Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 18 Apr 2024, 05:36

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 13 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 17 Mai 2015, 19:31 
Neconectat

Membru din: 15 Mar 2015, 22:53
Mesaje: 20
Buna seara !Am achizitionat de curand un astfel de ceas. Ce nu inteleg este rolul acelei cleme de ce se prinde de spatele ceasului. Ce rol are ? eu nu am acea clema, desi in poza oficiala a ceasului ea exista? doar anumite modele o au? este un accesoriu optional? Atasez mai jos poza ceasului meu si o poza de pe net cu acea clema

[img]C:\Users\SILVIU\Desktop\20150517_142050.jpg[/img]
[img]C:\Users\SILVIU\Desktop\Baby-G002.jpg[/img]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 20 Mai 2015, 19:07 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12141
Localitate: ARAD
Eu nu vad pozele..... :(

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 11 Mai 2016, 18:37 
Neconectat

Membru din: 14 Ian 2012, 04:05
Mesaje: 22
Salut, Silviu.

"Clemele" respective sunt pentru protectia fetzei ceasului. Se cheama bull-bars.

Se pot scoate dar arata bine pe modelul respectiv.

Also, e ceas de dama.

@claudiu - tu chiar nu vedeai pozele?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 11 Mai 2016, 19:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Mesaje: 3019
Localitate: Pitesti
Noroc cu tine ca le vezi, in rest tot forumul e orb, chiar asa crezi ca prostesti lumea! Nu mai alerga dupa posturi oricate ai posta intr-o zi se contorizeaza doar unul, restul e balastru! :lol:

_________________
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 11 Mai 2016, 19:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Iun 2013, 11:54
Mesaje: 170
calin gabi scrie:
Noroc cu tine ca le vezi, in rest tot forumul e orb, chiar asa crezi ca prostesti lumea! Nu mai alerga dupa posturi oricate ai posta intr-o zi se contorizeaza doar unul, restul e balastru! :lol:


"Colegul" ducusoare a fost inselat ! A muncit atat sa posteze pe forum si de la 50 acum a revenit la 25....rea e lumea dom'le :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 11 Mai 2016, 22:03 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6393
Localitate: petrosani
Restul erau up-uri la vechiul anunt de la vinzare.
L-am lasat totusi (adica ultimul up nu l-am sters ) tocmai ca sa vedeti ce vinde ...
In fine...sint multi care procedeaza asa, multi care jignesc sau se jignesc intre ei .

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 12 Mai 2016, 10:40 
Neconectat

Membru din: 14 Ian 2012, 04:05
Mesaje: 22
1. Am revenit la 25 dar, minutele cat am stat la 50, mi-am facut treaba, am pus un amarat de ceas la vanzare.
2. Evident ca nici eu nu vedeam pozele lui Silviu dar nu mi-a fost lene sa dau un search si sa ii raspund omului la intrebare.
3. Regula asta de cacat cu 50 de posturi minim pentru a vinde ceva e o dovada de mgmt prost al forumului.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 12 Mai 2016, 10:45 
Neconectat

Membru din: 14 Ian 2012, 04:05
Mesaje: 22
gherghin nicolae scrie:
In fine...sint multi care procedeaza asa, multi care jignesc sau se jignesc intre ei .

Si asta de mai sus era referitor la mine?
Adica se pune ca am jignit cu intrebarea daca chiar nu a vazut pozele?

Bine ca nu i-am zis ceva de mama, cine stie cate posturi ma costa.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 12 Mai 2016, 10:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2009, 19:28
Mesaje: 3258
E o insulta serioasa intrebarea daca a vazut pozele sau nu. Sunt imposibil de vazut, aceea este o adresa locala. E efectiv prosteala pe fata.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 12 Mai 2016, 11:06 
Neconectat

Membru din: 14 Ian 2012, 04:05
Mesaje: 22
O intrebare la care raspunsul este evident este o insulta. Orice sarcasm este insulta sau doar anumite inflexiuni ale tonului?
Daca il intrebam in timp ce ploua daca i se pare frumos afara ar fi fost, la fel, o jignire?

Motivul pentru care am ales sa ii bat obrazul lui Claudiu este ca nu a cautat pe Google la ce s-ar fi putut referi utilizatorul. I-a fost mai simplu sa ii scrie OP ca nu se vad pozele fara sa ii dea nicio explicatie legat de motiv.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 12 Mai 2016, 11:20 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3135
Localitate: Dublin
Citat:
Regula asta de cacat cu 50 de posturi minim pentru a vinde ceva e o dovada de mgmt prost al forumului


Nu stergem si noi un cont.....asa....ca dupa sarbatori? Cam de cate obraznicii ale acestui ducusoare - Mickey Mouse...
mai avem nevoie...regulile sunt de c...t, lui Claudiu ii bate obrazul...managementul e prost..mie mi se pare ca n-are ce cauta aici 8)

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 12 Mai 2016, 16:51 
Neconectat

Membru din: 14 Ian 2012, 04:05
Mesaje: 22
Corect, valentin1234.
OK, ce trebuie sa fac sa primesc un ban (EN) pe forumul asta? Am nevoie de un motiv mai bun decat useri sensibili sa nu mai intru aici dar nici nu m-ar trage sa il ignor avand in vedere ca a avut bulanul sa fie printre primele forumuri de vanzari ceasuri.
Iar cu managementul prost al site-ului ma refeream la regula care conditioneaza postarea pe forumul de vanzari de popularea artificiala a restului forumului.
Este o politica rar intalnita pe care doar un forum cu monopol pe un anume subiect si o anume zona geografica si-l poate permite.

@valentin1234
Daca scrii "c...t" este ca si cum ai scrie cuvantul cacat dar fara coaiele necesare pentru a ti-l asuma. Fie renunti la limbajul trivial fie la puncte puncte. Altfel, eu sunt Mickey iar tu, Minnie.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casio Baby G 2488 MSG 135
MesajScris: 12 Mai 2016, 16:53 
Neconectat

Membru din: 14 Ian 2012, 04:05
Mesaje: 22
@admin - vreau sa imi retrag produsele de la vanzare dar nu pot edita postul respectiv pentru ca nu am suficiente d-alea.

Rog adminii sa imi stearga contul si posturile.

Sarumanaaaaa.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 13 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România