Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 07:34

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 158 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 02 Mar 2010, 19:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Iun 2008, 15:45
Mesaje: 2622
Localitate: Banat
Si eu le-am pus pe un dvd...cand sunt toate poate dvd-urile o sa faca un tur prin tara, nu?

_________________
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu
Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Mar 2010, 19:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iun 2008, 16:23
Mesaje: 1564
Localitate: Bucuresti
Gabi scrie:
Il poti urca pe un torrent sau site de download, urmand a oferi linkul prin mesaj privat ?
Te-ar scuti de niste batai de cap.

De acord d-nul Gabi ....dar....
"adrian_bc wrote:
Credeti ca este posibil ca prezentarile/prelegerile de la intalnire sa fie inregistrate si apoi uploadate pe forum/sau un site de filesharing. Astfel sa fie disponibile si pentru cei care nu vor participa.

Multumesc frumos!

Teoretic da....cu acordul participantilor....
La intalnirea de anul trecut eu am facut un DVD pe care l-am pasat si lui Montana si nu cred ca cineva l-a dorit ,cerut ....si nu l-a primit....
Cu torente.ro & etc...eu nu sunt adeptul..."
DVD-ul No. 1 a plecat la Arad la Claudiu...sa-l vizioneze....cum am acordul lui este public pentru forumisti la cerere.....free of charge .

_________________
Homo suus fortuna faber est.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Mar 2010, 21:36 
Neconectat

Membru din: 05 Feb 2010, 16:57
Mesaje: 78
Localitate: Cluj Napoca
Salutare tuturor!

In cazul in care hotarati ca este OK sa puneti la dispozitia tuturor DVD-ul, vreau sa va informez ca am posibilitatea sa ofer un hosting de o capacitate rezonabila (5GB) pentru o perioada de aproximativ 2 saptamani. Suficient timp ca toti cei interesati sa poata descarca materialul.

Desigur, mai intai trebuie sa intru eu in posesia materialului (cel care l-a creat sa faca upload pe un anumit server indicat de mine, prin FTP, sau gasim alta solutie). Oricum, astea sunt detalii tehnice pe care le putem discuta ulterior.

Nu stiti cat de rau imi pare ca nu am putut participa...

O seara buna,
Ovidiu


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Mar 2010, 23:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Ian 2008, 13:12
Mesaje: 888
Localitate: Bucuresti
am adaugat si eu niscaiva poze, se pot vedea aici

_________________
If time is money, I'll spend my money on time.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Mar 2010, 13:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Sep 2008, 13:32
Mesaje: 215
Localitate: Chateauroux
Cu putina intarziere, imi scriu si eu impresiile, legat de aceasta intalnire, pentru mine fiind prima de acest gen.
Am simtit o bucurie vazand pe o parte din cei ce scriu pe acest forum, sau avand posibilitatea sa stau de vorba cu unii dintre ei, sa le strang mana. Sunt fericit ca l-am intalnit pe d-l Schauer.
Ma rezum sa spun ca a fost foarte frumos si organizat.
Felicitari celor implicati.

Legat de cei implicati, un prieten, proaspat forumist si participant la intalnire, si un incepator in ale ceasurilor(ca si mine), imi spunea cat de frumos este, ce bine e ca exista aceasta comunitate; ...si mi-a "trantit" o intrebare: cine organizeaza treaba asta, si cine suporta totul?
Marturisesc ca nu am stiut sa-i raspund, pentru simplu fapt ca nu stiu; doar pot presupune. Am realizat ca atunci cand faci ceva bine, nu poti sa nu te intrebi, cine s-a dedicat acestei munci. Si am realizat ca din ce s-a scris si despre celelalte intalniri(la care nu am participat), aceasta a fost de departe un mare plus. Am tras concluzia, ca la a treia intalnire, s-a schimbat ceva(in bine), s-a trecut la o noua etapa-poate chiar prezenta d-lui Jorg Schauer, a adus acest plus. Asta inseamna ca nimeni de aici nu si-ar dori ca urmatoarea intalnire sa fie mai putin frumoasa decat cea din acest an.
Si plecand de la intrebarea prietenului meu, ma intreb, ce putem face noi forumistii si participantii, ca aceste intalniri sa se mentina la acest nivel, daca nu mai sus.
E important ca cei implicati sa decida ce vor, si poate ne vom implica si noi ceilalti, sau unii, si vom incerca sa ajutam aceasta comunitate.
Sunt convins ca nu a fost si nu va fi usor sa organizezi asa ceva.
Eu as vrea sa aflu cine e in spatele acestei munci, daca are nevoie de ajutor, de ce fel de ajutor;as vrea sa aflu daca si cum pot contribui, pentru ca urmatoarea intalnire sa nu fie mai prejos.
Ceva imi spune, ca toti de aici care apreciem aceasta comunitate, vrem acest lucru.

Va rog, sa nu "aruncati" cu pietre. Daca am gresit scriind aceste randuri, rog sa fie sterse.

