns.
Trebuie sa ma uit daca cumva ceasul se mai afla in garantie.
In caz contrar il voi trimite dvs.
Trebuie sa ma uit daca cumva ceasul se mai afla in garantie.
In caz contrar il voi trimite dvs.
- 29 Mai 2013, 17:40
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Vostok TU-144
- Răspunsuri: 2
- Vizualizări: 836
Vostok TU-144
Buna ziua dnu Claudiu, I-am cumparat tatalui meu acum vreo 3 ani un ceas Vostok-Europe TU-144. Acum cateva zile mi s-a plans, ca, din cand in cand ( sa zicem o data la 2 saptamani) ceasul "o ia inainte" 20-30 de minute intr-o singura zi. In rest merge cu prezicie buna. Il poarta destul de ...
- 10 Noi 2011, 11:02
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Reetansare ceas.
- Răspunsuri: 5
- Vizualizări: 1522
Re: Reetansare ceas.
Am gasit un ceasornicar in zona si i-a pus o garnitura... sunt curios daca are si efect 
- 07 Noi 2011, 09:09
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Reetansare ceas.
- Răspunsuri: 5
- Vizualizări: 1522
Re: Reetansare ceas.
Multumesc pentru raspuns.
Voi incerca la un ceasornicar din zona.
Voi incerca la un ceasornicar din zona.
- 06 Noi 2011, 14:45
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Reetansare ceas.
- Răspunsuri: 5
- Vizualizări: 1522
Reetansare ceas.
Buna ziua dle Claudiu, Revin cu o intrebare la dvs. Ceasul de mai jos a fost candva etans, dar dupa o schimbare a bateriei de catre o persoana nepriceputa garniturile au fost rupte si acum ceasul nu mai este etans. Aveti asemenea garnituri ? Daca vi-l trimit, se poate face ceva ? Cu stima, Peto Barn...
- 25 Aug 2011, 21:05
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Reconditionare ceas Raketa
- Răspunsuri: 35
- Vizualizări: 28044
Re: Reconditionare ceas Raketa
Dupa cum am promis, revin cu pozele de dupa. Calitatea pozelor nu e cea mai buna, dar va spun eu ca stralucreste :) http://img37.imageshack.us/img37/777/20110825203533.jpg http://img850.imageshack.us/img850/4670/20110825203557.jpg http://img21.imageshack.us/img21/5205/20110825203631.jpg http://img68...
- 10 Aug 2011, 22:10
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Reconditionare ceas Raketa
- Răspunsuri: 35
- Vizualizări: 28044
Re: Reconditionare ceas Raketa
Multumesc inca o data pentru ajutor!
- 10 Aug 2011, 10:50
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Reconditionare ceas Raketa
- Răspunsuri: 35
- Vizualizări: 28044
Re: Reconditionare ceas Raketa
Am trimis ceasul prin curierat astazi, ar trebui sa ajunga maine.
Am scris si nr. meu de telefon pe colet, ma puteti anunta cand e gata
Va multumesc!
Am scris si nr. meu de telefon pe colet, ma puteti anunta cand e gata
Va multumesc!
- 09 Aug 2011, 23:07
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Reconditionare ceas Raketa
- Răspunsuri: 35
- Vizualizări: 28044
Re: Reconditionare ceas Raketa
Va multumesc foarte mult, dar totusi cumva ar trebui sa ma revansez 
- 09 Aug 2011, 22:47
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Reconditionare ceas Raketa
- Răspunsuri: 35
- Vizualizări: 28044
Re: Reconditionare ceas Raketa
Multumesc pentru ajutor! Parca cel din stanga se aseamana mai bine cu vechiul cadran. Acum cel mai bine ar fi sa-l trimiteti dlui Claudiu, ca sa nu-l trimitem de 2 ori, dar nu stiu cum sa fac cu plata. Daca aveti un cont si un IBAN va pot transfera suma, daca nu se poate, atunci va trimiti in privat...
- 09 Aug 2011, 22:12
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Reconditionare ceas Raketa
- Răspunsuri: 35
- Vizualizări: 28044
Re: Reconditionare ceas Raketa
Legat de curea, am gasit niste linkuri cu curele de 18mm: http://www.biro.ro/ceasuri/CURELE-CEAS/Curele-piele-naturala/ http://www.magazine-online.ro/alexestefan/distribuitor-ceasornicari/curea-ceas-piele-de-18-mm-maro-deschis-maro-inchis-si--2149924 Sau daca are dl Claudiu, il las pe seama lui sa a...
- 09 Aug 2011, 21:48
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Reconditionare ceas Raketa
- Răspunsuri: 35
- Vizualizări: 28044
Re: Reconditionare ceas Raketa
Vaai, asta da comunitate 
Daca ar fi toti romanii asa, s-ar mai alege ceva de tara asta.
Daca gasiti ceva, v-as fi foarte recunoscator.
Intre timp am impachetat ceasul si-l livrez dl-ui Claudiu.
Multumesc pentru ajutor!
Daca ar fi toti romanii asa, s-ar mai alege ceva de tara asta.
Daca gasiti ceva, v-as fi foarte recunoscator.
Intre timp am impachetat ceasul si-l livrez dl-ui Claudiu.
Multumesc pentru ajutor!