Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 11:06

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 04 Noi 2016, 17:29 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Daca Lucian/Blowup macar a incercat sa se abtina de la creearea de flame, grig vad ca nu reuseste.
Grig,stii care este nedumerirea mea? Ca nu stiu ce doresti de fapt. Am vazut mai multe referiri ale tale la "ce ai facut tu pentru acest Forum". Ok,ai facut ce ai facut,au facut si altii altele,si fac multi in fiecare zi ,aici,impartasind in mod placut si cu bun simt,pasiunea pentru ceasuri. Dar,ce consideri tu ca ai facut pentru Forum,este din pacate de mult umbrit de ceea ce faci acum. Iar toti cei care fac si formeaza acest Forum nu vor aprecia ceea ce ai facut in trcut daca ceea ce faci acum este lipsit de colegialitate si apreciere fata de ceilalti.
Cerd ca energia ta ar trebui redirectionata,aici pe forum macar,intr-o directie pe cae sa o apreciem cu totii,in caz contrar,ne vom vedea obligati sa ne despartim,chiar daca o facem cu parere de rau,de dragul amintirilor de demult.
Tu te-ai mai despartit de noi,cu surle si trambite,dar ai fost reprimit fara comentarii,reprosuri sau alte lucruri de acest gen. Lucru pe cae tu nu-l apreciezi. Nici noi nu putem aprecia modul in care consideri tu sa contribui la dezvoltarea si crestera frumoasa a acestei comunitati.
Grig,inainte de a raspunde la acest mesaj,am sa te rog sa te gandesti bine,daca doresti poti sa ma suni ca sa te lamuresc mai bine asupra a ceea ce am vrut sa subliniez cu acest mesaj,si abia dupa aceea sa scrii aici.

Si ca sa nu ramaneti nelamuriti,maine probabil am sa sterg acest topic.
Toate bune de la Ploiesti! :wink:

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 04 Noi 2016, 19:32 
Neconectat

Membru din: 07 Iul 2012, 17:52
Mesaje: 1117
Eu am facut ce ai spus si am sa incerc sa fac asta si de acum incolo. Am o rugaminte, nu este una noua, este vorba despre echidistanta si corectitudine. Vezi in acest context atitudinea moderatorului pentru care regulamentul este cel mult o gluma, vezi talciocul in care este transformat forumul . Restul tine, probabil, de orgolii , frustrari etc . Nu sunt eu in masura sa judec cine si ce a facut pentru forum dar este sigur ca cei de regula implicati in " dispute" , relativ noi aici pe forum , nu au facut nimic . Prezentarile exagerate facute unor ceasuri sub mediocre ,care apar concomitent ori ulterior la vanzare sunt doar foarte mica si chiar josnica publicitate. Exclud de aici pe cei care, pentru a intretine pasiunea, uneori, vand...

_________________
Tokoloshe ... snobletea obliga.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 04 Noi 2016, 19:35 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Sunt deacord cu tine in mare parte,mai ales la partea cu " reclama" mai pe fata sau mai ascunsa.
Este un fenomen greu de controlat,si aici cred ca estei deqcord cu mine. Daca ai solutii la aceasta problema,putem discuta pe privat.
Multumesc.

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 04 Noi 2016, 20:24 
Neconectat

Membru din: 07 Iul 2012, 17:52
Mesaje: 1117
Este extrem de simplu si nu inventati voi sitemul/roata. Daca ceasul este la vanzare nu este pe forum sub forma de imagine, prezentare etc. din partea vanzatorului , evident pe durata in care este pus la vanzare. Cine urmareste asta ? Onor moderatorul foarte bucuros cand a fost numit .... Daca ceasul a fost prezent anterior anuntului de vanzare este firesc sa fie permis, faceti regula ex.emplu nu prezentati ceasul pe forum cu x zile anterior anuntului de vanzare etc. . Renuntati la cele 50 de posturi obligatorii, nu au cernut nimic. Nu au adus nimic... .Nu in ultimul rand , schimbati moderatorul ....