_________________
E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca.
A.De Saint-Exupery


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Mar 2010, 13:46 
Neconectat

Membru din: 14 Apr 2009, 21:24
Mesaje: 565
Cu o doza mare de rusine, tin sa spun ca as vrea sa contribui la ajutorul financiar pentru organizarea intalnirii de la Moeciu... Cu o doza de rusine, pentru ca nu m-am gandit pana acum... :oops: Sigur cineva a platit agendele, calendarele, si tot restul... Le multumesc pe aceasta cale celor ce au facut un asemenea efort pe care l-am apreciat verbal, dar acum e momentul sa il apreciez si financiar!

Va rog sa ma ajutati, spunandu-mi cum sa fac sa apreciez financiar efortul acestor oameni minunati, carora le multumesc din nou!

(multumesc zach pt postare!)

_________________
Some people call it obsession, i call it passion.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Mar 2010, 13:50 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 4458
Localitate: Balanesti,capital
bogdan_fondrea scrie:
Cu o doza mare de rusine, tin sa spun ca as vrea sa contribui la ajutorul financiar pentru organizarea intalnirii de la Moeciu... Cu o doza de rusine, pentru ca nu m-am gandit pana acum... :oops: Sigur cineva a platit agendele, calendarele, si tot restul... Le multumesc pe aceasta cale celor ce au facut un asemenea efort pe care l-am apreciat verbal, dar acum e momentul sa il apreciez si financiar!

Va rog sa ma ajutati, spunandu-mi cum sa fac sa apreciez financiar efortul acestor oameni minunati, carora le multumesc din nou!

(multumesc zach pt postare!)


+1 :oops: :oops: :oops:


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Mar 2010, 15:52 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 1712
Salutare tuturor!
Am rugamintea pentru toti cei care au avut prezentari la Moeciu sa mi le trimita via e-mail sau sa le puna pe transfer.ro pe adresa ccc@gmail.com!
Cu multumiri!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Mar 2010, 16:26 
Neconectat

Membru din: 15 Oct 2007, 22:16
Mesaje: 403
Localitate: Cluj-Napoca
Sustin punctul de vedere al lui Elnico si al lui Zach. Categoric voi contribui si eu.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Mar 2010, 19:35 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Va multumesc pentru intentii! :mrgreen:

dar totodata va rog sa nu stringeti sau sa adunati bani.
Fiind vorba despre o intilnire Ceasornicar.ro,deocamdata consider ca este de datoria mea sa suport cheltuielile legate de aceasta intilnire.
Iar daca v-ati simtit bine,atunci cu siguranta a meritat!

Multumirea mea sufleteasca si aprecierile voastre sunt mai presus decit banii! :wink:

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Mar 2010, 19:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 1734
Localitate: Bucuresti
In cazul asta, multumim inca o data. :D

ImagineImagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Mar 2010, 20:38 
Neconectat

Membru din: 19 Apr 2009, 13:22
Mesaje: 239
Localitate: CLUJ NAPOCA
Mare om mare caracter CLAUDIU.Sper sa ajung sa dau mana cu domnia sa intr-o zi.Am cazut in depresie de cind am vazut pozele din topic.FELICITARI !!

_________________
TERRA !! ENTITATE VIE. SALVATI-O


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Mar 2010, 20:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iun 2008, 16:23
Mesaje: 1564
Localitate: Bucuresti
monocord scrie:
Mare om mare caracter CLAUDIU 2.Sper sa ajung sa dau mana cu domnia sa intr-o zi.Am cazut in depresie de cind am vazut pozele din topic1.FELICITARI !!

1. Nu glumii....eu cand m-am intors de la Geneva acasa acum 6 ani am luat Prozac mai bine de 4 luni...tot e o facilitate in Romania ...se da fara reteta in prezent !
2. Un Domn care ii place ce face !

_________________
Homo suus fortuna faber est.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Mar 2010, 21:05 
Neconectat

Membru din: 19 Apr 2009, 13:22
Mesaje: 239
Localitate: CLUJ NAPOCA
No problem mnm ,eu iau PAROXETINA juma de pastila dimineata.Rezultatul unui atac de panica dupa ceva probleme.Stiu cum e .Dar acuma nu e pericol.Mai precis era sa zic ca am cazut in melancolie.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 03 Mar 2010, 21:13 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Mesaje: 8186
Ma alatur si eu colegilor care multumesc celor ce s-au ocupat de organizarea reusitei intalniri de la Moeciu: Claudiu, Montana [aka Catalin ;-)], Grig, iEdi si toti ceilalti participanti (inclusiv Mr. Schauer si nu in ultimul rand Doamnele & Domnisoarele care au dat o frumoasa pata de culoare acestei "reuniuni de familie", as putea sa spun), fara al caror entuziasm intalnirea ar fi fost mai saraca.
Cred ca dorinta noastra de a repeta evenimentul cat mai curand spune totul despre aceasta intalnire.

Eu sper sa termin de retusat prezentarea "Juvenia" si apoi sa primesc un feedback specializat de la Lucian Marcu (nici nu stii cat ma bucur ca te-am intalnit!) si sa postam pe forum acel 'review'.

Sunt convins ca peste 5-10 ani o sa ne uitam cu mandrie in urma la felul in care a crescut comunitatea noastra!

PS. Sa nu-i uitam nici pe dragalasii de copii, mai mici sau mai mari, si desigur pe domnul Burlan Sr., a carui prezenta discreta a dat intalnirii o distinctie aparte.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 158 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România