Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 07:48

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Aplicare regulament
MesajScris: 03 Noi 2016, 19:50 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2007, 21:06
Mesaje: 944
Localitate: Iasi
Dragi moderatori, administratori si proprietar,
astazi, in sectiunea Poze, subsectiunea "Ce purtati astazi", au fost sterse, total sau partial, mai multe mesaje. Autori ale respectivelor postari: valentin1234, subsemnatul, clipper, achraf si blowup.
Deduc ca a fost incalcat un anume punct al regulamentului.
Intrucat aceasta incalcare a fost facuta de cineva, pot afla, va rog, ce masuri s-au luat impotriva sa?

Si, apropo, care din cele doua regulamente mai este in vigoare?
Caci sunt prevederi care se bat cap in cap.

_________________
Fiecare dintre cei cu care te intalnesti in orice zi duce o lupta despre care tu nu stii nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 03 Noi 2016, 20:59 
Neconectat

Membru din: 08 Mar 2013, 23:38
Mesaje: 1011
Get a life!
Iti dai seama ca este un forum IN MEDIU VIRTUAL, cu useri cu care nu vei interactiona in realitate mai nicidata?
Vezi unul nesuferit? Da-i o replica inteligenta si mergi mai departe. :roll:


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 03 Noi 2016, 21:11 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2007, 21:06
Mesaje: 944
Localitate: Iasi
cataradoi scrie:
Get a life!
Iti dai seama ca este un forum IN MEDIU VIRTUAL, cu useri cu care nu vei interactiona in realitate mai nicidata?
Vezi unul nesuferit? Da-i o replica inteligenta si mergi mai departe. :roll:


Probabil dumneata nu ai interactionat niciodata cu vreunul din membrii forumului! Nu e cazul meu, nici pe departe.
Exista multe topicuri deschise despre intalnirile anuale "ceasornicar.ro".
Oricum, multumesc pentru opinie.

_________________
Fiecare dintre cei cu care te intalnesti in orice zi duce o lupta despre care tu nu stii nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 03 Noi 2016, 21:24 
Neconectat

Membru din: 17 Iun 2009, 12:37
Mesaje: 5812
[quote="grig"...Intrucat aceasta incalcare a fost facuta de cineva, pot afla, va rog, ce masuri s-au luat impotriva sa?...[/quote]

In calitate de moderator as fi curios sa aflu ce masuri vor fi luate impotriva unui membru care isi creeaza conturi clona, injura moderatorii prin m.p. si care nu a mai avut o contributie constructiva pe acest forum de ani de zile.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 03 Noi 2016, 22:11 
Neconectat

Membru din: 08 Mar 2013, 23:38
Mesaje: 1011
Mai bine! Tine minte replica un an si dai-o cu proxima ocazie cand il vezi. :lol:


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 03 Noi 2016, 22:17 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2007, 21:06
Mesaje: 944
Localitate: Iasi
Alexvintage scrie:
In calitate de moderator as fi curios sa aflu ce masuri vor fi luate impotriva unui membru care isi creeaza conturi clona, injura moderatorii prin m.p. si care nu a mai avut o contributie constructiva pe acest forum de ani de zile.


"Stimate" Alex Clej,
1. proprietarul forumului a decis, acum ceva timp, ca discutiile prin MP nu se supun regulamentului forumului. Cere-i dumnealui socoteala ca te-am injurat prin MP
2. Nu vad nicaieri in regulament vreo prevedere care cuantifica ceea ce dumneata numesti "contributie constructiva". Prin urmare nici o masura nu poate fi luata impotriva acestor MEMBRI FARA CONTRIBUTII.
3. Nu a fost vorba de nici o clona, abuzurile dumitale legate de acea postare cu culoarea tiganeasca a ceasului respectiv m-au facut sa decid revenirea pe acest forum.

Sat fara caini.

_________________
Fiecare dintre cei cu care te intalnesti in orice zi duce o lupta despre care tu nu stii nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 03 Noi 2016, 22:48 
Neconectat

Membru din: 17 Iun 2009, 12:37
Mesaje: 5812
grig scrie:
.... proprietarul forumului a decis, acum ceva timp, ca discutiile prin MP nu se supun regulamentului forumului. Cere-i dumnealui socoteala ca te-am injurat prin MP...

1 - Felicitari pentru tupeu.
2 - Probabil ca anumite deficiente mnestice va impiedica sa va amintiti de contul deschis sub numele de "god".
In rest; sat fara caini dar plin de drojdieri.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 03 Noi 2016, 22:56 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Dupa cum am scris,eu sunt plecat la Ploiesti,la muzeul Ceasului,posibilitatile de a accesa forumul sunt mai scazute,activitatea principala a acestor zile fiind sustinerea unor lucrari de specialitate.
Drept pentru care nu stiu despre ce este vorba. In principiu ,de aceea exista moderatori,pentru a lua masurile necesare in diferite situatii.
Daca exista reclamatii,va rog se le faceti mai exact si detailat,i pe caile sugerate-pm-pentru a putea analiza cele petrecute.
Cat despre "satul fara caini" este o expresie care ma face sa cred ca de fapt este doar o frustrare directionata in particular asupra cuiva,refulata pe toata lumea.

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 03 Noi 2016, 23:16 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2007, 21:06
Mesaje: 944
Localitate: Iasi
Claudiu scrie:
In principiu ,de aceea exista moderatori,pentru a lua masurile necesare in diferite situatii.