_________________
Tokoloshe ... snobletea obliga.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 04 Noi 2016, 20:55 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2007, 21:06
Mesaje: 944
Localitate: Iasi
Draga Claudiu,
1. Nu stiu de unde ai scos atat de multele referiri ale mele asupra a "ceea ce am facut eu pentru forum", inafara unui MP trimis tie. Insa DA, ce am facut eu pentru el, va mai trece multa apa pe Dunare pana cineva va face ceva de acest calibru.
2. Nu stiu de unde ai scos "surlele si trambitele" cu care spui ca m-am despartit. Doar am trimis cate un MP celor pe care i-am stimat si respectat aici. Topicul despre plecarea mea a fost initiat de altcineva, probabil faci, gresit, referire la el.

Daca tu consideri ca e ok ca membri ai forumului sa se adreseze altor membri cu apelativul "Blowjob"iar moderatorii sa tolereze asta, ramai cu ei.

Imagine

Doua regulamente, niciunul respectat, moderator care face ce vrea el, ca vechilul pe mosie.

_________________
Fiecare dintre cei cu care te intalnesti in orice zi duce o lupta despre care tu nu stii nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 04 Noi 2016, 22:42 
Neconectat

Membru din: 03 Aug 2016, 13:19
Mesaje: 235
Eu unul a-si fii inchis de mult contul lui Grig si Blowup,pe acest forum.
Fara dar sau poate.!
Scurt si la obiect.
Dupa cum am inteles,voi doi a-ti insultat si criticat cam toata lumea pe aici,nou veniti sau veterani ai forumului.
Chiar daca unul ar posta si un ceas cu baterie,nu cred ca sunteti voi doi in grad sa criticati ceasul omului.
Nu iti place,taci,ca nu ti-a cerut nimeni opinia ta.
Nu sunteti voi doi avocatii nimanui,si nu cred ca intereseaza pe cineva sa va vada tot timpul intervenind fara sens.
Apoi,a-ti jignit moderatorii si pe Dl Claudiu,initiind asemenea discutii pe un forum international,unde nu au sens asemenea prostii.(si daca am inteles bine insultand prin mp un moderator)
Nu stiu ce a-ti facut voi in trecut pentru acest forum,dar de cand sunt eu inscris,am auzit(si vazut) numai porcarii din partea ta mister Grig si Blowup..


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 04 Noi 2016, 23:44 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3133
Localitate: Dublin
:cry: De ani de zile incerc sa inteleg ce e in neregula cu ceasornicar si de ce, sistematic, apar useri care nu au pic de respect pentru forum, pentru Claudiu, pentru simpli membri sau pentru moderatori?!?

Acuma....parca parca se face putina lumina....si e foarte simplu: PENTRU CA SE STA DE VORBA CU EI, PENTRU CA LI SE PERMITE! Pentru ca, in numele unor vechi "contributii" sunt tolerate rautatea, frustrarea refulata si, uneori....grobianismul........

Eu nu am timp sa vanez postari si sa fac print screen cu ce zice unul sau altul, dar nu trebuie sa cauti prea mult (BJ):

Citat:
Colectionez ceasuri cu mecanisme automatice indiferent de sursa. Imi mentin parerea, pretul este exorbitant pentru raportul oferit. Am studiat modelul cu multa atentie ( pe viu) si nu este departe de noul Swatch Irony System 51 cu pretul de 190 eur ori Seiko 5 ... . Va rog sa nu ma intelegeti gresit, nu este un ceas prost , este doar prea mult prea scump pentru ce ofera .


Cam ce incearca sa spuna aici, unui coleg care modereaza superb si cu modestie exemplara, sectiunea "ruseasca" si care este suficient de pasionat pentru a plati 1000 euro pe un ceas Made in Russia? Cu ce si pe cine ajuta mesajul din citat?!? Sensul este
ca heimdalg e un fraier naiv care a uitat sa ceara aprobarea/binecuvantarea uriasului colectionar Lucian Marcu?!?

