Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 09:03

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 55 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 28 Feb 2009, 19:24 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Mesaje: 1712
Multumesc tuturor celor care au participat la intalnirea ceasornicar.ro | 2009 | Sanpetru Brasov.
A fost o seara de neuitat si o sansa de a intalni colegi fabulosi! Tot respectul si toata consideratia mea!
* * *
Invit pe toti cei care au facut fotografii sa le posteze in acest topic.
In zilele ce urmeaza voi incerca sa aduc aici prezentarile ce au fost facute si multumesc pentru ocazia de a vedea si afla lucruri interesante.
Cartea lui Michael Balfour - "Cult watches" a fost oferita prezentarii lui bbcbbc - "Zenith El Primero 40 de ani".


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 28 Feb 2009, 19:30 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 23 Dec 2006, 01:57
Mesaje: 1207
Localitate: Bucuresti
Salut Catalin!
E de datoria noastra, a celor care am venit la Brasov, sa-ti multumim pentru excelenta organizare si pentru gasirea acestei locatii, care a fost peste orice asteptari.
Eu m-am simtit foarte bine, si tin sa-i salut pe toti cei ce-au fost prezenti acolo!

La mai mare! :wink:
Cip

_________________
Dus cu CEASUL!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 28 Feb 2009, 23:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2007, 16:58
Mesaje: 525
Localitate: Bucuresti
Extraordinar eveniment!
Pe vremurile astea stresante, sa se adune douzeci si ceva de oameni veniti de la sute de kilometri (unii cu neveste si copii!!!) ca sa-si impartaseasca bucuria ceasurilor, pe viu, cu entuziasm si nesiliti de nimeni, e chiar un eveniment.
Multumesc Montana, locatia a fost deosebita, organizarea fara cusur, energia, perseverenta si devotamentul tau fara margini.
Multumesc Claudiu pentru ca ai facut posibil, prin acest forum, sa ne intalnim, sa ne cunoastem, sa ne vedem ca oameni (nu numai niste nickname-uri) si, hai sa nu ne frie frica de cuvinte, chiar sa ne imprietenim.
Remarcabil ca s-au depasit eventuale bariere de omenesc orgoliu si s-au intalnit si profesionistii. Respect prezenta lui Mihai Ceciu. Adrian Rotariu si a lui Gheorghe Parv la aceasta intrunire.
Am fost surprins sa vad ca inginerii viseaza, farmacistii inghit pilule, consultanti cer pareri, studentii repara ceasuri, ceasornicarii se uita usor surprinsi de ce stiu cativa "intrusi" in domeniu. Frumos! Totusi se poate!
Multumesc Catalin, Claudiu si oricui a mai fost implicat, pentru cadoul primit (Omega STB, Nathan Tetelzweig, Strada Carol 27), ca premiu nu pot sa-l numesc, m-a emotionat. Nu inteleg prin ce l-am meritat, daca l-am meritat.
Am sa postez si eu cateva fotografii, in special cu acest Omega STB, incredibil restaurat de Claudiu.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Mar 2009, 01:03 
Neconectat
Membru Special
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2007, 11:27
Mesaje: 3085
Localitate: Bucuresti
Da, a fost super ! Companie de cea mai buna calitate, ceasuri, aer de munte, mancare buna si mai presus de toate o organizare excelenta (multumim montana, Claudiu si celorlalti implicati).

Tin sa multumesc in mod special celor care s-au aflat pentru prima data la o intalnire de acest gen (ordinea este alfabetica) : adrian_rotariu, bbcbbc, betykalman, Ghita Parv, grig, Mihai Ceciu, Poseidon, kronozom, user, precum si doamnelor care au fost prezente si ne-au suportat ratacirile orologere :)
Multumiri si recunostinta domnului Burlan senior, care ne-a incantat cu prezenta inca odata !

Pot spune doar atat : asa ceva nu e de ratat (aviz amatorilor pe viitor) !

Am avut parte si de niste prezentari din cele mai interesante, din care realmente au fost lucruri de invatat.

Poze ... din pacate aparatul meu nu s-a ridicat la inaltimea asteptarilor si din cauza unor setari nereusite, pozele mele sunt jenante, asa ca las pe ceilalti sa ne arate cate ceva din atmosfera intalnirii.

_________________
the path of the true warrior is peace

Status : every sound is magic ... just listen ...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Mar 2009, 02:43 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2007, 21:06
Mesaje: 944
Localitate: Iasi
300 km de la Iasi la Brasov, vineri...
300 km de la Brasov la Iasi, simbata...

Cine crede ca sa face acest drum pentru circa 60 minute de plimbat printre colectionarii de timbre, carti postale, monezi si argintarie, amarnic se inseala.

Acest drum se face ca sa-ti cunosti la chip si vorba cei aproape douazeci de camarazi.

Cei 600 km i-as face din nou si miine pentru o seara ca cea de vineri.

De la Iasi, cu prietenie, va multumesc.

