Sugestii imbunatatire forum
- calin gabi
- Mesaje: 3019
- Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
- Localitate: Pitesti
Re: Sugestii imbunatatire forum
Era o glumita, ideea e ca nu vad motivul stergerii zilei de nastere, te simti rau daca nu esti felicitat? Stii toate aste cu timpul nu prea mai prezinta interes, cum au disparut sms-urile de blocau reteaua, asa si cu urarile, de multe ori fara sa-ti dai seama mai scapi perioade cand nu accesezi pc-ul, pierzi sirul evenimentelor.
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
Re: Sugestii imbunatatire forum
Revin si eu cu o propunere.
Din pacate, am mai postat acelasi lucru cu ceva timp in urma insa nu a raspuns nimeni.
In primul rand, moderatorii trebuie sa semnaleze cand se face o propunere si sa raspunda daca e buna, rea si sa discutam daca merita implementata.
Propunerea era ca la rubrica "vanzari" sa existe un tip de anunt care sa fie respectat de cei care vand ceasuri. Ceva de genul:
Diametru (cu si fara coronita):
Mecanism:
Varsta:
Service:
Acte/cutie:
Pret:
Detalii suplimentare:
Vad a multime de anunturi alandala, care nu contin informatii esentiale. Daca tot e forum de specialitate, hai sa avem si o rubrica de vanzari mai ordonata. In plus, e vorba si de putina educatie, daca tot vinzi un ceas, prezinta-l cum trebuie.
Din pacate, am mai postat acelasi lucru cu ceva timp in urma insa nu a raspuns nimeni.
In primul rand, moderatorii trebuie sa semnaleze cand se face o propunere si sa raspunda daca e buna, rea si sa discutam daca merita implementata.
Propunerea era ca la rubrica "vanzari" sa existe un tip de anunt care sa fie respectat de cei care vand ceasuri. Ceva de genul:
Diametru (cu si fara coronita):
Mecanism:
Varsta:
Service:
Acte/cutie:
Pret:
Detalii suplimentare:
Vad a multime de anunturi alandala, care nu contin informatii esentiale. Daca tot e forum de specialitate, hai sa avem si o rubrica de vanzari mai ordonata. In plus, e vorba si de putina educatie, daca tot vinzi un ceas, prezinta-l cum trebuie.
Re: Sugestii imbunatatire forum
.... buna ideea, dar te-ai gandit si cat de mult de munca va avea moderatorul?
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Re: Sugestii imbunatatire forum
Achraf scrie:.... buna ideea, dar te-ai gandit si cat de mult de munca va avea moderatorul?
Da, m-am gandit si nu tre sa faca nici o munca. Pur si simplu, trebuie bagata regula asta si de acum inainte toate anunturile trebuie sa fie asa. Concomitent, toti cei care au anunturi de vanzare sa si le
modifice.
Trebuie inceput undeva chiar daca e nevoie de ceva munca, altfel nu se imbunatateste nimic.
Re: Sugestii imbunatatire forum
Am modificat Regulamentul specific ariei.

Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Re: Sugestii imbunatatire forum
salve,Claudiu scrie:Am modificat Regulamentul specific ariei.
sa inteleg ca propunerea a fost acceptata? unde se pot citi regulile revizuite?
Re: Sugestii imbunatatire forum
Perfect. Multumesc ca ati luat in serios sugestia mea. Eu zic ca schimbarea e binevenita.Gabi scrie:Aici: http://ceasornicar.ro/forum/viewtopic.php?f=6&t=11843
Re: Sugestii imbunatatire forum
LE: in completare, daca in regulament se introduce si un exemplu de anunt, un fel de "template", atunci ar fi si mai usor de reperat schimbarea si de implementat imediat.Mircea scrie:Perfect. Multumesc ca ati luat in serios sugestia mea. Eu zic ca schimbarea e binevenita.Gabi scrie:Aici: http://ceasornicar.ro/forum/viewtopic.php?f=6&t=11843
Las la aprecierea moderatorilor/adminilor ce rubrici trebuie sa contina exemplul. Gen: diametru, mecanism etc.
Re: Sugestii imbunatatire forum
Suntem in 2017... Cum e posibil sa nu poti sa faci upload direct la imagini? Sau imi scapa mie ceva?
-
MladinDorian
- Site Admin
- Mesaje: 978
- Membru din: 28 Aug 2009, 10:29
- Localitate: Timisoara
- Contact:
Re: Sugestii imbunatatire forum
Sigur va scapa...
Cu respect,
Dorian Mladin
Cu respect,
Dorian Mladin
'If you wish to control others you must first control yourself'-Miyamoto Musashi
Re: Sugestii imbunatatire forum
Au trecut mai bine de 3 ani si inca nu avem favicon pe forum. Nu ca ar fi o necesitate, insa cred ca aduce un plus de "profesionalism" site-ului.Dragos M scrie:Asta a iesit dupa cateva minute de desenat:
Am preferat sa pastrez imaginea cat mai simpla, fara elemente grafice complexe care oricum nu s-ar fi observat atunci cand ar fi fost redimensionata ca favicon.
Va pot timite si fisierul .ico prin email, sau puteti converti imaginea png in ico cu ajutorul urmatorului site: http://www.convertico.com/
EDIT
Tutorial pentru phpbb3 (limba engleza):
https://www.phpbb.com/kb/article/adding-a-favicon/
Re: Sugestii imbunatatire forum
1. Mărirea timpului de editare pana la următorul post.
2. Funcția de căutare sa includa si Cafenea.
2. Funcția de căutare sa includa si Cafenea.
AR1070-56E
Re: Sugestii imbunatatire forum
Nu ma pricep prea bine dar cumva ar putea fi posibil (si poate mai simplu) sa se faca un fel de inlocuire a tipului de forum cu unul mai modern care are multe alte functii pe care unii si le doresc ?
Presupun ca exista o modalitate prin care datele, mesajele sa ramana, nu ?
Presupun ca exista o modalitate prin care datele, mesajele sa ramana, nu ?
Re: Sugestii imbunatatire forum
Acest forum poate fi accesat prin tapatalk?
Am incercat si nu am reusit.
Am incercat si nu am reusit.