Exact despre asta e vorba, moderatorul Alex Clej aplica regulamentul (CARE REGULAMENT?) dupa bunul plac, arbitrar, tolereaza excesele verbale, flame-urile si atacurile la persoana ale unor membri, ba chiar dumnealui are exprimari acide la adresa unor membri, nepotrivite pentru un moderator.
Mi se va spune ca acesta este un spatiu privat, si daca nu-mi convine pot sa ma retrag.
Sa fie oare chiar asa? Chiar si intr-un spatiu privat exista reguli de comportament pentru toata lumea, cu atat mai mult pentru moderatori, cei desemnati sa reprezinte proprietarul in absenta acestuia.

_________________
Fiecare dintre cei cu care te intalnesti in orice zi duce o lupta despre care tu nu stii nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 03 Noi 2016, 23:41 
Neconectat

Membru din: 07 Iul 2012, 17:52
Mesaje: 1117
Moderatorul este ocupat cu anunturile de vanzare care incalca si ele , regulamentul. Eu nu am raspuns la atac, in cele din urma , dupa interventia celor cu bun simt, a intervenit cineva ... . Multumesc celor care au vazut ceasul . Moderatorul e ocupat cu samsareala si concureaza cu cei din bransa ... viewtopic.php?f=20&t=34336

_________________
Tokoloshe ... snobletea obliga.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 04 Noi 2016, 09:01 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3133
Localitate: Dublin
Ca de obicei, in ultimii ani pe ceasornicar.ro, hotul striga: "hotii!!!!" iar trollul, ca sa fiu explicit....striga "trolliiii!!" :roll:
Nu moderatorii sunt, in cazul asta, problema, ci lipsa unui Vlad Tepes care sa stearga fara mila conturile acelor membri
care nu au un dram de respect, in primul rand, pentru munca lui Claudiu si...apoi, pentru comunitatea care, de voie de
nevoie....le gazduieste cele 1,2,3....5.....7.....conturi 8)

Si ca sa nu las loc de interpretari, DA, ma refer in primul rand la grig si la BJ care, prin deschiderea si alimentarea
acestui topic inutil si-au creat inca o platforma de pe care sa-si reverse frustrarile si lipsa de respect pentru ceilalti prin atacuri
la persoana, defaimare si denaturarea adevarului!! :roll:

Vreau sa va amintesc, domnilor trolli, ca atitudinea voastra regretabila arata, in primul rand, un foarte scazut respect de sine
si....inainte de a va cere sa respectati ceasornicar.ro, va cer sa va respectati putin pe voi insiva, daca mai puteti 8) Si apoi, tot
daca mai puteti, sa scrieti cateva randuri despre.....ceasuri.....

Hai spor d'acilea!

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 04 Noi 2016, 09:50 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2007, 21:06
Mesaje: 944
Localitate: Iasi
Exact, trollul striga "trollii"!
In topicul despre care vorbeam, dupa ce blowup a postat imaginea cu ceasul Eterna, dumneata, fix ca un troll, ai scris asta:

Imagine

Cat de prosti ne crezi incat sa iti inchipui ca nu ne-am prins ce ai vrut sa scrii prin "BJ"? (inca scris cu majuscule si ingrosat)

Tot mesajul a fost un flame ordinar pentru care orice moderator corect ti-ar fi dat macar avertisment.
Si mai ai tupeul sa scrii aici despre corectitudine si respect!
Iar analiza dumitale psihologica nu-si are rolul aici, e doar un atac mizerabil la persoana. Imi produce greata.

_________________
Fiecare dintre cei cu care te intalnesti in orice zi duce o lupta despre care tu nu stii nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 04 Noi 2016, 10:37 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3133
Localitate: Dublin
Bah......acum toata lumea vede cum ai raspuns tu unui post apreciativ, scris de mine, la adresa unui coleg 8)
Despre greata, ti se trage de la uitatul in oglinda, de azi dimineata - na ca am facut si o rima......

Cred ca in principiu, poti sa scrii ce vrei.....atata timp cat esti lasat....DAR....tu stii ce fel de "om" esti, si eu stiu....
si tu stii ca eu stiu.....deci.... :( da-i inainte.....

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 04 Noi 2016, 12:08 
Neconectat

Membru din: 03 Iul 2012, 10:03
Mesaje: 924
Cat mult timp liber aveti. Va invidiez sincer!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 04 Noi 2016, 12:52 
Neconectat

Membru din: 30 Aug 2016, 19:00
Mesaje: 122
Localitate: Predeal
De ce nu va puteti bucura doar de ceasuri ? Frumoase , urate , ieftine sau scumpe , originale sau copiate , toate sunt ceasuri si reprezinta pasiunea celor ce sau adunat aici . Multi in necunostinta de cauza spun prostii despre ele (nici eu nu sunt un cunoscator) si sunt taxati taios de altii care cred ca au mai mult habar , altii sunt taxati pentru ca se intereseaza de un "asa zis ceas" ieftin si ti se raspunde ca aici se vorbeste doar despre ceasuri "adevarate".

Dupa parerea mea ceas se numeste tot ce incepe de la un simplu bat infipt in pamant care urmareste unde cade umbra de la soare , pana la cele mai scumpe si cele mai extraordinare bijuterii pe care nimeni de pe acest forum nu si le-ar putea permite.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România