Uite d-aia, pentru mine, LM va fi intotdeauna Blowjob iar grig.....fratele lui mai mic si spectaculos......Deepthroat!
Cam atata respect mi-a mai ramas si iata....li-l ofer pe tot, fara rezerve, la schimb cu respectul pe care ei il ofera forumului :roll:

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 05 Noi 2016, 01:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
Ma mancau degetele sa scriu si eu un rand aici, dar m-am abtinut. Cand am citit ca dragul de Claudiu a scris ca va sterge topicul, nu m-am mai putut tine si iata ca - mi-am dat drumul...(?!?).
Nu este user pe acest topic in a carui postare sa nu-mi fi spus: "aici are dreptate". In primul rand, vorbind despre acest forum, respectiv despre amfitrionul nostru, am ajuns sa apreciez mult forma in care se afla (forumul, nu Claudiu) si mai ales rabdarea sa (a lui Claudiu, nu a forumului ;-) ).
Cu privire la pretentiile unora de prezentare a ceasurilor " de ceasuri", sa stiti ca pe forumuri "straineze" cu alt profil (pe unde rareori haladuiesc) sunt prezentate diverse piese/chestii care, transpuse pe domeniul de fata, au alura si faima unui ...Ruhla, sa zicem - sau ma rog, ce asociere defavorabila vreti, daca ati prins ideea. Ei bine, nu am citit remarci acide pe ideea "stiftului" in cauza, ci mai degraba ceva de genul: "multumesc pentru prezentare". In definitiv, un forum ca acesta, ca cele la care am facut referire - si in fapt, cam orice forum - nu este conceput doar pentru " icre negre", fie ele de Beluga, de Manciuria... Ca unora le vine greata cand vad icre de fasole, e alta treaba.
Revin la Claudiu si la forumul sau, spunand aluziv:" Nici in Israel n-am intalnit atata..." RABDARE. A fost o vreme in care nu l-am inteles, cand chiar l-am criticat pentru asta, ca in cele din urma, sa-l inteleg si sa- admir! Aici este una din "pietrele din bolta" pe care unii useri le arunca, ne-vazand rostul. Rabdarea de care da dovada Claudiu cu fiecare user, fie ca userul respectiv este "piatra de temelie" cu statut (si pretentie/moft) vechi, fie ca este o piatra mica si "nevrednica", dar care "fixeaza bolta", adica pe intelesul alor "bazati", intregesc in mod armonios constructia ce se vrea a fi CEASORNICAR.RO.
Asta e unul din marile merite a lui Claudiu, ca desi proprietar al acestui forum, nu l- vazut niciodata sa isi exprime public infatuarea, grosolania, mizeria de care noi in general, dar mai ales NOI (cei ce am scris pe acest topic IN SPECIAL) am facut-o deseori.
Nu este postare pe acest topic in care sa nu-mi fi spus: "...aici are dreptate...". Dar oricata dreptate ati avea, unde-i mandrie, e si prostie.
Cine zice asta? Eu, cel care sunt mai important decat voi toti la un loc, eu - cel fara a carui contributie nici apa la robinet n-ar curge si astfel, dupa cele scrise aici n-ar mai avea cine trage apa!
Sper ca macar o parte dintre 'mniile voastre sa priceapa.

PS: Claudiu, eu am scris ce-am scris in ideea ca tu vei sterge topicul, implicit scriitura prostului de fata, da? Sa n-am vreo surpriza, sa vada si altii peste timp ce user important sunt...

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 05 Noi 2016, 05:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Sep 2014, 05:45
Mesaje: 238
Localitate: Cluj-Napoca
Oameni buni, eu zic sa ramanem in incaltamintea de casa, sa nu ne trebuiasca cizme cand intram pe forum... c-ar fii pacat !


