Sugestii imbunatatire forum

Pareri despre pagina web: http://www.ceasornicar.ro
Scrie răspuns
Avatar utilizator
calin gabi
Mesaje: 3019
Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Localitate: Pitesti

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de calin gabi »

Era o glumita, ideea e ca nu vad motivul stergerii zilei de nastere, te simti rau daca nu esti felicitat? Stii toate aste cu timpul nu prea mai prezinta interes, cum au disparut sms-urile de blocau reteaua, asa si cu urarile, de multe ori fara sa-ti dai seama mai scapi perioade cand nu accesezi pc-ul, pierzi sirul evenimentelor.
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân
Mircea
Mesaje: 1475
Membru din: 12 Mar 2015, 18:00

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de Mircea »

Revin si eu cu o propunere.

Din pacate, am mai postat acelasi lucru cu ceva timp in urma insa nu a raspuns nimeni.
In primul rand, moderatorii trebuie sa semnaleze cand se face o propunere si sa raspunda daca e buna, rea si sa discutam daca merita implementata.

Propunerea era ca la rubrica "vanzari" sa existe un tip de anunt care sa fie respectat de cei care vand ceasuri. Ceva de genul:

Diametru (cu si fara coronita):
Mecanism:
Varsta:
Service:
Acte/cutie:
Pret:
Detalii suplimentare:





Vad a multime de anunturi alandala, care nu contin informatii esentiale. Daca tot e forum de specialitate, hai sa avem si o rubrica de vanzari mai ordonata. In plus, e vorba si de putina educatie, daca tot vinzi un ceas, prezinta-l cum trebuie.
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de Achraf »

.... buna ideea, dar te-ai gandit si cat de mult de munca va avea moderatorul?
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Mircea
Mesaje: 1475
Membru din: 12 Mar 2015, 18:00

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de Mircea »

Achraf scrie:.... buna ideea, dar te-ai gandit si cat de mult de munca va avea moderatorul?

Da, m-am gandit si nu tre sa faca nici o munca. Pur si simplu, trebuie bagata regula asta si de acum inainte toate anunturile trebuie sa fie asa. Concomitent, toti cei care au anunturi de vanzare sa si le
modifice.

Trebuie inceput undeva chiar daca e nevoie de ceva munca, altfel nu se imbunatateste nimic.
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de Claudiu »

Am modificat Regulamentul specific ariei.
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Mircea
Mesaje: 1475
Membru din: 12 Mar 2015, 18:00

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de Mircea »

Claudiu scrie:Am modificat Regulamentul specific ariei.
salve,

sa inteleg ca propunerea a fost acceptata? unde se pot citi regulile revizuite?
Avatar utilizator
Gabi
Site Admin
Mesaje: 2011
Membru din: 28 Mai 2006, 17:58

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de Gabi »

Mircea
Mesaje: 1475
Membru din: 12 Mar 2015, 18:00

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de Mircea »

Perfect. Multumesc ca ati luat in serios sugestia mea. Eu zic ca schimbarea e binevenita.
Mircea
Mesaje: 1475
Membru din: 12 Mar 2015, 18:00

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de Mircea »

Mircea scrie:
Perfect. Multumesc ca ati luat in serios sugestia mea. Eu zic ca schimbarea e binevenita.
LE: in completare, daca in regulament se introduce si un exemplu de anunt, un fel de "template", atunci ar fi si mai usor de reperat schimbarea si de implementat imediat.

Las la aprecierea moderatorilor/adminilor ce rubrici trebuie sa contina exemplul. Gen: diametru, mecanism etc.
sosox
Mesaje: 12
Membru din: 04 Mai 2017, 17:54

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de sosox »

Suntem in 2017... Cum e posibil sa nu poti sa faci upload direct la imagini? Sau imi scapa mie ceva?
MladinDorian
Site Admin
Mesaje: 978
Membru din: 28 Aug 2009, 10:29
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de MladinDorian »

Sigur va scapa... :wink:
Cu respect,
Dorian Mladin
'If you wish to control others you must first control yourself'-Miyamoto Musashi
Dragos M
Mesaje: 619
Membru din: 26 Noi 2013, 18:04
Localitate: Timisoara

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de Dragos M »

Dragos M scrie:Asta a iesit dupa cateva minute de desenat:

Imagine

Am preferat sa pastrez imaginea cat mai simpla, fara elemente grafice complexe care oricum nu s-ar fi observat atunci cand ar fi fost redimensionata ca favicon.

Imagine

Va pot timite si fisierul .ico prin email, sau puteti converti imaginea png in ico cu ajutorul urmatorului site: http://www.convertico.com/

EDIT
Tutorial pentru phpbb3 (limba engleza):
https://www.phpbb.com/kb/article/adding-a-favicon/
Au trecut mai bine de 3 ani si inca nu avem favicon pe forum. Nu ca ar fi o necesitate, insa cred ca aduce un plus de "profesionalism" site-ului. :wink:
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de Zar »

1. Mărirea timpului de editare pana la următorul post.
2. Funcția de căutare sa includa si Cafenea.
AR1070-56E
Avatar utilizator
armyn16
Mesaje: 79
Membru din: 12 Feb 2016, 20:58

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de armyn16 »

Nu ma pricep prea bine dar cumva ar putea fi posibil (si poate mai simplu) sa se faca un fel de inlocuire a tipului de forum cu unul mai modern care are multe alte functii pe care unii si le doresc ?

Presupun ca exista o modalitate prin care datele, mesajele sa ramana, nu ?
Avatar utilizator
bonheur
Mesaje: 1972
Membru din: 10 Iun 2012, 00:32
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii imbunatatire forum

Mesaj de bonheur »

Acest forum poate fi accesat prin tapatalk?
Am incercat si nu am reusit.
Scrie răspuns