Ceas Ceas Claude Bernard Classic Automatic Date mecansim?

Pareri despre pagina web: http://www.ceasornicar.ro
petruman
Mesaje: 127
Membru din: 14 Ian 2015, 13:40

Re: Ceas Ceas Claude Bernard Classic Automatic Date mecansim

Mesaj de petruman »

Multumesc mult @mihai pt amabilitate.Chiar merg acum sa l iau.Va multumesc tuturor.Sarbatori cu pace si fericire.
petruman
Mesaje: 127
Membru din: 14 Ian 2015, 13:40

Re: Ceas Ceas Claude Bernard Classic Automatic Date mecansim

Mesaj de petruman »

Am luat ceasul...sunt incantat.....este foarte bine finisat(la cat ma pricep eu).vad ca are si armare amnuala.Oricum mult mai bine finisat mecanismul ca la un orient(din ce am vazut eu.)
mihaib78
Mesaje: 273
Membru din: 05 Iul 2016, 14:40

Re: Ceas Ceas Claude Bernard Classic Automatic Date mecansim

Mesaj de mihaib78 »

E peste Orient prietene:)
Sa il porti sanatos!!!
petruman
Mesaje: 127
Membru din: 14 Ian 2015, 13:40

Re: Ceas Ceas Claude Bernard Classic Automatic Date mecansim

Mesaj de petruman »

Dupa 24 ore de folosire ceasul merge in fata cu 15 secunde.este normal?
Mie mi se pare cam mult tinand cont ca e-ta 2824-2.
Ma gandeam la maxim 8,9 secunde.Voi ce parere aveti?multumesc
Avatar utilizator
calin gabi
Mesaje: 3019
Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Localitate: Pitesti

Re: Ceas Ceas Claude Bernard Classic Automatic Date mecansim

Mesaj de calin gabi »

Se mai lasa dupa 1 luna de purtat.
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
petruman
Mesaje: 127
Membru din: 14 Ian 2015, 13:40

Re: Ceas Ceas Claude Bernard Classic Automatic Date mecansim

Mesaj de petruman »

Am inteles.Multumesc mult.
Scrie răspuns