_________________
Fiecare dintre cei cu care te intalnesti in orice zi duce o lupta despre care tu nu stii nimic.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Mar 2009, 08:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Dec 2007, 21:31
Mesaje: 488
Localitate: IASI
A fost o mare onoare pentru mine sa ma aflu printre oamenii minunati ai acestei comunitati "ceasornicar.ro".
Si o mare incantare.
De cele mai multe ori fac o documentatie foarte amanuntita asupra a ceea ce vand,pentru a putea oferi cat mai multe informatii,dar cred ca-mi voi largi aria de cunoastere,pofta deschisa si de alaturarea de voi de vineri seara.
Ma bucur nespus ca am cunoscut forumisti noi,deosebiti,dar mai ales ma bucur ca l-am cunoscut pe Mihai Ceciu si pe d-l Parv.
Multumesc pentru aprecieri si pentru atentiile oferite.
Multumesc Catalin,multumesc Claudiu,motoarele acestei intamplari care musai trebuie sa se repete.La toti ceilalti numai de bine.Respect.
Petru Chichirau


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Mar 2009, 09:57 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
A fost o seara deosebita,dar...scurta! :mrgreen:
Imi pare nespus de rau ca nu am reusit sa petrec mai mult timp alaturi de fiecare,timpul a zburat,as fi dorit sa impartasesc mai multe momente si sa cunosc mai indeaproape pe fiecare participant la aceasta intilnire.
Dar a fost extraordinara,si ma bucur,totodata sunt mandru ca avem o comunitate asa frumoasa.
Aceasta pasiune a adunat oameni deosebiti,a facut posibila trecerea dincolo de niste nick-name-uri,ne-am cunoscut asa cum suntem.
Am avut prezentari deosebite,Galaxy cu ale sale fusee-uri,un indragostit de ele,bbcbbc cu comemorarea celor 40 de ani ale lui Zenith ElPrimero,Montana cu prezentarea ceasului lui A.Vlaicu,Grig care ne-a facut sa ne indragostim de Stowa,si nu in ultimul rind Edi care ne-a adus aminte de ce ceasuri vintage, cu prezentarea UG.
Din pacate ,timpul fiind scurt,nu am reusit chiar deloc sa aduc in atentia participantilor citeva probleme legate de Forum.Sper sa am ocazia la urmatoarea intilnire.
Fiind a doua intilnire ceasornicar.ro,sper sa recidivam si sa putem sa facem o traditie din acest lucru.
Inca o data regret ca nu am putut petrece mai mult timp cu fiecare..Poseidon.....betykalman....user......kronozom..... :cry: si toti ceilalti! Sper sa ma iertati! :(

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Hmm ...
MesajScris: 01 Mar 2009, 15:18 
Neconectat

Membru din: 22 Ian 2009, 21:09
Mesaje: 1224
Hmm, acum chiar ca aceia dintre noi care nu am putut ajunge ne simtim gelosi, dar asta ne va fi invatzatura de minte ca data urmatoare sa fim mai 'organizati' si sa reusim si noi sa ajungem ... oricum eu zic ca zona Brasov/Sibiu e cea mai 'centrala' ca distante si alte chestii interesnate in context - insa totul probabil depinde de imprejurari si ocazii ...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Sunt mandru ca am fost acolo
MesajScris: 01 Mar 2009, 20:43 
Neconectat

Membru din: 01 Mar 2009, 19:44
Mesaje: 49
Localitate: Timisoara
Dragilor,


Sunt mandru ca am fost acolo. Felicitari si multumiri Cata, Clau si celor de la hotel pentru organizare.

Cred ca cel mai important lucru a fost sa intalnesti face to face si sa le auzi glasul pe cei care erau doar nickname-uri pe acest forum. Oameni minunati, de un inalt respect, care au devenit prieteni.

Va multumesc ca m-ati acceptat si pe mine in minunata voastra comunitate.

Cei care considerati ca va pot ajuta in domeniul in care activez contati pe mine. O voi face intotdeauna cu placere.

Celor care nu ati fost acolo, nu fiti suparati. Vine urmatoarea intalnire. Insa, atentie, asa cum spune si Edi, asa ceva nu este de ratat.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Mar 2009, 21:35 
Neconectat

Membru din: 16 Dec 2007, 18:10
Mesaje: 19
A fost o seara minunata, o organizare de exceptie si prezentari foarte interesante. Ma bucur ca exista aceasta pasiune, ma bucur ca existati. (Trebuie sa recunosc ca sunt si putin subiectiv). Multumesc pentru invitatie si pentru primire.
Cu deosebit respect,
Adrian Rotariu


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Mar 2009, 22:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iun 2008, 16:23
Mesaje: 1564
Localitate: Bucuresti
montana scrie:
Multumesc tuturor celor care au participat la intalnirea ceasornicar.ro | 2009 | Sanpetru Brasov.
* * *
Invit pe toti cei care au facut fotografii sa le posteze in acest topic.

Pozele http://www.slide.com/r/6kQNAQ9F0j8hzZxpRzFyABJGRqd_2DSY?previous_view=mscd_embedded_url&view=original am mai publicat link-ul pe Targuri de antichitati....
Surpriza pentru toti participantii...
Imagine
Multumiri organizatorilor.....
Am tras si un DVD ....cine mai vrea dintre participanti sa-mi dea de stire...

_________________
Homo suus fortuna faber est.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Mar 2009, 22:32 
Neconectat
Membru Special
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mar 2007, 14:44
Mesaje: 1031
Localitate: Constanta.
Scuze pentru calitatea filmarilor. Daca vreunul din filmulete lezeaza interesele sau imaginea cuiva, va fi sters pe data.

Imagine

_________________
SATELLITE WAVE


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 01 Mar 2009, 23:49 
Neconectat
Membru Special
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mar 2007, 14:44
Mesaje: 1031
Localitate: Constanta.
Imagine

_________________
SATELLITE WAVE


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Mar 2009, 00:30 
Neconectat
Membru Special
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mar 2007, 14:44
Mesaje: 1031
Localitate: Constanta.
Imagine

_________________
SATELLITE WAVE


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Mar 2009, 09:27 
Neconectat
Membru Special
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mar 2007, 14:44
Mesaje: 1031
Localitate: Constanta.
Imagine

_________________
SATELLITE WAVE


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 55 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România