Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 13:55

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 184 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 07 Feb 2008, 16:40 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mai 2006, 17:58
Mesaje: 1989
Va mai aduceti aminte cum ati aflat prima oara de acest forum ?
Haideti sa auzim intamplarile ! :D

Incep eu. Se intampla prin primavara lui 2006. Cautam (pe Net) o rezolvare la o problema. Ceasului (MC), ii se cam dusese invelisul exterior. Avand carcasa din bronz, mi se inverzea mana pe masura ce aceasta se oxida. Cautam o solutie de curatat, sau un fel de lac care sa faca minunea.
Pana la urma am dat de Claudiu, pe care l-am intrebat daca poate sa-mi schimbe geamul MC-ului, care era zgariat, si sa-mi repare un Casio.
Ulterior s-a ajuns la ideea (excelenta!) de a-l croma. Nici nu-mi inchipuiam la vremea aia ca se poate asa ceva. :lol:

Restul e istorie! :twisted:

Voi ? 8)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Feb 2008, 17:34 
Neconectat
Membru Special
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2007, 11:27
Mesaje: 3085
Localitate: Bucuresti
Cautam informatii cu "gugal" :twisted: despre un Breitling ... si am dat de un forum in romaneste ... si am inceput sa vorbim ... si am tot vorbit - ca la inceput - un post la 2 luni ...

_________________
the path of the true warrior is peace

Status : every sound is magic ... just listen ...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Feb 2008, 18:09 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 23 Dec 2006, 01:57
Mesaje: 1207
Localitate: Bucuresti
Mie mi-a spus Buf0n sa intru pe forum. Multumesc! :D

_________________
Dus cu CEASUL!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 08 Feb 2008, 11:42 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 4458
Localitate: Balanesti,capital
Pur si simplu din intamplare
:D
Prin 2006


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 08 Feb 2008, 14:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2007, 16:58
Mesaje: 525
Localitate: Bucuresti
Si eu din intamplare prima data cautand ceva, ca si Edi, pe google, am intrat aici acum mai mult de un an, dar atunci nu era cine stie ce activitate si mi s-a parut cam de specailitate!
Asa ca am uitat de el pana prin septembrie-octombrie cand nu stiu ce vorbeam cu Galaxy si el mi-a zis sa intru pe ceasornicar.ro unde am descoperit altceva! Crescuse deja marisor si de atunci si mai si!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 08 Feb 2008, 16:04 
Neconectat

Membru din: 09 Dec 2007, 21:24
Mesaje: 83
Localitate: Bucuresti
google e de vina, nu stiu dupa ce sapam atunci :mrgreen:


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 08 Feb 2008, 21:43 
Neconectat

Membru din: 15 Oct 2007, 22:16
Mesaje: 403
Localitate: Cluj-Napoca
Vroiam sa-mi cumpar un ceas nou prin septembrie anul trecut. Am mai deschis pagina Ceasornicar.ro dar nu am intrat pe forum. Din toamna insa citesc tot ce este pe aici.
Respect.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 09 Feb 2008, 02:20 
Neconectat
Membru Special
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mar 2007, 14:44
Mesaje: 1031
Localitate: Constanta.
de pe softpedia

_________________
SATELLITE WAVE


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 10 Feb 2008, 00:25 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2006, 22:13
Mesaje: 1607
Localitate: Radauti
Ce poveste lunga ... am auzit de Ceasornicar.ro chiar din gura maestrului pe Antena1 era invitat la o emisiune de divertisment la Dan Negru ( parca asa il cheama) isi promova site`ul acolo. Am lasat TV deoparte si am dat iama la computator ca nu care cumva pana dimineata sa uit .... am tastat www.ceasornicar.ro si mia cazut fatza. Cred ca sunt printre primii 10 useri creati :wink: Mi`a placut ata de mult ingeniozitatea mai ales ca in acea perioada cumparam destul de multe ceasuri( buzunar) in scop comercial de pe ebay si ori decate ori am avut prilejul sa tzip despre pagina asta am facut`o TARE Am promovat site`ul prin okazii.ro - acolo imi vindeam bruma de ceasuri aduse de pe ebay- aici postam o poza acolo dadeam likul unde se poate vedea ceasul pus in vanzare.Simplu. Un fel de SIMBIOZA.Printre cunostintele mele de okazii.ro s`au numarat Ganea Ciprian (galaxy), Bejan Constantin ( constantin14) Primul pe care l`am invitat aici a fost Galaxy... si uite asa s`a umplut paharul.Nu stiu daca ar mai avea nevoie de reclama la ora asta tinand cont ca e poate singura pagina unde poti citi chestii legate de ceasuri spuse de de domnii pasionati ( unii ar fi in stare sa uite sa manance in favoarea unei polemici legate de un mecanism cilindru :wink: ) pe care eu i`i consider spuma-caimacu` horologiei romanesti la momentu asta ... Viata lunga serverului ce tine domeniul ;)