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 05 Noi 2016, 10:18 
Neconectat

Membru din: 30 Aug 2016, 19:00
Mesaje: 122
Localitate: Predeal
Unde se poate da like pentru domnul Catalin.v ?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 05 Noi 2016, 11:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Iul 2009, 14:44
Mesaje: 383
Localitate: acasă
Claudiu scrie:
Si ca sa nu ramaneti nelamuriti,maine probabil am sa sterg acest topic.

Bună idee, mai dispare ceva din incultură...
Marian Vintage scrie:
Eu unul a-si fii inchis...
Dupa cum am inteles,voi doi a-ti insultat si criticat...
Apoi,a-ti jignit moderatorii si pe Dl Claudiu,
Nu stiu ce a-ti facut voi in trecut pentru acest forum


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 05 Noi 2016, 12:07 
Neconectat

Membru din: 03 Aug 2016, 13:19
Mesaje: 235
Thot scrie:
Claudiu scrie:
Si ca sa nu ramaneti nelamuriti,maine probabil am sa sterg acest topic.

Bună idee, mai dispare ceva din incultură...
Marian Vintage scrie:
Eu unul a-si fii inchis...
Dupa cum am inteles,voi doi a-ti insultat si criticat...
Apoi,a-ti jignit moderatorii si pe Dl Claudiu,
Nu stiu ce a-ti facut voi in trecut pentru acest forum

Mai mister inginer,nu stiu cata cultura sau INCULTURA,detii tu,dar eu zic ca jignirile astea tipic romanesti,nu ar trebuii alimentate,de persoane ca voi.
Asta era sensul ce doream sa subliniez.
((Imi cer scuze pentru greselile de ortografie ).


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 05 Noi 2016, 12:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Iul 2009, 14:44
Mesaje: 383
Localitate: acasă
Jigniri? Nu, monșer, doar observația că ostentația se potrivește cu incultura ca tusea cu junghiul. Adică, una din ele trebuie eliminată: pe care o alegi? :wink:


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 05 Noi 2016, 12:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
john_gabriel41 scrie:
Unde se poate da like pentru domnul Catalin.v ?

Va trimit adresa de mail a sotiei mele, sa vada ce barbat are (de parca n-ar sti saraca de atata amar de ani...) :oops: ?
Subsemnatul care critica candva greselile gramaticale, ne-recitindu-si p(r)ostarea, a vaduvit din tastare cateva litere. Iertati greseala...
On topic, in timp am ajuns sa apreciez enorm acest forum, pana nu am intrat si pe altele, nu am putut sa compar. Aici este maxima ingaduinta unde poti sa faci observatii civilizate atat moderatorilor cat si proprietarului. Mai rar asta, in alte parti ti se pune pumnul in gura, moderatorii sunt intangibili sau oricum, parerea ta nu conteaza. Cat despre faptul ca ne luam de pieptii surtucului cu insusi proprietarul... haida-de! mai rar... Repet, nu cred sa fie usor de aflat om care, desi stapan pe forum, sa inghita atatea jigniri/critici cum le inghite Claudiu. Iar din partea lui n-am vazut niciodata aroganta, mandrie sau pic de jignire si nici cu nasul pe sus nu l-am vazut. A vorbit la fel de respecguos cu orice nou user, fara sa fie obosit de intrebari ce par puerile, fara sa ia in deradere ceasul de 2 lei al cuiva, care l- a cumparat ca atare ori din placere, ori din nestiinta, ori din prostie.
Decat o scriitura perfect literara din partea unui om cu suflet mic, prefer greselile gramaticale ale unui om cu bun simt.

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Aplicare regulament
MesajScris: 05 Noi 2016, 12:44 
Neconectat

Membru din: 30 Aug 2016, 19:00
Mesaje: 122
Localitate: Predeal
Inca o data like !


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România