_________________
http://www.pocketwatch.ch/kaliber.htm
sterlingsilv3r@yahoo.com


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 10 Feb 2008, 00:28 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mai 2006, 17:58
Mesaje: 1989
Aha! Bine ca mi-ai adus aminte! :lol:
Eu am aflat de emisiunea cu pricina doar a doua zi. Imi aduc aminte si acum ca am cautat de nebun pe situl Antenei 1 dupa o inregistrare, un streaming ceva. Degeaba. :x

O are careva inregistrata ? :twisted:

iEdi : te-am prins ! :twisted:


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 10 Feb 2008, 00:35 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2006, 22:13
Mesaje: 1607
Localitate: Radauti
:)) pai in emisiune erau adusi 3 persoane cu trei indeletnciciri diferite ca un fel d e concurs pentru nush ce ... acu nu are importanta si m`a furnicat pe spate cand Claudiu ia dat Lui nea`Negru in mana un fusee cred de`o seama cu stra-stra-stra-stra buncicu prezentatorului .Mi`am zis uha ... o sa`l scape jos ! Avea Claudiu in emisiune pe masa tin minte un strung miniatural de ceasornicarie ...prea multe nu`mi amintesc nici eu is deja multe luni 18-20-24 habar n`am .... oricum sansele lui Claudiu acordate de audienta in concursu lu` peste ...0 hihi ! asta in cazul in care voiai sa sti daca a castigat Claudiu concursul cu pricina.

_________________
http://www.pocketwatch.ch/kaliber.htm
sterlingsilv3r@yahoo.com


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 25 Feb 2008, 00:17 
Neconectat

Membru din: 22 Feb 2008, 13:32
Mesaje: 7
Localitate: bucuresti
mi-a spus un prieten de site, el nu are cont facut dar l-au ajutat informatiile de aici.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 25 Feb 2008, 12:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Ian 2008, 14:08
Mesaje: 311
Localitate: Bucuresti
Incercam sa ma acomodez cu site-ul ceasuri.ro, candva anul trecut. Mi se parea cam neprietenos. Acolo cred ca am gasit un link catre ceasornicar.ro Sau am tastat aiurea adresa in navigator? Cui ii pasa! Ma bucur ca l-am gasit desi m-am inscris mult mai tarziu pe forum, multa vreme ramanand vizitator.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Mar 2008, 12:40 
Neconectat

Membru din: 09 Mar 2008, 12:22
Mesaje: 21
de pe google am dat ceasornicar (cu ideea de a afisa niste adrese de ceasornicarii) dar mia iesit in cale ceasornicar.ro.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Mar 2008, 23:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2007, 22:58
Mesaje: 87
Localitate: Sibiu
Anul trecut, prin februarie (2007), c?utam informa?ii despre un Doxa ?i un Seiko 5. Am avut ceasurile la un "m?celar" ?i eram tare furios de ce a putut s? fac? cu ele, unde mai pui c? am dat ?i o gr?mad? de bani pe "repara?ie". C?utând cu google am dat de forum, am v?zut un site f?cut de un profesionist ?i n-am mai stat pe gânduri - am trimis ceasurile la Claudiu. Ceasurile se pot vedea undeva pe forum, cum ar?tau înainte ?i cum arat? acum. De atunci intru pe site aproape zilnic, citesc tot ?i m? bucur c? mi-am îmbog??it cuno?tin?ele despre ceasuri. :lol:
La mai mare !


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 184 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Oftalmologul şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România